Co je to?
Definice výrazu, termínu Epos. Co znamená odborný pojem Epos z kategorie Literatura?

Co je Epos? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Epos?

Básnické dílo, v němž epika má převahu nad lyrikou, se jmenuje epos. Jedná se o poměrně rozsáhlé dílo s bohatou dějovou složkou. Rýmy a verše pouze dotvářejí děj. Často se v eposech popisují životní příběhy slavných hrdinů a jejich významné činy.
Mezi nejznámější eposy patří Béowulf, Illias a Odyssea nebo Epos o Gilgamešovi. Ve spoustě zemích světa lze najít specifické národní eposy. Vlastní národní epos tak má nejen Anglie, Francie, Finsko, Německo, ale třeba i exotičtější země jako Mali, Etiopie či Kambodža.


Co je to Epos? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Epos. Co znamená odborný pojem Epos z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Epos s kolegy na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Epos je v kategorii literatura

Klíčová slova: formulace, přesný význam, co je to Epos?, význam, přesný výraz, vysvětlení, pojem, popis, slovník, odborný výraz, význam pojmu, informace, co to je, terminus technicus, názvosloví, heslo, termín, definice pojmu


Pojem Epos je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Epos? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Epos (řecky: slovo, řeč, vyprávění) je rozměrná epická veršovaná skladba volné kompozice. Typický je pomalý dějový spád.

Obvykle popisují historické události, války a hrdinské činy. Prototypem je starověký hrdinský epos, založený na bájesloví (např. Epos o Gilgamešovi). Jeho pokračovatelem je epos středověký (např. Píseň o Cidovi, Píseň o Rolandovi, ruské byliny, jihoslovanské junácké písně).

Hledejte pojem Epos v následujících vyhledávačích

Zkusit najít slovo Epos ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Epos ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Epos ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Epos ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Epos ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Epos na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Epos například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Epos? resp. co přesně znamená slovo Epos? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epos, odpověď na dotaz co je to Epos?. Víte např. kdo to je Daniel Nekonečný? Znáte a víte kdo je Kardiolog? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než literatura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.