Co je to?
Definice odborného termínu, slova Epos. Co znamená pojem Epos z kategorie Literatura?

Co je to Epos? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Epos?

Básnické dílo, v němž epika má převahu nad lyrikou, se jmenuje epos. Jedná se o poměrně rozsáhlé dílo s bohatou dějovou složkou. Rýmy a verše pouze dotvářejí děj. Často se v eposech popisují životní příběhy slavných hrdinů a jejich významné činy.
Mezi nejznámější eposy patří Béowulf, Illias a Odyssea nebo Epos o Gilgamešovi. Ve spoustě zemích světa lze najít specifické národní eposy. Vlastní národní epos tak má nejen Anglie, Francie, Finsko, Německo, ale třeba i exotičtější země jako Mali, Etiopie či Kambodža.


Co je to Epos? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Epos. Co znamená pojem Epos z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Epos patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: slovník, Literatura, přesný význam, co je to Epos?, co znamená, popis, formulace, synonymum, názvosloví, co to je, heslo, Literatura, odborný výraz, vysvětlení, definice pojmu, terminus technicus, význam, informace


Pojem Epos je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Epos? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Epos (řecky: slovo, řeč, vyprávění) je rozměrná epická veršovaná skladba volné kompozice. Typický je pomalý dějový spád.

Obvykle popisují historické události, války a hrdinské činy. Prototypem je starověký hrdinský epos, založený na bájesloví (např. Epos o Gilgamešovi). Jeho pokračovatelem je epos středověký (např. Píseň o Cidovi, Píseň o Rolandovi, ruské byliny, jihoslovanské junácké písně).

Více informací o slovu Epos doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín Epos na Google.cz

Zkusit najít slovo Epos ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Epos ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Epos na Youtube

Zkusit najít termín Epos ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Epos ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Epos například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Epos? resp. co se přesně ukrývá za slovem Epos? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epos, odpověď na dotaz co je to Epos?. Víte např. kdo to je Vladimír Menšík? Znáte a víte kdo je Foniatr? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.