Co je to?
Výraz, termín, definice slova Epos. Co znamená odborný pojem Epos z kategorie Literatura?

Co je to Epos? Význam slova

Co znamená termín Epos? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Básnické dílo, v němž epika má převahu nad lyrikou, se jmenuje epos. Jedná se o poměrně rozsáhlé dílo s bohatou dějovou složkou. Rýmy a verše pouze dotvářejí děj. Často se v eposech popisují životní příběhy slavných hrdinů a jejich významné činy.
Mezi nejznámější eposy patří Béowulf, Illias a Odyssea nebo Epos o Gilgamešovi. Ve spoustě zemích světa lze najít specifické národní eposy. Vlastní národní epos tak má nejen Anglie, Francie, Finsko, Německo, ale třeba i exotičtější země jako Mali, Etiopie či Kambodža.


Co je to Epos? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Epos. Co znamená odborný pojem Epos z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Epos) můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Epos patří do kategorie literatura

Klíčová slova: definice, Epos, lexikon, literatura, význam, odborný výraz, terminus technicus, slovo, definice pojmu, co to je, vysvětlení, význam slova, formulace, význam pojmu, názvosloví, co je to Epos?, synonymum, pojem


Pojem Epos je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Epos?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Epos (řecky: slovo, řeč, vyprávění) je rozměrná epická veršovaná skladba volné kompozice. Typický je pomalý dějový spád.

Obvykle popisují historické události, války a hrdinské činy. Prototypem je starověký hrdinský epos, založený na bájesloví (např. Epos o Gilgamešovi). Jeho pokračovatelem je epos středověký (např. Píseň o Cidovi, Píseň o Rolandovi, ruské byliny, jihoslovanské junácké písně).

Jiné zdroje informací o pojmu Epos

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Epos ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Epos na Google.cz

Hledat heslo Epos ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Epos ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Epos ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Epos ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Epos například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní již víte jaká je definice termínu Epos? resp. co je to Epos? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epos, odpověď na dotaz co je to Epos?. Víte např. kdo to je Polír? Znáte a víte kdo je Kardiolog? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než literatura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.