Co je to?
Výraz, termín, definice slova Epos. Co znamená odborný pojem Epos z kategorie Literatura?

Co je to Epos? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Epos

Básnické dílo, v němž epika má převahu nad lyrikou, se jmenuje epos. Jedná se o poměrně rozsáhlé dílo s bohatou dějovou složkou. Rýmy a verše pouze dotvářejí děj. Často se v eposech popisují životní příběhy slavných hrdinů a jejich významné činy.
Mezi nejznámější eposy patří Béowulf, Illias a Odyssea nebo Epos o Gilgamešovi. Ve spoustě zemích světa lze najít specifické národní eposy. Vlastní národní epos tak má nejen Anglie, Francie, Finsko, Německo, ale třeba i exotičtější země jako Mali, Etiopie či Kambodža.


Co je to Epos? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Epos. Co znamená odborný pojem Epos z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Epos s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Epos je v kategorii literatura

Klíčová slova: význam, heslo, Epos, terminologie, co je to Epos?, popis, literatura, formulace, definice, vysvětlení, odborné názvosloví, pojem, co znamená, přesný výraz, slovník, co to je, význam pojmu, informace


Pojem Epos je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Epos? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Epos (řecky: slovo, řeč, vyprávění) je rozměrná epická veršovaná skladba volné kompozice. Typický je pomalý dějový spád.

Obvykle popisují historické události, války a hrdinské činy. Prototypem je starověký hrdinský epos, založený na bájesloví (např. Epos o Gilgamešovi). Jeho pokračovatelem je epos středověký (např. Píseň o Cidovi, Píseň o Rolandovi, ruské byliny, jihoslovanské junácké písně).

Pro více informací o heslu Epos zkuste navštívit tyto odkazy

Najít termín Epos ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Epos na Google.cz

Najít slovo Epos ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Epos ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Epos ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Epos na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Epos například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Epos? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Epos? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epos, odpověď na dotaz co je to Epos?. Víte např. kdo to je Mzdová účetní? Znáte a víte kdo je Neonatolog? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než literatura). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.