Co je to?
Odborný výraz, definice slova Přepona. Co znamená pojem Přepona z kategorie Matematika?

Co je to Přepona? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Přepona?

Přepona je pojem známý nejvíce z matematiky - geometrie, kde se s ní setkáváme především u pravoúhlého trojúhelníku. Je jednou z jeho tří stran, tou, která leží přímo proti pravému úhlu. Dvě menší strany se nazývají odvěsny, přepona je nejdelší strana.
Pojem přepona je důležitou součástí Pythagorovy věty, která se týká právě pravoúhlého trojúhelníku. Její definice zní: „Obsah čtverce nacházejícího se nad přeponou pravoúhlého rovinného trojúhelníka se rovná součtu obsahu čtverců nad oběma odvěsnami.“


Co je to Přepona? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Přepona. Co znamená pojem Přepona z kategorie Matematika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Přepona? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Přepona je v kategorii Matematika

Klíčová slova: vysvětlení, synonymum, co znamená, popis, odborné názvosloví, lexikon, slovník, pojem, formulace, význam slova, termín, heslo, odborný výraz, přesný význam, definice pojmu, Matematika, význam pojmu, informace


Pojem Přepona je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Přepona v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Přepona ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Přepona na Google.cz

Vyhledat termín Přepona ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Přepona ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Přepona ve Wikipedii

Hledat pojem Přepona ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Přepona například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Přepona? resp. co je to Přepona? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přepona, odpověď na dotaz co je to Přepona?. Víte např. kdo to je Ovčan? Znáte a víte kdo je Jim Carrey? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Přepona v jiné sekci než Matematika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.