Co je to?
Odborný výraz, definice slova Přepona. Co znamená pojem Přepona z kategorie Matematika?

Co je to Přepona? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Přepona?

Přepona je pojem známý nejvíce z matematiky - geometrie, kde se s ní setkáváme především u pravoúhlého trojúhelníku. Je jednou z jeho tří stran, tou, která leží přímo proti pravému úhlu. Dvě menší strany se nazývají odvěsny, přepona je nejdelší strana.
Pojem přepona je důležitou součástí Pythagorovy věty, která se týká právě pravoúhlého trojúhelníku. Její definice zní: „Obsah čtverce nacházejícího se nad přeponou pravoúhlého rovinného trojúhelníka se rovná součtu obsahu čtverců nad oběma odvěsnami.“


Co je to Přepona? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Přepona. Co znamená pojem Přepona z kategorie Matematika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Přepona můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Přepona je v kategorii Matematika

Klíčová slova: termín, význam, formulace, pojem, odborné názvosloví, odborný výraz, heslo, synonymum, terminologie, Matematika, definice pojmu, co je to Přepona?, význam slova, význam pojmu, přesný výraz, Matematika, terminus technicus, přesný význam


Pojem Přepona je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Přepona doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat heslo Přepona ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Přepona ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Přepona ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Přepona ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Přepona ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Přepona ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Přepona například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Přepona? resp. co se skrývá pod slovem Přepona? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přepona, odpověď na dotaz co je to Přepona?. Víte např. kdo to je Fabio Aru? Znáte a víte kdo je Obchodní ředitel? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Matematika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.