Co je to?
Výraz, termín, definice slova Přepona. Co znamená odborný pojem Přepona z kategorie Matematika?

Co je to Přepona? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Přepona?

Přepona je pojem známý nejvíce z matematiky - geometrie, kde se s ní setkáváme především u pravoúhlého trojúhelníku. Je jednou z jeho tří stran, tou, která leží přímo proti pravému úhlu. Dvě menší strany se nazývají odvěsny, přepona je nejdelší strana.
Pojem přepona je důležitou součástí Pythagorovy věty, která se týká právě pravoúhlého trojúhelníku. Její definice zní: „Obsah čtverce nacházejícího se nad přeponou pravoúhlého rovinného trojúhelníka se rovná součtu obsahu čtverců nad oběma odvěsnami.“


Co je to Přepona? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Přepona. Co znamená odborný pojem Přepona z kategorie Matematika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Přepona se nachází v sekci matematika

Klíčová slova: formulace, názvosloví, význam slova, co je to Přepona?, Přepona, slovník, definice pojmu, pojem, matematika, termín, význam pojmu, význam, matematika, přesný výraz, informace, terminologie, co to je, odborné názvosloví


Pojem Přepona je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat pojem Přepona ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přepona ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Přepona ve Wikislovníku

Hledat heslo Přepona ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Přepona ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Přepona na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Přepona například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už víte co znamená slovo Přepona? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Přepona? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přepona, odpověď na dotaz co je to Přepona?. Víte např. kdo to je Daniel Farnbauer? Znáte a víte kdo je Náměstek? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než matematika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.