Co je to?
Definice výrazu Fyzioterapie. Co znamená odborný pojem Fyzioterapie z kategorie Lékařství?

Co to je Fyzioterapie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Fyzioterapie?

Fyzioterapie je obor zabývající se léčbou pohybového aparátu. Dokáže nejen léčit obtíže s klouby, svaly a šlachami, ale zmírňuje také bolesti břicha, hlavy a částečně odstraňuje potíže pocházející ze stresu a psychické zátěže.
Preventivně se fyzioterapie zaměřuje také na regeneraci po zatížení svalů, psychickém vypětí, předcházení kloubních problémů či obtíží se zády. Může přispět i ke zpomalení stárnutí a opotřebení těla. Fyzioterapeutické techniky jsou různé, k nejužívanějším patří speciální cvičení.


Co je to Fyzioterapie? Význam slova, termín, Definice výrazu Fyzioterapie. Co znamená odborný pojem Fyzioterapie z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Fyzioterapie sdílejte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Fyzioterapie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, lexikon, přesný výraz, co to je, formulace, vysvětlení, Lékařství, Lékařství, význam slova, definice, heslo, pojem, synonymum, popis, wiki, terminologie, slovník, význam


Pojem Fyzioterapie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fyzioterapie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Fyzioterapie je část komprehensivní rehabilitace, která se zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí poruch pohybového systému člověka. Je mezioborově svázána s mnohými medicínskými obory jako chirurgie, ortopedie, interní lékařství, gerontologie, psychiatrie aj. Fyzioterapie využívá standardizované postupy fyzikální terapie a volí léčbu ze škály metodik jako léčebná tělesná výchova, manuální myoskeletální medicína, masáže, elektroterapie, balneoléčba, magnetoterapie, termoterapie apod. Vychází z úzké znalosti anatomie, fyziologie a biomechaniky popř. vývojové kineziologie a je účinnou metodou, jak předcházet závažným celospolečenským zdravotním problémům.

Více informací o pojmu Fyzioterapie lze najít v následujících zdrojích

Najít termín Fyzioterapie ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Fyzioterapie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Fyzioterapie ve Wikizdrojích

Najít výraz Fyzioterapie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fyzioterapie ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Fyzioterapie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Fyzioterapie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Fyzioterapie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Fyzioterapie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fyzioterapie, odpověď na dotaz co je to Fyzioterapie?. Víte např. kdo to je Semetrika? Znáte a víte kdo je David Beran? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!