Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fyzioterapie. Co znamená pojem Fyzioterapie z kategorie Lékařství?

Co je Fyzioterapie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Fyzioterapie

Fyzioterapie je obor zabývající se léčbou pohybového aparátu. Dokáže nejen léčit obtíže s klouby, svaly a šlachami, ale zmírňuje také bolesti břicha, hlavy a částečně odstraňuje potíže pocházející ze stresu a psychické zátěže.
Preventivně se fyzioterapie zaměřuje také na regeneraci po zatížení svalů, psychickém vypětí, předcházení kloubních problémů či obtíží se zády. Může přispět i ke zpomalení stárnutí a opotřebení těla. Fyzioterapeutické techniky jsou různé, k nejužívanějším patří speciální cvičení.


Co je to Fyzioterapie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fyzioterapie. Co znamená pojem Fyzioterapie z kategorie Lékařství?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Fyzioterapie s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Fyzioterapie se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: slovník, co znamená, popis, lékařství, synonymum, termín, terminus technicus, heslo, co to je, význam pojmu, význam slova, slovo, odborné názvosloví, pojem, formulace, přesný význam, vysvětlení, odborný výraz


Pojem Fyzioterapie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Fyzioterapie můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fyzioterapie je část komprehensivní rehabilitace, která se zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí poruch pohybového systému člověka. Je mezioborově svázána s mnohými medicínskými obory jako chirurgie, ortopedie, interní lékařství, gerontologie, psychiatrie aj. Fyzioterapie využívá standardizované postupy fyzikální terapie a volí léčbu ze škály metodik jako léčebná tělesná výchova, manuální myoskeletální medicína, masáže, elektroterapie, balneoléčba, magnetoterapie, termoterapie apod. Vychází z úzké znalosti anatomie, fyziologie a biomechaniky popř. vývojové kineziologie a je účinnou metodou, jak předcházet závažným celospolečenským zdravotním problémům.

Jiné informační zdroje o pojmu Fyzioterapie

Zkusit najít frázi Fyzioterapie ve Wikizdrojích

Hledat heslo Fyzioterapie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Fyzioterapie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fyzioterapie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Fyzioterapie na Google.cz

Hledat frázi Fyzioterapie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Fyzioterapie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Fyzioterapie? resp. jaký je přesný význam slova Fyzioterapie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fyzioterapie, odpověď na dotaz co je to Fyzioterapie?. Víte např. kdo to je Barbora Tobolová? Znáte a víte kdo je Colin Firth? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Fyzioterapie i jinde než v sekci než v lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!