Co je to?
Definice výrazu Fyzioterapie. Co znamená odborný pojem Fyzioterapie z kategorie Lékařství?

Co to je Fyzioterapie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Fyzioterapie?

Fyzioterapie je obor zabývající se léčbou pohybového aparátu. Dokáže nejen léčit obtíže s klouby, svaly a šlachami, ale zmírňuje také bolesti břicha, hlavy a částečně odstraňuje potíže pocházející ze stresu a psychické zátěže.
Preventivně se fyzioterapie zaměřuje také na regeneraci po zatížení svalů, psychickém vypětí, předcházení kloubních problémů či obtíží se zády. Může přispět i ke zpomalení stárnutí a opotřebení těla. Fyzioterapeutické techniky jsou různé, k nejužívanějším patří speciální cvičení.


Co je to Fyzioterapie? Význam slova, termín, Definice výrazu Fyzioterapie. Co znamená odborný pojem Fyzioterapie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fyzioterapie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: popis, přesný význam, termín, heslo, názvosloví, wiki, odborné názvosloví, Lékařství, význam pojmu, informace, vysvětlení, přesný výraz, Lékařství, význam, slovník, slovo, co to je, odborný výraz


Pojem Fyzioterapie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fyzioterapie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Fyzioterapie je část komprehensivní rehabilitace, která se zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí poruch pohybového systému člověka. Je mezioborově svázána s mnohými medicínskými obory jako chirurgie, ortopedie, interní lékařství, gerontologie, psychiatrie aj. Fyzioterapie využívá standardizované postupy fyzikální terapie a volí léčbu ze škály metodik jako léčebná tělesná výchova, manuální myoskeletální medicína, masáže, elektroterapie, balneoléčba, magnetoterapie, termoterapie apod. Vychází z úzké znalosti anatomie, fyziologie a biomechaniky popř. vývojové kineziologie a je účinnou metodou, jak předcházet závažným celospolečenským zdravotním problémům.

Zkuste zjistit více informací o slovu Fyzioterapie v následujících zdrojích

Najít výraz Fyzioterapie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Fyzioterapie na Youtube

Vyhledat termín Fyzioterapie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fyzioterapie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Fyzioterapie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Fyzioterapie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fyzioterapie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Fyzioterapie? resp. co označuje slovo Fyzioterapie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fyzioterapie, odpověď na dotaz co je to Fyzioterapie?. Víte např. kdo to je Adam Vojtěch? Znáte a víte kdo je David Beran? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!