Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fyzioterapie. Co znamená pojem Fyzioterapie z kategorie Lékařství?

Co to je Fyzioterapie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Fyzioterapie?

Fyzioterapie je obor zabývající se léčbou pohybového aparátu. Dokáže nejen léčit obtíže s klouby, svaly a šlachami, ale zmírňuje také bolesti břicha, hlavy a částečně odstraňuje potíže pocházející ze stresu a psychické zátěže.
Preventivně se fyzioterapie zaměřuje také na regeneraci po zatížení svalů, psychickém vypětí, předcházení kloubních problémů či obtíží se zády. Může přispět i ke zpomalení stárnutí a opotřebení těla. Fyzioterapeutické techniky jsou různé, k nejužívanějším patří speciální cvičení.


Co je to Fyzioterapie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Fyzioterapie. Co znamená pojem Fyzioterapie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Fyzioterapie se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: lékařství, význam, popis, heslo, synonymum, terminus technicus, přesný výraz, definice, odborný výraz, slovník, terminologie, přesný význam, co to je, informace, wiki, slovo, vysvětlení, termín


Pojem Fyzioterapie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Fyzioterapie dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Fyzioterapie je část komprehensivní rehabilitace, která se zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí poruch pohybového systému člověka. Je mezioborově svázána s mnohými medicínskými obory jako chirurgie, ortopedie, interní lékařství, gerontologie, psychiatrie aj. Fyzioterapie využívá standardizované postupy fyzikální terapie a volí léčbu ze škály metodik jako léčebná tělesná výchova, manuální myoskeletální medicína, masáže, elektroterapie, balneoléčba, magnetoterapie, termoterapie apod. Vychází z úzké znalosti anatomie, fyziologie a biomechaniky popř. vývojové kineziologie a je účinnou metodou, jak předcházet závažným celospolečenským zdravotním problémům.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Fyzioterapie ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Fyzioterapie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Fyzioterapie na Youtube

Najít slovo Fyzioterapie ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Fyzioterapie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Fyzioterapie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Fyzioterapie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Fyzioterapie? resp. co znamená Fyzioterapie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fyzioterapie, odpověď na dotaz co je to Fyzioterapie?. Víte např. kdo to je Světlana Witowská? Znáte a víte kdo je Audrey Hepburn? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci lékařství Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!