Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fyzioterapie. Co znamená pojem Fyzioterapie z kategorie Lékařství?

Co je Fyzioterapie?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Fyzioterapie

Fyzioterapie je obor zabývající se léčbou pohybového aparátu. Dokáže nejen léčit obtíže s klouby, svaly a šlachami, ale zmírňuje také bolesti břicha, hlavy a částečně odstraňuje potíže pocházející ze stresu a psychické zátěže.
Preventivně se fyzioterapie zaměřuje také na regeneraci po zatížení svalů, psychickém vypětí, předcházení kloubních problémů či obtíží se zády. Může přispět i ke zpomalení stárnutí a opotřebení těla. Fyzioterapeutické techniky jsou různé, k nejužívanějším patří speciální cvičení.


Co je to Fyzioterapie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Fyzioterapie. Co znamená pojem Fyzioterapie z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Fyzioterapie s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Fyzioterapie se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: termín, slovo, terminus technicus, definice, co je to Fyzioterapie?, přesný výraz, lékařství, co to je, popis, odborné názvosloví, význam, Fyzioterapie, synonymum, názvosloví, wiki, význam pojmu, terminologie, pojem


Pojem Fyzioterapie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fyzioterapie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Fyzioterapie je část komprehensivní rehabilitace, která se zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí poruch pohybového systému člověka. Je mezioborově svázána s mnohými medicínskými obory jako chirurgie, ortopedie, interní lékařství, gerontologie, psychiatrie aj. Fyzioterapie využívá standardizované postupy fyzikální terapie a volí léčbu ze škály metodik jako léčebná tělesná výchova, manuální myoskeletální medicína, masáže, elektroterapie, balneoléčba, magnetoterapie, termoterapie apod. Vychází z úzké znalosti anatomie, fyziologie a biomechaniky popř. vývojové kineziologie a je účinnou metodou, jak předcházet závažným celospolečenským zdravotním problémům.

Hledejte výraz Fyzioterapie v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Fyzioterapie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Fyzioterapie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Fyzioterapie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Fyzioterapie ve Wikizdrojích

Najít pojem Fyzioterapie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Fyzioterapie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Fyzioterapie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už víte jaká je definice slova Fyzioterapie? resp. co označuje slovo Fyzioterapie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fyzioterapie, odpověď na dotaz co je to Fyzioterapie?. Víte např. kdo to je Tatjana Patitz? Znáte a víte kdo je Ryan Gosling? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, stetoskop, fyzioterapie, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!