Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Halibut. Co znamená pojem Halibut z kategorie Jídlo?

Co to je Halibut? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Halibut

Halibut neboli platýs, je většinou označení pro platýse černého. Jedná se o mořskou rybu, jejíž maso patří k nejoblíbenějším velice chutným a výživným rybím masům. Loví se na dlouhé vlasce od května do září, kdy je jeho maso nejkvalitnější.
Halibut se vyskytuje především na severu Atlantického a Tichého oceánu. Jde o dravou rybu, živící se menšími rybkami, krevetami a dalšími mořskými živočichy. Žije v hloubkách již od 200 až do 2000 metrů, nejčastěji se však vyskytuje v hloubce od 500 do 1000 metrů.


Co je to Halibut? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Halibut. Co znamená pojem Halibut z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Halibut sdílejte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Halibut je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: co je to Halibut?, vysvětlení, lexikon, význam, terminus technicus, formulace, význam slova, přesný význam, Jídlo, odborné názvosloví, pojem, co znamená, definice, synonymum, slovo, Halibut, Jídlo, odborný výraz


Pojem Halibut je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít heslo Halibut ve Wikipedii

Hledat heslo Halibut na Google.cz

Vyhledat výraz Halibut ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Halibut ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Halibut ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Halibut ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Halibut například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Halibut? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Halibut? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Halibut, odpověď na dotaz co je to Halibut?. Víte např. kdo to je Ektomorf? Znáte a víte kdo je Otaku? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.