Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Halibut. Co znamená pojem Halibut z kategorie Jídlo?

Co to je Halibut? Význam slova

Co znamená termín Halibut? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Halibut neboli platýs, je většinou označení pro platýse černého. Jedná se o mořskou rybu, jejíž maso patří k nejoblíbenějším velice chutným a výživným rybím masům. Loví se na dlouhé vlasce od května do září, kdy je jeho maso nejkvalitnější.
Halibut se vyskytuje především na severu Atlantického a Tichého oceánu. Jde o dravou rybu, živící se menšími rybkami, krevetami a dalšími mořskými živočichy. Žije v hloubkách již od 200 až do 2000 metrů, nejčastěji se však vyskytuje v hloubce od 500 do 1000 metrů.


Co je to Halibut? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Halibut. Co znamená pojem Halibut z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Halibut? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Halibut je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: názvosloví, definice, význam pojmu, pojem, informace, Halibut, Jídlo, terminologie, odborný výraz, slovník, co to je, wiki, odborné názvosloví, slovo, Jídlo, přesný výraz, vysvětlení, heslo


Pojem Halibut je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Halibut ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Halibut ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Halibut ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Halibut ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Halibut ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Halibut na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Halibut například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Halibut? resp. co vlastně znamená slovo Halibut? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Halibut, odpověď na dotaz co je to Halibut?. Víte např. kdo to je Josef Klíma? Znáte a víte kdo je Kariérista? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Halibut v jiné sekci než Jídlo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.