Co je to?
Definice výrazu, termínu Dual core. Co znamená odborný pojem Dual core z kategorie Hardware?

Co je to Dual core? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Dual core?

Dual core znamená v překladu dvoujádrový. Jedná se o dvoujádrový procesor, tedy o procesor, který má dvě výpočetní části, pracující samostatně. Jeho přínos je v tom, že pracuje jako počítač se dvěma procesory. Může tedy zpracovávat dva procesy současně.
Dual core přináší uživateli významné zrychlení práce. Má nízkou spotřebu a obě jádra využívá optimálně. Dual core Intel Pentium nebo AMD patřilo k velmi rozšířeným procesorům tohoto typu. Dnešní procesory již obvykle obsahují více jader, například quad core (4 jádra), octa core (8 jader) atd.


Co je to Dual core? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dual core. Co znamená odborný pojem Dual core z kategorie Hardware?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Dual core můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Dual core je v sekci hardware

Klíčová slova: hardware, odborné názvosloví, přesný výraz, co to je, přesný význam, vysvětlení, terminus technicus, popis, wiki, pojem, slovník, význam pojmu, formulace, informace, synonymum, názvosloví, definice, co znamená


Pojem Dual core je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Dual core zkuste tyto odkazy

Vyhledat termín Dual core ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Dual core ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Dual core ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Dual core ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Dual core na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dual core ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dual core například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Dual core? resp. jaký je význam pojmu Dual core? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dual core, odpověď na dotaz co je to Dual core?. Víte např. kdo to je Jan Cina? Znáte a víte kdo je Roman Šebrle? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Dual core i v jiné sekci než v hardware. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.