Co je to?
Definice výrazu Travarica. Co znamená odborný pojem Travarica z kategorie Nápoje?

Co je Travarica? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Travarica?

Travarica je označení chorvatské pálenky podobné tradiční rakiji. Jde také o ovocnou pálenku, vyrobenou ze zkvašeného ovoce. Obsah alkoholu se pohybuje kolem 40 %. Populární je hlavně na jihovýchodě Evropy, v Chorvatsku, Bulharsku, Bosně a Hercegovině, Albánii nebo Severní Makedonii. Travarica je zvláštním druhem pálenky, zařazené mezi národní poklady Chorvatska. Základem pro její výrobu je vinná réva, aromatické byliny a několik druhů trav. Bylinky však nejsou v samotném procesu pálení, pouze se v travarici nechají vylouhovat. Nápoj mívá nazelenalou nebo nažloutlou barvu právě po těchto bylinkách. Travarica vznikla především v částech Chorvatska, které leží u moře.
Existuje mnoho druhů tohoto nápoje, záleží na použitých bylinkách. Nejčastěji se používají levandule, máta, rozmarýn, routa, jalovec, vavřín, šalvěj a další. Bylinky se míchají a výsledná chuť záleží také na jejich poměru. Některé druhy travarice obsahují i pelyněk. Travarica se užívá před jídlem jako aperitiv, může se podávat se sušenými fíky. Protože má zklidňovat žaludek, stejně jako jiné nápoje tohoto typu vyniká osobitou hořkou chutí. Často bývá využívána jako lék na určité potíže, někdy i při chřipce, nachlazení nebo na masáže. Na ty se používá travarica s pelyňkem.


Definice výrazu Travarica. Co znamená odborný pojem Travarica z kategorie Nápoje?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Travarica? s dalšími lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Travarica je v sekci nápoje

Klíčová slova: význam pojmu, přesný význam, přesný výraz, terminus technicus, slovník, synonymum, Travarica, popis, informace, vysvětlení, nápoje, formulace, co je to Travarica?, odborné názvosloví, co to je, termín, definice, terminologie


Pojem Travarica je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Travarica v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Travarica na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Travarica ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Travarica ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Travarica na Google.cz

Hledat heslo Travarica ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Travarica ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Travarica například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Travarica? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Travarica? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Travarica, odpověď na dotaz co je to Travarica?. Víte např. kdo to je Kateřina Lojdová? Znáte a víte kdo je Ronaldo? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nápoje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.