Co je to?
Výraz, termín, definice slova Downův syndrom. Co znamená odborný pojem Downův syndrom z kategorie Nemoce?

Co je to Downův syndrom? Význam slova

Co znamená termín Downův syndrom? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Downův syndrom je jedním z nejčastějších geneticky podmíněných onemocnění. Jeho příčinou je porucha 21. chromozomu. Vliv mívá kromě jiných faktorů vyšší věk matky.
Člověk s Downovým syndromem má zpomalený duševní vývoj a různé tělesné změny, jako je zploštěná a menší hlava, nevýrazné rysy tváře, šikmý tvar očí, malá ústa a kratší a široký krk, krátké prsty a další příznaky. Typické jsou poruchy motoriky, porušená funkce štítné žlázy, snížená imunita, vrozené srdeční vady a jiné.


Co je to Downův syndrom? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Downův syndrom. Co znamená odborný pojem Downův syndrom z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Downův syndrom? Pak se o tuto stránku podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Downův syndrom je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: odborné názvosloví, informace, lexikon, terminus technicus, co znamená, terminologie, definice pojmu, co to je, synonymum, přesný význam, význam slova, slovo, definice, význam pojmu, formulace, pojem, popis, odborný výraz


Pojem Downův syndrom je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Downův syndrom?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Downův syndrom je geneticky podmíněná anomálie chromozomů (22 párů a 1 trojici). Nazývá se jinak i trizomie, aneuploidie atd. Molekulární podstata ale může být i translokace (připojení) chromozomu 21 na jiný chromozom. I takový postižený má fakticky tři kopie chromozomu 21, ale jen 46 samostatných chromozomů. Světový den Downova syndromu je stanoven na 21.března.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat heslo Downův syndrom ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Downův syndrom ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Downův syndrom ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Downův syndrom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Downův syndrom na Youtube

Najít termín Downův syndrom ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Downův syndrom například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Downův syndrom? resp. co vlastně znamená slovo Downův syndrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Downův syndrom, odpověď na dotaz co je to Downův syndrom?. Víte např. kdo to je Ivan David? Znáte a víte kdo je Imám? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Downův syndrom v jiné sekci než Nemoce. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.