Co je to?
Výraz, termín, definice slova Downův syndrom. Co znamená odborný pojem Downův syndrom z kategorie Nemoce?

Co je to Downův syndrom? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Downův syndrom?

Downův syndrom je jedním z nejčastějších geneticky podmíněných onemocnění. Jeho příčinou je porucha 21. chromozomu. Vliv mívá kromě jiných faktorů vyšší věk matky.
Člověk s Downovým syndromem má zpomalený duševní vývoj a různé tělesné změny, jako je zploštěná a menší hlava, nevýrazné rysy tváře, šikmý tvar očí, malá ústa a kratší a široký krk, krátké prsty a další příznaky. Typické jsou poruchy motoriky, porušená funkce štítné žlázy, snížená imunita, vrozené srdeční vady a jiné.


Co je to Downův syndrom? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Downův syndrom. Co znamená odborný pojem Downův syndrom z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Downův syndrom se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: přesný význam, slovo, wiki, slovník, co znamená, termín, odborné názvosloví, Nemoce, význam, informace, význam slova, přesný výraz, Downův syndrom, co je to Downův syndrom?, terminus technicus, definice, popis, definice pojmu


Pojem Downův syndrom je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Downův syndrom? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Downův syndrom je geneticky podmíněná anomálie chromozomů (22 párů a 1 trojici). Nazývá se jinak i trizomie, aneuploidie atd. Molekulární podstata ale může být i translokace (připojení) chromozomu 21 na jiný chromozom. I takový postižený má fakticky tři kopie chromozomu 21, ale jen 46 samostatných chromozomů. Světový den Downova syndromu je stanoven na 21.března.

Hledejte pojem Downův syndrom v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo Downův syndrom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Downův syndrom na Youtube

Najít slovo Downův syndrom ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Downův syndrom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Downův syndrom na Google.cz

Najít pojem Downův syndrom ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Downův syndrom například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Downův syndrom? resp. jaká je definice termínu Downův syndrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Downův syndrom, odpověď na dotaz co je to Downův syndrom?. Víte např. kdo to je Milicionář? Znáte a víte kdo je Spasitel? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.