Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ešus. Co znamená pojem Ešus z kategorie Jídlo?

Co to je Ešus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Ešus?

Ešus je pojmenování kovové misky nebo sestavy misek, které se používají pro polní stravování. Postupně je kromě vojáků začali používat trampové, turisté, je možné vidět je i na letních táborech, u výletníků a podobně. Označení pochází z němčiny, ze slova jídelní miska – Essschale.
Časem došlo ke zkomolení na esšálek, zkráceně ešus. Klasický ešus se skládá ze tří částí – víka a dvou misek opatřených sklápěcími držadly. Původním materiálem byl hliník, ze zdravotních důvodů byl však omezen a nahrazován nerezem. Hlavní předností, pro kterou byl ešus oblíbený, je skladnost, lehkost, snadná údržba a nerozbitnost. V současnosti je používání ešusů na ústupu.


Co je to Ešus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ešus. Co znamená pojem Ešus z kategorie Jídlo?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Ešus? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Ešus patří do sekce jídlo

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminologie, jídlo, lexikon, heslo, definice pojmu, co je to Ešus?, synonymum, přesný výraz, názvosloví, informace, Ešus, co znamená, slovník, slovo, terminus technicus, jídlo, wiki


Pojem Ešus je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ešus? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ešus je původně slangové (později téměř neutrální) označení pro kovovou jídelní misku nebo soupravu jídelních misek pro polní stravování, vzniklé zkomolením označení esšálek (z německého Essschale, jídelní miska). Původní použití je pro vojenské polní stravování, dosud se však ešusy hojně používají při trampingu a turistice, na dětských táborech a k podobným účelům.
Typický ešus býval trojdílná hliníková souprava složená ze dvou misek s držáky a z víčka. Jeho výhodou je relativní lehkost, nerozbitnost a snadná omyvatelnost. Ze zdravotních důvodů[zdroj?] však hliníkové nádobí není zejména na akce pro děti doporučováno a hliníkové ešusy bývají mnohde nahrazovány buď nerezovými ešusy nebo miskami anebo ústupem od polní přípravy jídel a stravování.

Další informace o pojmu Ešus hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat heslo Ešus ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Ešus na Youtube

Najít výraz Ešus ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Ešus ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ešus ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Ešus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ešus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní už nejspíš víte co to je Ešus? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Ešus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ešus, odpověď na dotaz co je to Ešus?. Víte např. kdo to je Norkys Batista? Znáte a víte kdo je Karel Roden? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je jídlo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..