Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dysgrafie. Co znamená pojem Dysgrafie z kategorie Psychologie?

Co je to Dysgrafie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Dysgrafie

Dysgrafie patří ke specifickým poruchám učení. Týká se grafického projevu, především psaní. Typickým projevem jsou špatné držení psacích potřeb, zvýšený tlak na ně, neuvolněné zápěstí, pomalé tempo při psaní, nízká kvalita písma, rýsování i kreslení. Dysgrafik se také rychle unaví.
Dysgrafii způsobuje velmi často porucha motorických schopností, zvláště jemné motoriky, a také nevyhraněná lateralita. Potíže se objevují tam, kde je úkol závislý na psaní a jeho kvalitě, protože písemný projev neplní svou funkci. Náprava dysgrafie trvá velmi dlouho.


Co je to Dysgrafie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dysgrafie. Co znamená pojem Dysgrafie z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Dysgrafie? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dysgrafie je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: wiki, co je to Dysgrafie?, vysvětlení, Psychologie, pojem, odborné názvosloví, definice pojmu, přesný výraz, co znamená, Dysgrafie, popis, odborný výraz, formulace, synonymum, Psychologie, slovo, význam pojmu, lexikon


Pojem Dysgrafie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dysgrafie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dysgrafie (nebo agrafie) je specifická porucha grafického projevu. Slovo dysgrafie je odvozeno z řeckého slova "grafein", které znamená psáti, a předpony "dys-", která je překládána jako špatný či porušený. Postihuje především schopnost napodobit tvar písmen a jejich řazení. Dítě si obtížně zapamatovává tvary písmen a zaměňuje písmena tvarově podobná. Charakteristické je křečovité, těžkopádné a neúhledné písmo. Žákům s touto poruchou činí také problémy týkající se dodržování lineatury (výšky písma). Podstatné je, že tato porucha žádným způsobem neovlivňuje intelekt. Velmi často je spojena s dyslexií.

Jiné zdroje informací o pojmu Dysgrafie

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dysgrafie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Dysgrafie ve Wikislovníku

Hledat výraz Dysgrafie ve Wikizdrojích

Hledat pojem Dysgrafie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Dysgrafie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Dysgrafie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Dysgrafie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Dysgrafie? resp. jaký je význam slova Dysgrafie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dysgrafie, odpověď na dotaz co je to Dysgrafie?. Víte např. kdo to je Sandman? Znáte a víte kdo je Státní zaměstnanec? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Dysgrafie v jiné sekci než Psychologie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.