Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dysgrafie. Co znamená pojem Dysgrafie z kategorie Psychologie?

Co je Dysgrafie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Dysgrafie?

Dysgrafie patří ke specifickým poruchám učení. Týká se grafického projevu, především psaní. Typickým projevem jsou špatné držení psacích potřeb, zvýšený tlak na ně, neuvolněné zápěstí, pomalé tempo při psaní, nízká kvalita písma, rýsování i kreslení. Dysgrafik se také rychle unaví.
Dysgrafii způsobuje velmi často porucha motorických schopností, zvláště jemné motoriky, a také nevyhraněná lateralita. Potíže se objevují tam, kde je úkol závislý na psaní a jeho kvalitě, protože písemný projev neplní svou funkci. Náprava dysgrafie trvá velmi dlouho.


Co je to Dysgrafie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dysgrafie. Co znamená pojem Dysgrafie z kategorie Psychologie?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Dysgrafie patří do sekce psychologie

Klíčová slova: synonymum, heslo, terminus technicus, slovník, wiki, popis, vysvětlení, definice pojmu, přesný význam, názvosloví, formulace, definice, co znamená, pojem, psychologie, slovo, význam, terminologie


Pojem Dysgrafie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dysgrafie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dysgrafie (nebo agrafie) je specifická porucha grafického projevu. Slovo dysgrafie je odvozeno z řeckého slova "grafein", které znamená psáti, a předpony "dys-", která je překládána jako špatný či porušený. Postihuje především schopnost napodobit tvar písmen a jejich řazení. Dítě si obtížně zapamatovává tvary písmen a zaměňuje písmena tvarově podobná. Charakteristické je křečovité, těžkopádné a neúhledné písmo. Žákům s touto poruchou činí také problémy týkající se dodržování lineatury (výšky písma). Podstatné je, že tato porucha žádným způsobem neovlivňuje intelekt. Velmi často je spojena s dyslexií.

Další možné informační zdroje

Vyhledat termín Dysgrafie na Google.cz

Vyhledat výraz Dysgrafie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dysgrafie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Dysgrafie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Dysgrafie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dysgrafie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dysgrafie například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Dysgrafie? resp. jaká je definice slova Dysgrafie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dysgrafie, odpověď na dotaz co je to Dysgrafie?. Víte např. kdo to je Kleptoman? Znáte a víte kdo je Nymfomanka? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Dysgrafie i v jiné kategorii než v psychologie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.