Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dysgrafie. Co znamená pojem Dysgrafie z kategorie Psychologie?

Co je to Dysgrafie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Dysgrafie?

Dysgrafie patří ke specifickým poruchám učení. Týká se grafického projevu, především psaní. Typickým projevem jsou špatné držení psacích potřeb, zvýšený tlak na ně, neuvolněné zápěstí, pomalé tempo při psaní, nízká kvalita písma, rýsování i kreslení. Dysgrafik se také rychle unaví.
Dysgrafii způsobuje velmi často porucha motorických schopností, zvláště jemné motoriky, a také nevyhraněná lateralita. Potíže se objevují tam, kde je úkol závislý na psaní a jeho kvalitě, protože písemný projev neplní svou funkci. Náprava dysgrafie trvá velmi dlouho.


Co je to Dysgrafie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dysgrafie. Co znamená pojem Dysgrafie z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Dysgrafie můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dysgrafie je v sekci Psychologie

Klíčová slova: slovník, synonymum, termín, odborné názvosloví, popis, názvosloví, přesný výraz, co znamená, co to je, definice pojmu, terminologie, formulace, heslo, vysvětlení, přesný význam, pojem, lexikon, Dysgrafie


Pojem Dysgrafie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dysgrafie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dysgrafie (nebo agrafie) je specifická porucha grafického projevu. Slovo dysgrafie je odvozeno z řeckého slova "grafein", které znamená psáti, a předpony "dys-", která je překládána jako špatný či porušený. Postihuje především schopnost napodobit tvar písmen a jejich řazení. Dítě si obtížně zapamatovává tvary písmen a zaměňuje písmena tvarově podobná. Charakteristické je křečovité, těžkopádné a neúhledné písmo. Žákům s touto poruchou činí také problémy týkající se dodržování lineatury (výšky písma). Podstatné je, že tato porucha žádným způsobem neovlivňuje intelekt. Velmi často je spojena s dyslexií.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít termín Dysgrafie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dysgrafie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Dysgrafie ve Wikislovníku

Hledat heslo Dysgrafie na Google.cz

Vyhledat termín Dysgrafie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Dysgrafie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Dysgrafie například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Dysgrafie? resp. co označuje slovo Dysgrafie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dysgrafie, odpověď na dotaz co je to Dysgrafie?. Víte např. kdo to je Socka? Znáte a víte kdo je Kustod? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Psychologie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.