Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dysgrafie. Co znamená pojem Dysgrafie z kategorie Psychologie?

Co je to Dysgrafie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Dysgrafie

Dysgrafie patří ke specifickým poruchám učení. Týká se grafického projevu, především psaní. Typickým projevem jsou špatné držení psacích potřeb, zvýšený tlak na ně, neuvolněné zápěstí, pomalé tempo při psaní, nízká kvalita písma, rýsování i kreslení. Dysgrafik se také rychle unaví.
Dysgrafii způsobuje velmi často porucha motorických schopností, zvláště jemné motoriky, a také nevyhraněná lateralita. Potíže se objevují tam, kde je úkol závislý na psaní a jeho kvalitě, protože písemný projev neplní svou funkci. Náprava dysgrafie trvá velmi dlouho.


Co je to Dysgrafie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dysgrafie. Co znamená pojem Dysgrafie z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Dysgrafie s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dysgrafie se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: význam, Psychologie, názvosloví, co je to Dysgrafie?, co znamená, přesný význam, co to je, Dysgrafie, odborné názvosloví, slovník, terminus technicus, heslo, přesný výraz, informace, terminologie, pojem, definice pojmu, slovo


Pojem Dysgrafie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít termín Dysgrafie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dysgrafie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Dysgrafie ve vyhledávači Yandex

Najít termín Dysgrafie na Google.cz

Zkusit najít výraz Dysgrafie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Dysgrafie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dysgrafie například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Dysgrafie? resp. co znamená výraz Dysgrafie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dysgrafie, odpověď na dotaz co je to Dysgrafie?. Víte např. kdo to je Kvalitář? Znáte a víte kdo je Státní zaměstnanec? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Dysgrafie i v jiných kategoriích (než Psychologie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.