Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dysgrafie. Co znamená odborný pojem Dysgrafie z kategorie Psychologie?

Co je to Dysgrafie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Dysgrafie

Dysgrafie patří ke specifickým poruchám učení. Týká se grafického projevu, především psaní. Typickým projevem jsou špatné držení psacích potřeb, zvýšený tlak na ně, neuvolněné zápěstí, pomalé tempo při psaní, nízká kvalita písma, rýsování i kreslení. Dysgrafik se také rychle unaví.
Dysgrafii způsobuje velmi často porucha motorických schopností, zvláště jemné motoriky, a také nevyhraněná lateralita. Potíže se objevují tam, kde je úkol závislý na psaní a jeho kvalitě, protože písemný projev neplní svou funkci. Náprava dysgrafie trvá velmi dlouho.


Co je to Dysgrafie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dysgrafie. Co znamená odborný pojem Dysgrafie z kategorie Psychologie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Dysgrafie se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: lexikon, psychologie, přesný výraz, pojem, odborný výraz, význam slova, synonymum, co znamená, slovo, informace, význam pojmu, definice pojmu, Dysgrafie, názvosloví, význam, co to je, heslo, slovník


Pojem Dysgrafie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dysgrafie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Dysgrafie (nebo agrafie) je specifická porucha grafického projevu. Slovo dysgrafie je odvozeno z řeckého slova "grafein", které znamená psáti, a předpony "dys-", která je překládána jako špatný či porušený. Postihuje především schopnost napodobit tvar písmen a jejich řazení. Dítě si obtížně zapamatovává tvary písmen a zaměňuje písmena tvarově podobná. Charakteristické je křečovité, těžkopádné a neúhledné písmo. Žákům s touto poruchou činí také problémy týkající se dodržování lineatury (výšky písma). Podstatné je, že tato porucha žádným způsobem neovlivňuje intelekt. Velmi často je spojena s dyslexií.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít termín Dysgrafie ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Dysgrafie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Dysgrafie ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dysgrafie ve Wikimedia Commons

Najít výraz Dysgrafie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dysgrafie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dysgrafie například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Dysgrafie? resp. co znamená Dysgrafie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dysgrafie, odpověď na dotaz co je to Dysgrafie?. Víte např. kdo to je Lokaj? Znáte a víte kdo je Nymfomanka? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než psychologie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.