Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dysgrafie. Co znamená pojem Dysgrafie z kategorie Psychologie?

Co je to Dysgrafie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Dysgrafie

Dysgrafie patří ke specifickým poruchám učení. Týká se grafického projevu, především psaní. Typickým projevem jsou špatné držení psacích potřeb, zvýšený tlak na ně, neuvolněné zápěstí, pomalé tempo při psaní, nízká kvalita písma, rýsování i kreslení. Dysgrafik se také rychle unaví.
Dysgrafii způsobuje velmi často porucha motorických schopností, zvláště jemné motoriky, a také nevyhraněná lateralita. Potíže se objevují tam, kde je úkol závislý na psaní a jeho kvalitě, protože písemný projev neplní svou funkci. Náprava dysgrafie trvá velmi dlouho.


Co je to Dysgrafie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dysgrafie. Co znamená pojem Dysgrafie z kategorie Psychologie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Dysgrafie? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dysgrafie je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: význam pojmu, co to je, Psychologie, popis, lexikon, odborný výraz, synonymum, terminologie, význam slova, slovník, definice pojmu, definice, co znamená, přesný výraz, význam, přesný význam, názvosloví, heslo


Pojem Dysgrafie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Dysgrafie dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Dysgrafie (nebo agrafie) je specifická porucha grafického projevu. Slovo dysgrafie je odvozeno z řeckého slova "grafein", které znamená psáti, a předpony "dys-", která je překládána jako špatný či porušený. Postihuje především schopnost napodobit tvar písmen a jejich řazení. Dítě si obtížně zapamatovává tvary písmen a zaměňuje písmena tvarově podobná. Charakteristické je křečovité, těžkopádné a neúhledné písmo. Žákům s touto poruchou činí také problémy týkající se dodržování lineatury (výšky písma). Podstatné je, že tato porucha žádným způsobem neovlivňuje intelekt. Velmi často je spojena s dyslexií.

Více informací o slovu Dysgrafie doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat slovo Dysgrafie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dysgrafie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Dysgrafie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Dysgrafie ve Wikizdrojích

Hledat slovo Dysgrafie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dysgrafie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dysgrafie například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Dysgrafie? resp. co to je Dysgrafie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dysgrafie, odpověď na dotaz co je to Dysgrafie?. Víte např. kdo to je Leoš Mareš? Znáte a víte kdo je Prokurista? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Psychologie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.