Co je to?
Definice výrazu Lambda sonda. Co znamená odborný pojem Lambda sonda z kategorie Technika?

Co to je Lambda sonda? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Lambda sonda?

Lambda sonda je označení pro součástku umístěnou do výfukového potrubí aut vybavených zážehovým motorem a katalyzátorem plynů z výfuku. Jedná se o kyslíkový senzor, jehož úkolem je porovnávat parametry okolního vzduchu a výfukových plynů.
Lambda sonda zaznamená údaje a předá je řídící jednotce. Ta pak upravuje poměr paliva a vzduchu ve směsi tak, aby se dalo snížit množství škodlivin ve výfukových plynech. V moderních typech automobilů se používá širokopásmová lambda sonda.


Co je to Lambda sonda? Význam slova, termín, Definice výrazu Lambda sonda. Co znamená odborný pojem Lambda sonda z kategorie Technika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Lambda sonda s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Lambda sonda se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: formulace, terminologie, přesný význam, odborný výraz, terminus technicus, Technika, popis, význam slova, vysvětlení, odborné názvosloví, slovo, wiki, přesný výraz, co znamená, Technika, definice, co je to Lambda sonda?, definice pojmu


Pojem Lambda sonda je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lambda sonda? Definice slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Lambda sonda je kyslíkový senzor umístěný ve výfukovém potrubí automobilů se zážehovým motorem, vybavených katalyzátorem výfukových plynů. Toto zařízení porovnává referenční vzduch (okolní vzduch) s výfukovými plyny. Řídicí jednotka na základě údajů zaznamenaných lambda sondou určuje správný směšovací poměr paliva a vzduchu, který je důležitý pro snížení škodlivých emisí ve výfukových plynech.

Hledejte pojem Lambda sonda v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lambda sonda ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Lambda sonda ve Wikizdrojích

Najít termín Lambda sonda ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Lambda sonda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Lambda sonda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lambda sonda ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Lambda sonda například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Lambda sonda? resp. co se skrývá pod slovem Lambda sonda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lambda sonda, odpověď na dotaz co je to Lambda sonda?. Víte např. kdo to je Jeff Bezos? Znáte a víte kdo je Čehún? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Technika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.