Co je to?
Definice výrazu Lambda sonda. Co znamená odborný pojem Lambda sonda z kategorie Technika?

Co to je Lambda sonda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Lambda sonda

Lambda sonda je označení pro součástku umístěnou do výfukového potrubí aut vybavených zážehovým motorem a katalyzátorem plynů z výfuku. Jedná se o kyslíkový senzor, jehož úkolem je porovnávat parametry okolního vzduchu a výfukových plynů.
Lambda sonda zaznamená údaje a předá je řídící jednotce. Ta pak upravuje poměr paliva a vzduchu ve směsi tak, aby se dalo snížit množství škodlivin ve výfukových plynech. V moderních typech automobilů se používá širokopásmová lambda sonda.


Co je to Lambda sonda? Význam slova, termín, Definice výrazu Lambda sonda. Co znamená odborný pojem Lambda sonda z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Lambda sonda patří do kategorie Technika

Klíčová slova: co to je, odborné názvosloví, přesný význam, terminologie, pojem, vysvětlení, definice pojmu, terminus technicus, slovník, heslo, synonymum, význam pojmu, termín, popis, Lambda sonda, Technika, význam slova, slovo


Pojem Lambda sonda je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Lambda sonda?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lambda sonda je kyslíkový senzor umístěný ve výfukovém potrubí automobilů se zážehovým motorem, vybavených katalyzátorem výfukových plynů. Toto zařízení porovnává referenční vzduch (okolní vzduch) s výfukovými plyny. Řídicí jednotka na základě údajů zaznamenaných lambda sondou určuje správný směšovací poměr paliva a vzduchu, který je důležitý pro snížení škodlivých emisí ve výfukových plynech.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít výraz Lambda sonda ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Lambda sonda ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lambda sonda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Lambda sonda na Google.cz

Najít heslo Lambda sonda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Lambda sonda ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Lambda sonda například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Lambda sonda? resp. co vlastně znamená slovo Lambda sonda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lambda sonda, odpověď na dotaz co je to Lambda sonda?. Víte např. kdo to je Promítač? Znáte a víte kdo je Perníkář? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Technika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.