Co je to?
Definice výrazu Lambda sonda. Co znamená odborný pojem Lambda sonda z kategorie Technika?

Co to je Lambda sonda? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Lambda sonda

Lambda sonda je označení pro součástku umístěnou do výfukového potrubí aut vybavených zážehovým motorem a katalyzátorem plynů z výfuku. Jedná se o kyslíkový senzor, jehož úkolem je porovnávat parametry okolního vzduchu a výfukových plynů.
Lambda sonda zaznamená údaje a předá je řídící jednotce. Ta pak upravuje poměr paliva a vzduchu ve směsi tak, aby se dalo snížit množství škodlivin ve výfukových plynech. V moderních typech automobilů se používá širokopásmová lambda sonda.


Co je to Lambda sonda? Význam slova, termín, Definice výrazu Lambda sonda. Co znamená odborný pojem Lambda sonda z kategorie Technika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Lambda sonda je v sekci Technika

Klíčová slova: odborné názvosloví, Lambda sonda, co znamená, informace, popis, co to je, formulace, význam pojmu, význam, terminologie, přesný výraz, odborný výraz, Technika, názvosloví, synonymum, wiki, definice, definice pojmu


Pojem Lambda sonda je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lambda sonda? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lambda sonda je kyslíkový senzor umístěný ve výfukovém potrubí automobilů se zážehovým motorem, vybavených katalyzátorem výfukových plynů. Toto zařízení porovnává referenční vzduch (okolní vzduch) s výfukovými plyny. Řídicí jednotka na základě údajů zaznamenaných lambda sondou určuje správný směšovací poměr paliva a vzduchu, který je důležitý pro snížení škodlivých emisí ve výfukových plynech.

Zkuste zjistit více informací o slovu Lambda sonda v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Lambda sonda na Youtube

Zkusit najít pojem Lambda sonda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Lambda sonda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Lambda sonda ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lambda sonda ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Lambda sonda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Lambda sonda například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Lambda sonda? resp. co označuje slovo Lambda sonda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lambda sonda, odpověď na dotaz co je to Lambda sonda?. Víte např. kdo to je George Lucas? Znáte a víte kdo je Čehún? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Lambda sonda v jiné sekci než Technika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.