Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zkracovač URL. Co znamená odborný pojem Zkracovač URL z kategorie Internet?

Co je to Zkracovač URL? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Zkracovač URL?

Zkracovač URL neboli zkracovač URL adres je velmi užitečný způsob, jak zkrátit složité, příliš dlouhé URL adresy, které si nelze zapamatovat. Jeho pomocí z nich vznikne textový řetězec, který umožní další práci. Jeho použití není složité, stačí zkopírovat původní adresu, na stránce zkracovače vložit na určené místo a odeslat. Zkracovač vám pošle zpět zkráceno adresu, kterou lze pak dále využívat.
Tento pomocník nabízí i další funkce, může zaheslovat nové adresy, tvořit statistiku prokliků nově vytvořených linků, přizpůsobovat text linků o doplnění brandem, skrývat adresy a jejich umístění a další. K nejznámějším zkracovačům URL patří BIT.LY.


Co je to Zkracovač URL? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zkracovač URL. Co znamená odborný pojem Zkracovač URL z kategorie Internet?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Zkracovač URL patří do kategorie internet

Klíčová slova: heslo, internet, wiki, formulace, odborný výraz, informace, význam slova, definice, terminus technicus, terminologie, lexikon, vysvětlení, slovo, internet, význam, co to je, odborné názvosloví, synonymum


Pojem Zkracovač URL je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Zkracovač URL?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zkracovač URL je webová aplikace sloužící k vytvoření alternativních krátkých URL adres. Po zadání původní dlouhé adresy (např. https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=URL&action=history) uloží systém původní adresu do databáze a vygeneruje krátký kód, který připojí ke své vstupní URL, takže výsledná adresa je mnohem kratší, například https://w.wiki/kDq. Pokud někdo adresu použije (např. na ni přejde prohlížečem), zjistí nejprve zkracovač podle použitého kódu z databáze původní odkaz a následně návštěvníka na původní adresu přesměruje, uživatel tak téměř nepozná rozdíl oproti užití celé původní adresy.

Jiné zdroje informací o pojmu Zkracovač URL

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zkracovač URL ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Zkracovač URL ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Zkracovač URL ve Wikizdrojích

Najít slovo Zkracovač URL na Google.cz

Hledat heslo Zkracovač URL ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Zkracovač URL ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zkracovač URL například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě nyní již víte co je to Zkracovač URL? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Zkracovač URL? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zkracovač URL, odpověď na dotaz co je to Zkracovač URL?. Víte např. kdo to je Alessandro Volta? Znáte a víte kdo je Alexandr Mitrofanov? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než internet). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.