Co je to?
Definice odborného termínu, slova Zkracovač URL. Co znamená pojem Zkracovač URL z kategorie Internet?

Co je to Zkracovač URL? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Zkracovač URL

Zkracovač URL neboli zkracovač URL adres je velmi užitečný způsob, jak zkrátit složité, příliš dlouhé URL adresy, které si nelze zapamatovat. Jeho pomocí z nich vznikne textový řetězec, který umožní další práci. Jeho použití není složité, stačí zkopírovat původní adresu, na stránce zkracovače vložit na určené místo a odeslat. Zkracovač vám pošle zpět zkráceno adresu, kterou lze pak dále využívat.
Tento pomocník nabízí i další funkce, může zaheslovat nové adresy, tvořit statistiku prokliků nově vytvořených linků, přizpůsobovat text linků o doplnění brandem, skrývat adresy a jejich umístění a další. K nejznámějším zkracovačům URL patří BIT.LY.


Co je to Zkracovač URL? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Zkracovač URL. Co znamená pojem Zkracovač URL z kategorie Internet?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Zkracovač URL patří do sekce Internet

Klíčová slova: popis, definice, wiki, názvosloví, vysvětlení, termín, definice pojmu, význam, terminologie, pojem, heslo, synonymum, terminus technicus, lexikon, význam slova, informace, Internet, formulace


Pojem Zkracovač URL je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Zkracovač URL?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Zkracovač URL je webová aplikace sloužící k vytvoření alternativních krátkých URL adres. Po zadání původní dlouhé adresy (např. https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=URL&action=history) uloží systém původní adresu do databáze a vygeneruje krátký kód, který připojí ke své vstupní URL, takže výsledná adresa je mnohem kratší, například https://w.wiki/kDq. Pokud někdo adresu použije (např. na ni přejde prohlížečem), zjistí nejprve zkracovač podle použitého kódu z databáze původní odkaz a následně návštěvníka na původní adresu přesměruje, uživatel tak téměř nepozná rozdíl oproti užití celé původní adresy.

Odkazy na jiné weby

Najít slovo Zkracovač URL ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Zkracovač URL ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Zkracovač URL ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zkracovač URL ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Zkracovač URL na Google.cz

Hledat termín Zkracovač URL ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Zkracovač URL například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Zkracovač URL? resp. co se přesně ukrývá za slovem Zkracovač URL? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zkracovač URL, odpověď na dotaz co je to Zkracovač URL?. Víte např. kdo to je Perfekcionalista? Znáte a víte kdo je Ivanka Trumpová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Internet. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.