Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zkracovač URL. Co znamená odborný pojem Zkracovač URL z kategorie Internet?

Co je to Zkracovač URL? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Zkracovač URL

Zkracovač URL neboli zkracovač URL adres je velmi užitečný způsob, jak zkrátit složité, příliš dlouhé URL adresy, které si nelze zapamatovat. Jeho pomocí z nich vznikne textový řetězec, který umožní další práci. Jeho použití není složité, stačí zkopírovat původní adresu, na stránce zkracovače vložit na určené místo a odeslat. Zkracovač vám pošle zpět zkráceno adresu, kterou lze pak dále využívat.
Tento pomocník nabízí i další funkce, může zaheslovat nové adresy, tvořit statistiku prokliků nově vytvořených linků, přizpůsobovat text linků o doplnění brandem, skrývat adresy a jejich umístění a další. K nejznámějším zkracovačům URL patří BIT.LY.


Co je to Zkracovač URL? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zkracovač URL. Co znamená odborný pojem Zkracovač URL z kategorie Internet?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Zkracovač URL? Potom se o definici podělte se známými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Zkracovač URL se nachází v kategorii internet

Klíčová slova: co znamená, popis, internet, lexikon, přesný význam, slovník, názvosloví, formulace, slovo, odborné názvosloví, význam pojmu, terminus technicus, heslo, pojem, co to je, informace, co je to Zkracovač URL?, odborný výraz


Pojem Zkracovač URL je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zkracovač URL? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zkracovač URL je webová aplikace sloužící k vytvoření alternativních krátkých URL adres. Po zadání původní dlouhé adresy (např. https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=URL&action=history) uloží systém původní adresu do databáze a vygeneruje krátký kód, který připojí ke své vstupní URL, takže výsledná adresa je mnohem kratší, například https://w.wiki/kDq. Pokud někdo adresu použije (např. na ni přejde prohlížečem), zjistí nejprve zkracovač podle použitého kódu z databáze původní odkaz a následně návštěvníka na původní adresu přesměruje, uživatel tak téměř nepozná rozdíl oproti užití celé původní adresy.

Další informace o pojmu Zkracovač URL hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít pojem Zkracovač URL ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Zkracovač URL ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Zkracovač URL ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Zkracovač URL na Youtube

Najít termín Zkracovač URL ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Zkracovač URL ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Zkracovač URL například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte co to je Zkracovač URL? resp. jaká je definice slova Zkracovač URL? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zkracovač URL, odpověď na dotaz co je to Zkracovač URL?. Víte např. kdo to je Michal Hašek? Znáte a víte kdo je Kosmopolita? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je internet. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.