Co je to?
Definice odborného termínu, slova Zkracovač URL. Co znamená pojem Zkracovač URL z kategorie Internet?

Co je to Zkracovač URL? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Zkracovač URL

Zkracovač URL neboli zkracovač URL adres je velmi užitečný způsob, jak zkrátit složité, příliš dlouhé URL adresy, které si nelze zapamatovat. Jeho pomocí z nich vznikne textový řetězec, který umožní další práci. Jeho použití není složité, stačí zkopírovat původní adresu, na stránce zkracovače vložit na určené místo a odeslat. Zkracovač vám pošle zpět zkráceno adresu, kterou lze pak dále využívat.
Tento pomocník nabízí i další funkce, může zaheslovat nové adresy, tvořit statistiku prokliků nově vytvořených linků, přizpůsobovat text linků o doplnění brandem, skrývat adresy a jejich umístění a další. K nejznámějším zkracovačům URL patří BIT.LY.


Co je to Zkracovač URL? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Zkracovač URL. Co znamená pojem Zkracovač URL z kategorie Internet?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Zkracovač URL? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Zkracovač URL je v kategorii Internet

Klíčová slova: co to je, terminus technicus, definice, formulace, informace, slovo, heslo, význam slova, odborné názvosloví, Zkracovač URL, vysvětlení, význam pojmu, termín, názvosloví, význam, odborný výraz, lexikon, popis


Pojem Zkracovač URL je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zkracovač URL? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zkracovač URL je webová aplikace sloužící k vytvoření alternativních krátkých URL adres. Po zadání původní dlouhé adresy (např. https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=URL&action=history) uloží systém původní adresu do databáze a vygeneruje krátký kód, který připojí ke své vstupní URL, takže výsledná adresa je mnohem kratší, například https://w.wiki/kDq. Pokud někdo adresu použije (např. na ni přejde prohlížečem), zjistí nejprve zkracovač podle použitého kódu z databáze původní odkaz a následně návštěvníka na původní adresu přesměruje, uživatel tak téměř nepozná rozdíl oproti užití celé původní adresy.

Pro více informací o heslu Zkracovač URL zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít termín Zkracovač URL ve Wikislovníku

Najít pojem Zkracovač URL na Google.cz

Vyhledat termín Zkracovač URL ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Zkracovač URL ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Zkracovač URL ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Zkracovač URL ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zkracovač URL například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Zkracovač URL? resp. jaká je definice termínu Zkracovač URL? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zkracovač URL, odpověď na dotaz co je to Zkracovač URL?. Víte např. kdo to je Špekoun? Znáte a víte kdo je Uma Thurman? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Internet. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.