Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Filipojakubská noc. Co znamená pojem Filipojakubská noc z kategorie Kultura?

Co to je Filipojakubská noc? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Filipojakubská noc

Filipojakubská noc je jedno z onačení pro lidovou tradici pálení čarodějnic. Někdy se používá též označení Valpuržina noc. Jedná se o noc z 30. dubna na 1. května, kdy lidé pálí ohně na vyvýšených místech a dřevěná pagoda bývá ozdobena fugurínou čarodějnice. Jedná se o pozůstatek pohanské tradice, kdy se věřilo, že pálení ohňů má moc odehnat zlé síly.

Co je to Filipojakubská noc? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Filipojakubská noc. Co znamená pojem Filipojakubská noc z kategorie Kultura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Filipojakubská noc) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Filipojakubská noc patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: formulace, definice pojmu, lexikon, terminologie, Filipojakubská noc, co je to Filipojakubská noc?, Kultura, wiki, přesný výraz, heslo, názvosloví, informace, odborné názvosloví, co to je, popis, význam pojmu, slovo, terminus technicus


Pojem Filipojakubská noc je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Filipojakubská noc? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pálení čarodějnic (také Noc čarodějnic, Filipojakubská noc, Valpuržina noc nebo Beltine) se odehrává v noci z 30. dubna na 1. května.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Filipojakubská noc na Youtube

Zkusit najít termín Filipojakubská noc na Google.cz

Vyhledat výraz Filipojakubská noc ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Filipojakubská noc ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Filipojakubská noc ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Filipojakubská noc ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Filipojakubská noc například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Filipojakubská noc? resp. co znamená slovo Filipojakubská noc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Filipojakubská noc, odpověď na dotaz co je to Filipojakubská noc?. Víte např. kdo to je Ochlasta? Znáte a víte kdo je Sigourney Weaver? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Filipojakubská noc v jiné sekci než Kultura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.