Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Filipojakubská noc. Co znamená pojem Filipojakubská noc z kategorie Kultura?

Co to je Filipojakubská noc? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Filipojakubská noc?

Filipojakubská noc je jedno z onačení pro lidovou tradici pálení čarodějnic. Někdy se používá též označení Valpuržina noc. Jedná se o noc z 30. dubna na 1. května, kdy lidé pálí ohně na vyvýšených místech a dřevěná pagoda bývá ozdobena fugurínou čarodějnice. Jedná se o pozůstatek pohanské tradice, kdy se věřilo, že pálení ohňů má moc odehnat zlé síly.

Co je to Filipojakubská noc? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Filipojakubská noc. Co znamená pojem Filipojakubská noc z kategorie Kultura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Filipojakubská noc? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Filipojakubská noc patří do sekce Kultura

Klíčová slova: lexikon, pojem, terminologie, co znamená, názvosloví, popis, slovo, definice pojmu, význam, slovník, Filipojakubská noc, co je to Filipojakubská noc?, Kultura, význam pojmu, informace, heslo, wiki, význam slova


Pojem Filipojakubská noc je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Filipojakubská noc? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pálení čarodějnic (také Noc čarodějnic, Filipojakubská noc, Valpuržina noc nebo Beltine) se odehrává v noci z 30. dubna na 1. května.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít slovo Filipojakubská noc ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Filipojakubská noc na Youtube

Hledat slovo Filipojakubská noc ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Filipojakubská noc ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Filipojakubská noc ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Filipojakubská noc na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Filipojakubská noc například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Filipojakubská noc? resp. co se přesně ukrývá za slovem Filipojakubská noc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Filipojakubská noc, odpověď na dotaz co je to Filipojakubská noc?. Víte např. kdo to je Alan Rickman? Znáte a víte kdo je Audrey Hepburn? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Kultura U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.