Co je to?
Výraz, termín, definice slova Filipojakubská noc. Co znamená odborný pojem Filipojakubská noc z kategorie Kultura?

Co je to Filipojakubská noc? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Filipojakubská noc

Filipojakubská noc je jedno z onačení pro lidovou tradici pálení čarodějnic. Někdy se používá též označení Valpuržina noc. Jedná se o noc z 30. dubna na 1. května, kdy lidé pálí ohně na vyvýšených místech a dřevěná pagoda bývá ozdobena fugurínou čarodějnice. Jedná se o pozůstatek pohanské tradice, kdy se věřilo, že pálení ohňů má moc odehnat zlé síly.

Co je to Filipojakubská noc? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Filipojakubská noc. Co znamená odborný pojem Filipojakubská noc z kategorie Kultura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Filipojakubská noc? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Filipojakubská noc je v kategorii kultura

Klíčová slova: terminologie, význam pojmu, popis, slovník, lexikon, Filipojakubská noc, co to je, synonymum, kultura, definice pojmu, co znamená, co je to Filipojakubská noc?, názvosloví, definice, terminus technicus, vysvětlení, přesný význam, přesný výraz


Pojem Filipojakubská noc je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Filipojakubská noc?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Pálení čarodějnic (také Noc čarodějnic, Filipojakubská noc, Valpuržina noc nebo Beltine) se odehrává v noci z 30. dubna na 1. května.

Jiné informační zdroje o pojmu Filipojakubská noc

Hledat heslo Filipojakubská noc ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Filipojakubská noc ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Filipojakubská noc ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Filipojakubská noc ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Filipojakubská noc ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Filipojakubská noc ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Filipojakubská noc například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Filipojakubská noc? resp. co přesně znamená slovo Filipojakubská noc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Filipojakubská noc, odpověď na dotaz co je to Filipojakubská noc?. Víte např. kdo to je František Xaverský? Znáte a víte kdo je Ryan Gosling? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je kultura. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.