Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Filipojakubská noc. Co znamená pojem Filipojakubská noc z kategorie Kultura?

Co to je Filipojakubská noc? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Filipojakubská noc

Filipojakubská noc je jedno z onačení pro lidovou tradici pálení čarodějnic. Někdy se používá též označení Valpuržina noc. Jedná se o noc z 30. dubna na 1. května, kdy lidé pálí ohně na vyvýšených místech a dřevěná pagoda bývá ozdobena fugurínou čarodějnice. Jedná se o pozůstatek pohanské tradice, kdy se věřilo, že pálení ohňů má moc odehnat zlé síly.

Co je to Filipojakubská noc? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Filipojakubská noc. Co znamená pojem Filipojakubská noc z kategorie Kultura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Filipojakubská noc s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Filipojakubská noc se nachází v sekci Kultura

Klíčová slova: slovník, význam pojmu, definice pojmu, přesný význam, termín, Filipojakubská noc, přesný výraz, Kultura, názvosloví, definice, synonymum, co znamená, lexikon, Kultura, formulace, slovo, co je to Filipojakubská noc?, co to je


Pojem Filipojakubská noc je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Filipojakubská noc můžete dozvědět následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Pálení čarodějnic (také Noc čarodějnic, Filipojakubská noc, Valpuržina noc nebo Beltine) se odehrává v noci z 30. dubna na 1. května.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít slovo Filipojakubská noc ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Filipojakubská noc na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Filipojakubská noc ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Filipojakubská noc ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Filipojakubská noc ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Filipojakubská noc ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Filipojakubská noc například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Filipojakubská noc? resp. co přesně znamená slovo Filipojakubská noc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Filipojakubská noc, odpověď na dotaz co je to Filipojakubská noc?. Víte např. kdo to je Prorektor? Znáte a víte kdo je Sigourney Weaver? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Kultura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.