Co je to?
Výraz, termín, definice slova Premisa. Co znamená odborný pojem Premisa z kategorie Filozofie?

Co je to Premisa? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Premisa?

Premisa je pojem odvozený z latinského slova s významem posílat napřed a používá se pro označení předpokladu.
Jedná se o výraz používaný v logice a filozofických oborech. Premisa je výrok, součást soudu postaveného na logice. Při něm se nezkoumá pravdivost premis, ale pouze to, zda jejich souhrn povede k určitému závěru. Zda má závěr pravdivou hodnotu, závisí na tom, zda tuto hodnotu mají jednotlivé premisy.


Co je to Premisa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Premisa. Co znamená odborný pojem Premisa z kategorie Filozofie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Premisa můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Premisa je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, terminologie, význam pojmu, definice pojmu, slovník, wiki, vysvětlení, co znamená, odborný výraz, význam slova, formulace, termín, slovo, odborné názvosloví, význam, přesný význam, terminus technicus


Pojem Premisa je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Premisa? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Premisa (z lat. praemittere napřed posílat, předesílat) označuje předpoklad. Premisa je v logice a filozofii výrok, jenž je součástí logického soudu. Logickým postupem lze určit, zda souhrn premis implikuje určitý závěr, součástí tohoto soudu však není zkoumání, zda jednotlivé premisy jsou pravdivé. Pravdivostní hodnota závěru je proto závislá nejen na nutném vyústění z daných premis, ale též pravdivostní hodnotou těchto premis.

Pro další informace o termínu Premisa zkuste tyto odkazy

Hledat pojem Premisa ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Premisa ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Premisa ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Premisa ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Premisa na Youtube

Najít výraz Premisa ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Premisa například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Premisa? resp. jaký je význam pojmu Premisa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Premisa, odpověď na dotaz co je to Premisa?. Víte např. kdo to je Mel Gibson? Znáte a víte kdo je Emma Smetana? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Filozofie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.