Co je to?
Výraz, termín, definice slova Premisa. Co znamená odborný pojem Premisa z kategorie Filozofie?

Co je to Premisa? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Premisa

Premisa je pojem odvozený z latinského slova s významem posílat napřed a používá se pro označení předpokladu.
Jedná se o výraz používaný v logice a filozofických oborech. Premisa je výrok, součást soudu postaveného na logice. Při něm se nezkoumá pravdivost premis, ale pouze to, zda jejich souhrn povede k určitému závěru. Zda má závěr pravdivou hodnotu, závisí na tom, zda tuto hodnotu mají jednotlivé premisy.


Co je to Premisa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Premisa. Co znamená odborný pojem Premisa z kategorie Filozofie?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Premisa je v sekci filozofie

Klíčová slova: terminologie, slovo, formulace, odborný výraz, přesný význam, význam, filozofie, vysvětlení, co to je, slovník, význam slova, popis, termín, filozofie, informace, co je to Premisa?, Premisa, definice


Pojem Premisa je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Premisa? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Premisa (z lat. praemittere napřed posílat, předesílat) označuje předpoklad. Premisa je v logice a filozofii výrok, jenž je součástí logického soudu. Logickým postupem lze určit, zda souhrn premis implikuje určitý závěr, součástí tohoto soudu však není zkoumání, zda jednotlivé premisy jsou pravdivé. Pravdivostní hodnota závěru je proto závislá nejen na nutném vyústění z daných premis, ale též pravdivostní hodnotou těchto premis.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít heslo Premisa ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Premisa ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Premisa ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Premisa ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Premisa ve Wikislovníku

Najít slovo Premisa ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Premisa například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Premisa? resp. co se přesně ukrývá za slovem Premisa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Premisa, odpověď na dotaz co je to Premisa?. Víte např. kdo to je Jake Gyllenhaal? Znáte a víte kdo je Stevie Nicks? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než filozofie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.