Co je to?
Výraz, termín, definice slova Premisa. Co znamená odborný pojem Premisa z kategorie Filozofie?

Co je to Premisa? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Premisa?

Premisa je pojem odvozený z latinského slova s významem posílat napřed a používá se pro označení předpokladu.
Jedná se o výraz používaný v logice a filozofických oborech. Premisa je výrok, součást soudu postaveného na logice. Při něm se nezkoumá pravdivost premis, ale pouze to, zda jejich souhrn povede k určitému závěru. Zda má závěr pravdivou hodnotu, závisí na tom, zda tuto hodnotu mají jednotlivé premisy.


Co je to Premisa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Premisa. Co znamená odborný pojem Premisa z kategorie Filozofie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Premisa patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: význam slova, pojem, odborný výraz, názvosloví, terminologie, Premisa, definice pojmu, Filozofie, slovník, popis, informace, lexikon, přesný význam, formulace, význam, definice, co to je, synonymum


Pojem Premisa je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Premisa?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Premisa (z lat. praemittere napřed posílat, předesílat) označuje předpoklad. Premisa je v logice a filozofii výrok, jenž je součástí logického soudu. Logickým postupem lze určit, zda souhrn premis implikuje určitý závěr, součástí tohoto soudu však není zkoumání, zda jednotlivé premisy jsou pravdivé. Pravdivostní hodnota závěru je proto závislá nejen na nutném vyústění z daných premis, ale též pravdivostní hodnotou těchto premis.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít výraz Premisa ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Premisa na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Premisa ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Premisa ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Premisa na Youtube

Najít termín Premisa ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Premisa například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Premisa? resp. co vlastně znamená slovo Premisa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Premisa, odpověď na dotaz co je to Premisa?. Víte např. kdo to je Inovátor? Znáte a víte kdo je Stephen Hawking? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Filozofie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.