Co je to?
Definice výrazu, termínu Premisa. Co znamená odborný pojem Premisa z kategorie Filozofie?

Co je to Premisa? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Premisa

Premisa je pojem odvozený z latinského slova s významem posílat napřed a používá se pro označení předpokladu.
Jedná se o výraz používaný v logice a filozofických oborech. Premisa je výrok, součást soudu postaveného na logice. Při něm se nezkoumá pravdivost premis, ale pouze to, zda jejich souhrn povede k určitému závěru. Zda má závěr pravdivou hodnotu, závisí na tom, zda tuto hodnotu mají jednotlivé premisy.


Co je to Premisa? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Premisa. Co znamená odborný pojem Premisa z kategorie Filozofie?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Premisa s dalšími lidmi na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Premisa se nachází v kategorii filozofie

Klíčová slova: odborný výraz, význam pojmu, slovník, terminus technicus, wiki, slovo, odborné názvosloví, význam slova, co znamená, filozofie, formulace, co je to Premisa?, heslo, přesný výraz, pojem, co to je, popis, Premisa


Pojem Premisa je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Premisa píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Premisa (z lat. praemittere napřed posílat, předesílat) označuje předpoklad. Premisa je v logice a filozofii výrok, jenž je součástí logického soudu. Logickým postupem lze určit, zda souhrn premis implikuje určitý závěr, součástí tohoto soudu však není zkoumání, zda jednotlivé premisy jsou pravdivé. Pravdivostní hodnota závěru je proto závislá nejen na nutném vyústění z daných premis, ale též pravdivostní hodnotou těchto premis.

Pro více informací o heslu Premisa zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít frázi Premisa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Premisa ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Premisa na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Premisa ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Premisa ve Wikizdrojích

Najít termín Premisa ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Premisa například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Premisa? resp. co přesně označuje termín Premisa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Premisa, odpověď na dotaz co je to Premisa?. Víte např. kdo to je Fidel Castro? Znáte a víte kdo je Drake? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je filozofie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.