Co je to?
Vysvětlení pojmů, odborné termíny, významy slov, hesla, odpovědi na: Co je to a Co znamená...? Definice z oboru Právo

Pojmy a termíny z oboru Právo. Významy slov, definice, výrazy a hesla

Právo je normativní soustava, která je tvořena souborem platných norem. Norma je chápána jako zákon, který prakticky vyjadřuje příkaz, zákaz nebo dovolení. Zánik práva je potom označován pojmem prekluze. Právo se liší v závislosti na konkrétním státním zřízení, případně v rámci jednotlivých organizačních skupin či institucí.

Vysvětlení právnických pojmů - co znamenají nejrůznější právní termíny?

Právní pojmy jejichž vysvětlení a definice naleznete na těchto stránkách jsou: Správní delikt, Prekluze, Družstevní byt, Adopce, Zaručená mzda, Embargo, Perzekuce, Právní úkon, Enkláva, Abolice, Spravedlnost, Lustrační osvědčení, Bigamie, Justice, Oddlužení, Exekuce, Minimální mzda, Norma, Přečin, Přečin, Prohlášení o shodě, Obročí, Prokura, Mandátní smlouva, Kognát, Audit, Sukcese, Exkláva, Občanský zákoník, Věcné břemeno, Vízum, Stanné právo, Benešovy dekrety, Judikát, Přestupek, Domicil, Trestný čin, slepá spravedlnost, Zelená karta, Osobní bankrot, Pracovní úraz, Opce, Statutární město, Zákon, Státní příslušnost, Trestní oznámení, Pogrom, Trestní bezúhonnost, Copyright, Pacht, Stalking, Cese, Pranýř, Happy slapping, Movitá věc, Karuselový podvod, Šikana, Subsumpce, Kauce, Lichva, Pracovní smlouva, Právo, Restituce, Alibismus, Garant, Korupce, Adjudikace, Ex offo, Rámcová smlouva, Trvalé bydliště, Kodifikace, Závazek, Rozhodčí doložka, Doktrína, Indemnita, Arbitráž.

Právo je úzce spojené se zločinem. Navštivte náš druhý slovník s názvem Kdo je to? obsahující stručné životopisy lidí, popisy vlastností, který obsahuje i biografie zločinců, označení pachatelů trestných činů a jiné právní pojmy. V tomto internetovém lexikonu se tak dozvíte například kdo je to: cracker, chuligán, skvoter, kuplíř, sodomita, Josef Mašín, osoba blízká, Radovan Krejčíř, Usáma bin Ládin, cheater, zběh, stalker, lichvář, bílý kůň, squater, terorista, bigamista, pitaval, spammer, kapsář, příživník, vandal, velezrádce, whistleblower, Snowden a vlastizrádce.