Co je to?
Odborný výraz, definice slova Autoremedura. Co znamená pojem Autoremedura z kategorie Právo?

Co je to Autoremedura? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Autoremedura?

Autoremedura je prostředek užívaný v řízení jako oprava vlastní chyby. Jedná se o zvláštní způsob vyřízení opravného prostředku. Orgán, který vydal napadené rozhodnutí, pak rozhoduje o jeho zrušení nebo změně. Cílem autoremedury je rychlá náprava.
Nejvíce se využívá ve správním řízení, kde ji lze využít u jakéhokoli odvolání. Častá je například při přijímání na střední školy, kdy nepřijatý uchazeč na základě odvolání a autoremedury nastoupí na uvolněné místo.


Co je to Autoremedura? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Autoremedura. Co znamená pojem Autoremedura z kategorie Právo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Autoremedura patří do sekce Právo

Klíčová slova: přesný význam, význam slova, informace, slovo, synonymum, co znamená, pojem, Právo, heslo, význam, co je to Autoremedura?, formulace, přesný výraz, odborné názvosloví, definice pojmu, terminologie, wiki, lexikon


Pojem Autoremedura je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Autoremedura? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Autoremedura (z lat. remederi – „zhojit“ ) je zvláštním způsobem remedury, tedy vyřízení opravného prostředku v řízení, kdy o zrušení nebo změně rozhodnutí rozhoduje sám orgán, který vydal původní napadené rozhodnutí. Jejím účelem je umožnit rychlou nápravu vlastní chyby.

Pro více informací o heslu Autoremedura zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít slovo Autoremedura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Autoremedura ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Autoremedura ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Autoremedura ve Wikimedia Commons

Najít pojem Autoremedura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Autoremedura ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Autoremedura například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Autoremedura? resp. jaký je význam slova Autoremedura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autoremedura, odpověď na dotaz co je to Autoremedura?. Víte např. kdo to je Bernard Madoff? Znáte a víte kdo je Bolek Polívka? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Autoremedura i v jiných kategoriích (než Právo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.