Co je to?
Výraz, termín, definice slova Autoremedura. Co znamená odborný pojem Autoremedura z kategorie Právo?

Co je to Autoremedura? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Autoremedura

Autoremedura je prostředek užívaný v řízení jako oprava vlastní chyby. Jedná se o zvláštní způsob vyřízení opravného prostředku. Orgán, který vydal napadené rozhodnutí, pak rozhoduje o jeho zrušení nebo změně. Cílem autoremedury je rychlá náprava.
Nejvíce se využívá ve správním řízení, kde ji lze využít u jakéhokoli odvolání. Častá je například při přijímání na střední školy, kdy nepřijatý uchazeč na základě odvolání a autoremedury nastoupí na uvolněné místo.


Co je to Autoremedura? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Autoremedura. Co znamená odborný pojem Autoremedura z kategorie Právo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Autoremedura s přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Autoremedura se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: terminologie, přesný výraz, Autoremedura, synonymum, význam pojmu, odborný výraz, termín, slovník, definice pojmu, formulace, význam slova, slovo, co je to Autoremedura?, wiki, informace, co to je, pojem, definice


Pojem Autoremedura je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Autoremedura? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Autoremedura (z lat. remederi – „zhojit“ ) je zvláštním způsobem remedury, tedy vyřízení opravného prostředku v řízení, kdy o zrušení nebo změně rozhodnutí rozhoduje sám orgán, který vydal původní napadené rozhodnutí. Jejím účelem je umožnit rychlou nápravu vlastní chyby.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat pojem Autoremedura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Autoremedura ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Autoremedura ve Wikizdrojích

Hledat heslo Autoremedura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Autoremedura na Youtube

Najít termín Autoremedura ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Autoremedura například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Autoremedura? resp. co se přesně ukrývá za slovem Autoremedura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autoremedura, odpověď na dotaz co je to Autoremedura?. Víte např. kdo to je Subdodavatel? Znáte a víte kdo je Libor Podmol? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než právo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.