Co je to?
Výraz, termín, definice slova Autoremedura. Co znamená odborný pojem Autoremedura z kategorie Právo?

Co je to Autoremedura? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Autoremedura?

Autoremedura je prostředek užívaný v řízení jako oprava vlastní chyby. Jedná se o zvláštní způsob vyřízení opravného prostředku. Orgán, který vydal napadené rozhodnutí, pak rozhoduje o jeho zrušení nebo změně. Cílem autoremedury je rychlá náprava.
Nejvíce se využívá ve správním řízení, kde ji lze využít u jakéhokoli odvolání. Častá je například při přijímání na střední školy, kdy nepřijatý uchazeč na základě odvolání a autoremedury nastoupí na uvolněné místo.


Co je to Autoremedura? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Autoremedura. Co znamená odborný pojem Autoremedura z kategorie Právo?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Autoremedura? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Autoremedura se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: lexikon, názvosloví, formulace, odborný výraz, co je to Autoremedura?, definice, právo, význam, právo, synonymum, co znamená, vysvětlení, Autoremedura, heslo, slovník, význam slova, terminologie, přesný výraz


Pojem Autoremedura je v kategorii právo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Autoremedura můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Autoremedura (z lat. remederi – „zhojit“ ) je zvláštním způsobem remedury, tedy vyřízení opravného prostředku v řízení, kdy o zrušení nebo změně rozhodnutí rozhoduje sám orgán, který vydal původní napadené rozhodnutí. Jejím účelem je umožnit rychlou nápravu vlastní chyby.

Další informace o pojmu Autoremedura hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat termín Autoremedura ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Autoremedura na Google.cz

Vyhledat výraz Autoremedura ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Autoremedura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Autoremedura na Youtube

Hledat výraz Autoremedura ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Autoremedura například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní už nejspíš víte co to je Autoremedura? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Autoremedura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autoremedura, odpověď na dotaz co je to Autoremedura?. Víte např. kdo to je Vlkodlak? Znáte a víte kdo je Marcel Kolaja? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je právo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.