Co je to?
Definice odborného termínu, slova Autoremedura. Co znamená pojem Autoremedura z kategorie Právo?

Co je Autoremedura? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Autoremedura?

Autoremedura je prostředek užívaný v řízení jako oprava vlastní chyby. Jedná se o zvláštní způsob vyřízení opravného prostředku. Orgán, který vydal napadené rozhodnutí, pak rozhoduje o jeho zrušení nebo změně. Cílem autoremedury je rychlá náprava.
Nejvíce se využívá ve správním řízení, kde ji lze využít u jakéhokoli odvolání. Častá je například při přijímání na střední školy, kdy nepřijatý uchazeč na základě odvolání a autoremedury nastoupí na uvolněné místo.


Co je to Autoremedura? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Autoremedura. Co znamená pojem Autoremedura z kategorie Právo?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Autoremedura patří do sekce právo

Klíčová slova: názvosloví, význam slova, právo, terminus technicus, definice, formulace, co znamená, odborný výraz, co to je, definice pojmu, slovník, význam, pojem, wiki, slovo, právo, odborné názvosloví, význam pojmu


Pojem Autoremedura je v kategorii právo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Autoremedura dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Autoremedura (z lat. remederi – „zhojit“ ) je zvláštním způsobem remedury, tedy vyřízení opravného prostředku v řízení, kdy o zrušení nebo změně rozhodnutí rozhoduje sám orgán, který vydal původní napadené rozhodnutí. Jejím účelem je umožnit rychlou nápravu vlastní chyby.

Jiné informační zdroje o pojmu Autoremedura

Zkusit najít heslo Autoremedura ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Autoremedura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Autoremedura ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Autoremedura ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Autoremedura na Youtube

Hledat slovo Autoremedura na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Autoremedura například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Autoremedura? resp. co přesně označuje termín Autoremedura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autoremedura, odpověď na dotaz co je to Autoremedura?. Víte např. kdo to je Jiří Kodet? Znáte a víte kdo je Norkys Batista? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než právo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.