Co je to?
Odborný výraz, definice slova Autoremedura. Co znamená pojem Autoremedura z kategorie Právo?

Co je to Autoremedura? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Autoremedura?

Autoremedura je prostředek užívaný v řízení jako oprava vlastní chyby. Jedná se o zvláštní způsob vyřízení opravného prostředku. Orgán, který vydal napadené rozhodnutí, pak rozhoduje o jeho zrušení nebo změně. Cílem autoremedury je rychlá náprava.
Nejvíce se využívá ve správním řízení, kde ji lze využít u jakéhokoli odvolání. Častá je například při přijímání na střední školy, kdy nepřijatý uchazeč na základě odvolání a autoremedury nastoupí na uvolněné místo.


Co je to Autoremedura? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Autoremedura. Co znamená pojem Autoremedura z kategorie Právo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Autoremedura? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Autoremedura se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: definice, Autoremedura, terminus technicus, odborné názvosloví, Právo, význam, formulace, odborný výraz, termín, synonymum, význam pojmu, pojem, význam slova, názvosloví, wiki, přesný význam, vysvětlení, co znamená


Pojem Autoremedura je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Autoremedura? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Autoremedura (z lat. remederi – „zhojit“ ) je zvláštním způsobem remedury, tedy vyřízení opravného prostředku v řízení, kdy o zrušení nebo změně rozhodnutí rozhoduje sám orgán, který vydal původní napadené rozhodnutí. Jejím účelem je umožnit rychlou nápravu vlastní chyby.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít termín Autoremedura ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Autoremedura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Autoremedura ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Autoremedura ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Autoremedura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Autoremedura ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Autoremedura například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Autoremedura? resp. co znamená výraz Autoremedura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autoremedura, odpověď na dotaz co je to Autoremedura?. Víte např. kdo to je Majordomus? Znáte a víte kdo je Bolek Polívka? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.