Co je to?
Odborný výraz, definice slova Autoremedura. Co znamená pojem Autoremedura z kategorie Právo?

Co je to Autoremedura? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Autoremedura?

Autoremedura je prostředek užívaný v řízení jako oprava vlastní chyby. Jedná se o zvláštní způsob vyřízení opravného prostředku. Orgán, který vydal napadené rozhodnutí, pak rozhoduje o jeho zrušení nebo změně. Cílem autoremedury je rychlá náprava.
Nejvíce se využívá ve správním řízení, kde ji lze využít u jakéhokoli odvolání. Častá je například při přijímání na střední školy, kdy nepřijatý uchazeč na základě odvolání a autoremedury nastoupí na uvolněné místo.


Co je to Autoremedura? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Autoremedura. Co znamená pojem Autoremedura z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Autoremedura? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Autoremedura je v kategorii Právo

Klíčová slova: definice pojmu, slovo, terminus technicus, Autoremedura, formulace, vysvětlení, co je to Autoremedura?, slovník, Právo, význam, přesný význam, názvosloví, Právo, lexikon, popis, co znamená, wiki, přesný výraz


Pojem Autoremedura je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Autoremedura píše následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Autoremedura (z lat. remederi – „zhojit“ ) je zvláštním způsobem remedury, tedy vyřízení opravného prostředku v řízení, kdy o zrušení nebo změně rozhodnutí rozhoduje sám orgán, který vydal původní napadené rozhodnutí. Jejím účelem je umožnit rychlou nápravu vlastní chyby.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Autoremedura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Autoremedura ve Wikislovníku

Hledat slovo Autoremedura ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Autoremedura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Autoremedura na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Autoremedura ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Autoremedura například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Autoremedura? resp. co označuje slovo Autoremedura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autoremedura, odpověď na dotaz co je to Autoremedura?. Víte např. kdo to je Režisér? Znáte a víte kdo je Andrej Bóna? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Autoremedura hledat i v jiných kategoriích (než Právo) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.