Co je to?
Odborný výraz, definice slova Autoremedura. Co znamená pojem Autoremedura z kategorie Právo?

Co je to Autoremedura? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Autoremedura?

Autoremedura je prostředek užívaný v řízení jako oprava vlastní chyby. Jedná se o zvláštní způsob vyřízení opravného prostředku. Orgán, který vydal napadené rozhodnutí, pak rozhoduje o jeho zrušení nebo změně. Cílem autoremedury je rychlá náprava.
Nejvíce se využívá ve správním řízení, kde ji lze využít u jakéhokoli odvolání. Častá je například při přijímání na střední školy, kdy nepřijatý uchazeč na základě odvolání a autoremedury nastoupí na uvolněné místo.


Co je to Autoremedura? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Autoremedura. Co znamená pojem Autoremedura z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Autoremedura) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Autoremedura patří do kategorie Právo

Klíčová slova: Právo, vysvětlení, synonymum, význam pojmu, wiki, co je to Autoremedura?, přesný výraz, popis, lexikon, význam slova, význam, terminus technicus, názvosloví, pojem, slovo, odborné názvosloví, formulace, terminologie


Pojem Autoremedura je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Autoremedura? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Autoremedura (z lat. remederi – „zhojit“ ) je zvláštním způsobem remedury, tedy vyřízení opravného prostředku v řízení, kdy o zrušení nebo změně rozhodnutí rozhoduje sám orgán, který vydal původní napadené rozhodnutí. Jejím účelem je umožnit rychlou nápravu vlastní chyby.

Další zdroje informací o slovu Autoremedura

Hledat videa s názvem Autoremedura na Youtube

Hledat výraz Autoremedura ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Autoremedura ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Autoremedura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Autoremedura ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Autoremedura ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Autoremedura například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Autoremedura? resp. co přesně označuje termín Autoremedura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autoremedura, odpověď na dotaz co je to Autoremedura?. Víte např. kdo to je Baculka? Znáte a víte kdo je Bolek Polívka? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.