Co je to?
Definice odborného termínu, slova Graviola. Co znamená pojem Graviola z kategorie Jídlo?

Co je to Graviola? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Graviola?

Graviola je jihoamerický strom rostoucí v tropických oblastech. Latinsky se nazývá Annona muriatica, anona ostnitá. Tato až desetimetrová dřevina s neopadavými listy má žlutozelené plody. Jejich dužina má mírně kyselou chuť a je využívána na výrobu nápojů.
V přírodní medicíně se využívají všechny části stromu. Výtažek z této rostliny se označuje také jako graviola a uplatňuje se při křečích trávicího traktu, při zvýšeném krevním tlaku, problémech s játry a při dalších chorobách. V současnosti se zkoumají účinky gravioly na rakovinná onemocnění.


Co je to Graviola? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Graviola. Co znamená pojem Graviola z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Graviola sdílejte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Graviola je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, informace, popis, vysvětlení, význam, termín, co znamená, slovo, lexikon, terminologie, terminus technicus, formulace, synonymum, co je to Graviola?, co to je, Jídlo, přesný výraz, pojem


Pojem Graviola je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Obrázek gravioly

Plod jihoamerické gravioly na stromě. Autor: Alida Ferreira, zdroj: Pixabay
Plod jihoamerické gravioly na stromě. Autor: Alida Ferreira, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Graviola doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít heslo Graviola ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Graviola ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Graviola ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Graviola ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Graviola ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Graviola ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Graviola například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Graviola? resp. co znamená slovo Graviola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Graviola, odpověď na dotaz co je to Graviola?. Víte např. kdo to je Polednice? Znáte a víte kdo je Josef Klíma? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?