Co je to?
Definice odborného termínu, slova Graviola. Co znamená pojem Graviola z kategorie Jídlo?

Co je to Graviola? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Graviola?

Graviola je jihoamerický strom rostoucí v tropických oblastech. Latinsky se nazývá Annona muriatica, anona ostnitá. Tato až desetimetrová dřevina s neopadavými listy má žlutozelené plody. Jejich dužina má mírně kyselou chuť a je využívána na výrobu nápojů.
V přírodní medicíně se využívají všechny části stromu. Výtažek z této rostliny se označuje také jako graviola a uplatňuje se při křečích trávicího traktu, při zvýšeném krevním tlaku, problémech s játry a při dalších chorobách. V současnosti se zkoumají účinky gravioly na rakovinná onemocnění.


Co je to Graviola? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Graviola. Co znamená pojem Graviola z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Graviola můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Graviola je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, lexikon, popis, co to je, odborný výraz, Jídlo, význam, názvosloví, termín, co znamená, terminus technicus, heslo, informace, Jídlo, vysvětlení, Graviola, slovník, definice


Pojem Graviola je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Graviola? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Láhevník ostnitý (Annona muricata), česky též anona ostnitá, anona měkkoostenná nebo láhevník měkkoostenný, je ovocný strom z čeledi láhevníkovité. Plod nebo případně i celá rostlina se lidově nazývá quanabana, gunabana, guanaban, velký či ostnitý corossol, ostnitý cachiman, graviola nebo soursop.
Láhevník se pěstuje kvůli chutným a výživným plodům označovaným jako gunabana. Ovoce se obvykle konzumuje syrové, buď samotné, nebo v ovocných salátech. Může se použít i jako surovina pro výrobu různých sladkých pokrmů: zmrzliny, marmelády, sladkého pečiva nebo ovocných šťáv a koktejlů. Patří ale mezi hodně citlivé plody, které není možné příliš dlouho uchovávat. Při jejich dopravě je třeba zvýšené opatrnosti, protože se velmi snadno otlačí a následně se rychle kazí.

Obrázek gravioly

Plod jihoamerické gravioly na stromě. Autor: Alida Ferreira, zdroj: Pixabay
Plod jihoamerické gravioly na stromě. Autor: Alida Ferreira, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít heslo Graviola ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Graviola ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Graviola na Google.cz

Vyhledat termín Graviola ve Wikizdrojích

Hledat slovo Graviola ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Graviola ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Graviola například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Graviola? resp. co označuje slovo Graviola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Graviola, odpověď na dotaz co je to Graviola?. Víte např. kdo to je Cizinec? Znáte a víte kdo je Markéta Kutilová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?