Co je to?
Definice výrazu, termínu Graviola. Co znamená odborný pojem Graviola z kategorie Jídlo?

Co je to Graviola? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Graviola?

Graviola je jihoamerický strom rostoucí v tropických oblastech. Latinsky se nazývá Annona muriatica, anona ostnitá. Tato až desetimetrová dřevina s neopadavými listy má žlutozelené plody. Jejich dužina má mírně kyselou chuť a je využívána na výrobu nápojů.
V přírodní medicíně se využívají všechny části stromu. Výtažek z této rostliny se označuje také jako graviola a uplatňuje se při křečích trávicího traktu, při zvýšeném krevním tlaku, problémech s játry a při dalších chorobách. V současnosti se zkoumají účinky gravioly na rakovinná onemocnění.


Co je to Graviola? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Graviola. Co znamená odborný pojem Graviola z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Graviola patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: synonymum, terminologie, Graviola, význam pojmu, heslo, přesný výraz, odborný výraz, slovo, vysvětlení, slovník, definice, odborné názvosloví, informace, definice pojmu, formulace, jídlo, jídlo, přesný význam


Pojem Graviola je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Graviola dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Láhevník ostnitý (Annona muricata), česky též anona ostnitá, anona měkkoostenná nebo láhevník měkkoostenný, je ovocný strom z čeledi láhevníkovité. Plod nebo případně i celá rostlina se lidově nazývá quanabana, gunabana, guanaban, velký či ostnitý corossol, ostnitý cachiman, graviola nebo soursop.
Láhevník se pěstuje kvůli chutným a výživným plodům označovaným jako gunabana. Ovoce se obvykle konzumuje syrové, buď samotné, nebo v ovocných salátech. Může se použít i jako surovina pro výrobu různých sladkých pokrmů: zmrzliny, marmelády, sladkého pečiva nebo ovocných šťáv a koktejlů. Patří ale mezi hodně citlivé plody, které není možné příliš dlouho uchovávat. Při jejich dopravě je třeba zvýšené opatrnosti, protože se velmi snadno otlačí a následně se rychle kazí.

Obrázek gravioly

Plod jihoamerické gravioly na stromě. Autor: Alida Ferreira, zdroj: Pixabay
Plod jihoamerické gravioly na stromě. Autor: Alida Ferreira, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Graviola

Vyhledat výraz Graviola ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Graviola ve Wikimedia Commons

Najít termín Graviola na Google.cz

Hledat výraz Graviola ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Graviola ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Graviola ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Graviola například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Graviola? resp. jaký je přesný význam slova Graviola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Graviola, odpověď na dotaz co je to Graviola?. Víte např. kdo to je Johnny Depp? Znáte a víte kdo je Erazim Kohák? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než jídlo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?