Co je to?
Výraz, termín, definice slova Graviola. Co znamená odborný pojem Graviola z kategorie Jídlo?

Co je to Graviola? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Graviola

Graviola je jihoamerický strom rostoucí v tropických oblastech. Latinsky se nazývá Annona muriatica, anona ostnitá. Tato až desetimetrová dřevina s neopadavými listy má žlutozelené plody. Jejich dužina má mírně kyselou chuť a je využívána na výrobu nápojů.
V přírodní medicíně se využívají všechny části stromu. Výtažek z této rostliny se označuje také jako graviola a uplatňuje se při křečích trávicího traktu, při zvýšeném krevním tlaku, problémech s játry a při dalších chorobách. V současnosti se zkoumají účinky gravioly na rakovinná onemocnění.


Co je to Graviola? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Graviola. Co znamená odborný pojem Graviola z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Graviola patří do sekce jídlo

Klíčová slova: heslo, terminologie, termín, slovník, wiki, popis, formulace, odborné názvosloví, přesný výraz, informace, význam slova, co znamená, přesný význam, slovo, jídlo, jídlo, definice, synonymum


Pojem Graviola je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Graviola můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Láhevník ostnitý (Annona muricata), česky též anona ostnitá, anona měkkoostenná nebo láhevník měkkoostenný, je ovocný strom z čeledi láhevníkovité. Plod nebo případně i celá rostlina se lidově nazývá quanabana, gunabana, guanaban, velký či ostnitý corossol, ostnitý cachiman, graviola nebo soursop.
Láhevník se pěstuje kvůli chutným a výživným plodům označovaným jako gunabana. Ovoce se obvykle konzumuje syrové, buď samotné, nebo v ovocných salátech. Může se použít i jako surovina pro výrobu různých sladkých pokrmů: zmrzliny, marmelády, sladkého pečiva nebo ovocných šťáv a koktejlů. Patří ale mezi hodně citlivé plody, které není možné příliš dlouho uchovávat. Při jejich dopravě je třeba zvýšené opatrnosti, protože se velmi snadno otlačí a následně se rychle kazí.

Obrázek gravioly

Plod jihoamerické gravioly na stromě. Autor: Alida Ferreira, zdroj: Pixabay
Plod jihoamerické gravioly na stromě. Autor: Alida Ferreira, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Najít termín Graviola ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Graviola ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Graviola ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Graviola ve Wikislovníku

Najít slovo Graviola ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Graviola na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Graviola například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Graviola? resp. co označuje slovo Graviola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Graviola, odpověď na dotaz co je to Graviola?. Víte např. kdo to je Světec? Znáte a víte kdo je Marian Jurečka? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Graviola i v jiných kategoriích (než jídlo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?