Co je to?
Definice odborného termínu, slova Graviola. Co znamená pojem Graviola z kategorie Jídlo?

Co je to Graviola? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Graviola?

Graviola je jihoamerický strom rostoucí v tropických oblastech. Latinsky se nazývá Annona muriatica, anona ostnitá. Tato až desetimetrová dřevina s neopadavými listy má žlutozelené plody. Jejich dužina má mírně kyselou chuť a je využívána na výrobu nápojů.
V přírodní medicíně se využívají všechny části stromu. Výtažek z této rostliny se označuje také jako graviola a uplatňuje se při křečích trávicího traktu, při zvýšeném krevním tlaku, problémech s játry a při dalších chorobách. V současnosti se zkoumají účinky gravioly na rakovinná onemocnění.


Co je to Graviola? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Graviola. Co znamená pojem Graviola z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Graviola? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Graviola je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: názvosloví, slovo, odborné názvosloví, Jídlo, odborný výraz, wiki, definice pojmu, co znamená, heslo, přesný výraz, význam, popis, definice, Jídlo, synonymum, co to je, informace, význam slova


Pojem Graviola je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Obrázek gravioly

Plod jihoamerické gravioly na stromě. Autor: Alida Ferreira, zdroj: Pixabay
Plod jihoamerické gravioly na stromě. Autor: Alida Ferreira, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít heslo Graviola na Google.cz

Hledat heslo Graviola ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Graviola ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Graviola ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Graviola na Youtube

Vyhledat heslo Graviola ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Graviola například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Graviola? resp. co znamená Graviola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Graviola, odpověď na dotaz co je to Graviola?. Víte např. kdo to je Josef Mašín? Znáte a víte kdo je Bohumil Kartous? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?