Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tenisový loket. Co znamená pojem Tenisový loket z kategorie Nemoce?

Co je to Tenisový loket? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Tenisový loket?

Tenisový loket je označení pro zánět lokte, který může vzniknout u každého člověka, který přetěžuje loketní kloub. K přetěžování nedochází jen při hraní tenisu, ale při mnoha dalších činnostech. Projevuje se velkými bolestmi na vnější straně lokte. Zánět postihuje především svalové šlachy a úpony, vyskytuje se poměrně často již od počátků dospělosti u sportovců, těžce pracujících nebo u těch, kteří hodně píší na počítači.
Tenisový loket se vyskytuje v akutní nebo chronické formě. Projevuje se různým stupněm bolesti v místě zánětu zvláště při zvýšené aktivitě. Léčba není jednoduchá, doporučuje se klidový režim a podávání analgetik, ortéz, obstřiků, rehabilitace. Může dojít i na operativní řešení.


Co je to Tenisový loket? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tenisový loket. Co znamená pojem Tenisový loket z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Tenisový loket? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tenisový loket je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: co to je, heslo, Tenisový loket, přesný výraz, definice, wiki, názvosloví, význam, informace, definice pojmu, termín, terminus technicus, formulace, vysvětlení, slovo, význam slova, slovník, popis


Pojem Tenisový loket je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tenisový loket? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tenisový loket (Epikondylitida) je zánět zevního epikondylu pažní kosti projevující se silnou bolestivostí na zevní straně lokte. Toto se vyskytuje u 3 % populace a sice shodně u mužů i u žen.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tenisový loket ve Wikimedia Commons

Hledat termín Tenisový loket ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tenisový loket ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Tenisový loket ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Tenisový loket ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Tenisový loket na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tenisový loket například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Tenisový loket? resp. co se přesně ukrývá za slovem Tenisový loket? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tenisový loket, odpověď na dotaz co je to Tenisový loket?. Víte např. kdo to je Prognostik? Znáte a víte kdo je Marek Wollner? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Tenisový loket v jiné sekci než Nemoce. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.