Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tenisový loket. Co znamená odborný pojem Tenisový loket z kategorie Nemoce?

Co je to Tenisový loket? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Tenisový loket

Tenisový loket je označení pro zánět lokte, který může vzniknout u každého člověka, který přetěžuje loketní kloub. K přetěžování nedochází jen při hraní tenisu, ale při mnoha dalších činnostech. Projevuje se velkými bolestmi na vnější straně lokte. Zánět postihuje především svalové šlachy a úpony, vyskytuje se poměrně často již od počátků dospělosti u sportovců, těžce pracujících nebo u těch, kteří hodně píší na počítači.
Tenisový loket se vyskytuje v akutní nebo chronické formě. Projevuje se různým stupněm bolesti v místě zánětu zvláště při zvýšené aktivitě. Léčba není jednoduchá, doporučuje se klidový režim a podávání analgetik, ortéz, obstřiků, rehabilitace. Může dojít i na operativní řešení.


Co je to Tenisový loket? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tenisový loket. Co znamená odborný pojem Tenisový loket z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Tenisový loket? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Tenisový loket je v kategorii nemoce

Klíčová slova: slovník, přesný význam, význam pojmu, vysvětlení, přesný výraz, co to je, terminologie, odborný výraz, Tenisový loket, definice pojmu, terminus technicus, formulace, význam slova, názvosloví, co je to Tenisový loket?, definice, nemoce, wiki


Pojem Tenisový loket je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Tenisový loket?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tenisový loket (Epikondylitida) je zánět zevního epikondylu pažní kosti projevující se silnou bolestivostí na zevní straně lokte. Toto se vyskytuje u 3 % populace a sice shodně u mužů i u žen.

Další informace o pojmu Tenisový loket hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít slovo Tenisový loket ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Tenisový loket na Youtube

Zkusit najít heslo Tenisový loket ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Tenisový loket ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tenisový loket ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tenisový loket ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Tenisový loket například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Tenisový loket? resp. jaký je přesný význam slova Tenisový loket? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tenisový loket, odpověď na dotaz co je to Tenisový loket?. Víte např. kdo to je Karl Hermann Frank? Znáte a víte kdo je Jana Bobošíková? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nemoce. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.