Co je to?
Definice výrazu Tenisový loket. Co znamená odborný pojem Tenisový loket z kategorie Nemoce?

Co je Tenisový loket?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Tenisový loket

Tenisový loket je označení pro zánět lokte, který může vzniknout u každého člověka, který přetěžuje loketní kloub. K přetěžování nedochází jen při hraní tenisu, ale při mnoha dalších činnostech. Projevuje se velkými bolestmi na vnější straně lokte. Zánět postihuje především svalové šlachy a úpony, vyskytuje se poměrně často již od počátků dospělosti u sportovců, těžce pracujících nebo u těch, kteří hodně píší na počítači.
Tenisový loket se vyskytuje v akutní nebo chronické formě. Projevuje se různým stupněm bolesti v místě zánětu zvláště při zvýšené aktivitě. Léčba není jednoduchá, doporučuje se klidový režim a podávání analgetik, ortéz, obstřiků, rehabilitace. Může dojít i na operativní řešení.


Co je to Tenisový loket? Význam slova, termín, Definice výrazu Tenisový loket. Co znamená odborný pojem Tenisový loket z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Tenisový loket je v sekci nemoce

Klíčová slova: lexikon, vysvětlení, pojem, terminologie, význam pojmu, Tenisový loket, termín, slovo, synonymum, co znamená, význam, názvosloví, přesný výraz, formulace, přesný význam, nemoce, co je to Tenisový loket?, nemoce


Pojem Tenisový loket je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Tenisový loket?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tenisový loket (Epikondylitida) je zánět zevního epikondylu pažní kosti projevující se silnou bolestivostí na zevní straně lokte. Toto se vyskytuje u 3 % populace a sice shodně u mužů i u žen.

Více informací o slovu Tenisový loket doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat termín Tenisový loket ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Tenisový loket ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Tenisový loket ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tenisový loket ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Tenisový loket ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Tenisový loket ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tenisový loket například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Tenisový loket? resp. co je to Tenisový loket? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tenisový loket, odpověď na dotaz co je to Tenisový loket?. Víte např. kdo to je Jindřich Plachta? Znáte a víte kdo je Morgan Freeman? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nemoce. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.