Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tenisový loket. Co znamená odborný pojem Tenisový loket z kategorie Nemoce?

Co je to Tenisový loket? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Tenisový loket?

Tenisový loket je označení pro zánět lokte, který může vzniknout u každého člověka, který přetěžuje loketní kloub. K přetěžování nedochází jen při hraní tenisu, ale při mnoha dalších činnostech. Projevuje se velkými bolestmi na vnější straně lokte. Zánět postihuje především svalové šlachy a úpony, vyskytuje se poměrně často již od počátků dospělosti u sportovců, těžce pracujících nebo u těch, kteří hodně píší na počítači.
Tenisový loket se vyskytuje v akutní nebo chronické formě. Projevuje se různým stupněm bolesti v místě zánětu zvláště při zvýšené aktivitě. Léčba není jednoduchá, doporučuje se klidový režim a podávání analgetik, ortéz, obstřiků, rehabilitace. Může dojít i na operativní řešení.


Co je to Tenisový loket? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tenisový loket. Co znamená odborný pojem Tenisový loket z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Tenisový loket s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Tenisový loket patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: popis, význam slova, nemoce, význam, význam pojmu, slovník, Tenisový loket, wiki, terminus technicus, terminologie, lexikon, přesný význam, definice, synonymum, informace, přesný výraz, co to je, vysvětlení


Pojem Tenisový loket je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tenisový loket? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tenisový loket (Epikondylitida) je zánět zevního epikondylu pažní kosti projevující se silnou bolestivostí na zevní straně lokte. Toto se vyskytuje u 3 % populace a sice shodně u mužů i u žen.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít pojem Tenisový loket na Google.cz

Najít termín Tenisový loket ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Tenisový loket ve Wikizdrojích

Najít heslo Tenisový loket ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tenisový loket ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Tenisový loket ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Tenisový loket například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Tenisový loket? resp. co označuje slovo Tenisový loket? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tenisový loket, odpověď na dotaz co je to Tenisový loket?. Víte např. kdo to je Zuzana Norisová? Znáte a víte kdo je Daniel Prokop? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Tenisový loket v jiné sekci než nemoce. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.