Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tenisový loket. Co znamená pojem Tenisový loket z kategorie Nemoce?

Co je to Tenisový loket? Význam slova

Co znamená termín Tenisový loket? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Tenisový loket je označení pro zánět lokte, který může vzniknout u každého člověka, který přetěžuje loketní kloub. K přetěžování nedochází jen při hraní tenisu, ale při mnoha dalších činnostech. Projevuje se velkými bolestmi na vnější straně lokte. Zánět postihuje především svalové šlachy a úpony, vyskytuje se poměrně často již od počátků dospělosti u sportovců, těžce pracujících nebo u těch, kteří hodně píší na počítači.
Tenisový loket se vyskytuje v akutní nebo chronické formě. Projevuje se různým stupněm bolesti v místě zánětu zvláště při zvýšené aktivitě. Léčba není jednoduchá, doporučuje se klidový režim a podávání analgetik, ortéz, obstřiků, rehabilitace. Může dojít i na operativní řešení.


Co je to Tenisový loket? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tenisový loket. Co znamená pojem Tenisový loket z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Tenisový loket je v sekci Nemoce

Klíčová slova: Tenisový loket, slovo, odborné názvosloví, Nemoce, synonymum, terminus technicus, pojem, co je to Tenisový loket?, co to je, wiki, slovník, přesný význam, lexikon, názvosloví, popis, termín, přesný výraz, heslo


Pojem Tenisový loket je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tenisový loket? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tenisový loket (Epikondylitida) je zánět zevního epikondylu pažní kosti projevující se silnou bolestivostí na zevní straně lokte. Toto se vyskytuje u 3 % populace a sice shodně u mužů i u žen.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat heslo Tenisový loket ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tenisový loket ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Tenisový loket ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Tenisový loket na Google.cz

Hledat pojem Tenisový loket ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Tenisový loket ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tenisový loket například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Tenisový loket? resp. co to je Tenisový loket? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tenisový loket, odpověď na dotaz co je to Tenisový loket?. Víte např. kdo to je Lukáš Vaculík? Znáte a víte kdo je Robert Čásenský? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.