Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tenisový loket. Co znamená pojem Tenisový loket z kategorie Nemoce?

Co je to Tenisový loket? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Tenisový loket?

Tenisový loket je označení pro zánět lokte, který může vzniknout u každého člověka, který přetěžuje loketní kloub. K přetěžování nedochází jen při hraní tenisu, ale při mnoha dalších činnostech. Projevuje se velkými bolestmi na vnější straně lokte. Zánět postihuje především svalové šlachy a úpony, vyskytuje se poměrně často již od počátků dospělosti u sportovců, těžce pracujících nebo u těch, kteří hodně píší na počítači.
Tenisový loket se vyskytuje v akutní nebo chronické formě. Projevuje se různým stupněm bolesti v místě zánětu zvláště při zvýšené aktivitě. Léčba není jednoduchá, doporučuje se klidový režim a podávání analgetik, ortéz, obstřiků, rehabilitace. Může dojít i na operativní řešení.


Co je to Tenisový loket? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tenisový loket. Co znamená pojem Tenisový loket z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Tenisový loket? Potom se o definici podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tenisový loket se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: Tenisový loket, definice, formulace, význam, vysvětlení, přesný výraz, wiki, co to je, co znamená, pojem, odborný výraz, popis, přesný význam, slovo, synonymum, slovník, Nemoce, termín


Pojem Tenisový loket je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tenisový loket? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tenisový loket (Epikondylitida) je zánět zevního epikondylu pažní kosti projevující se silnou bolestivostí na zevní straně lokte. Toto se vyskytuje u 3 % populace a sice shodně u mužů i u žen.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít výraz Tenisový loket ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Tenisový loket ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Tenisový loket ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tenisový loket ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Tenisový loket ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tenisový loket ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Tenisový loket například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Tenisový loket? resp. jaká je definice slova Tenisový loket? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tenisový loket, odpověď na dotaz co je to Tenisový loket?. Víte např. kdo to je Oportunista? Znáte a víte kdo je Jana Bobošíková? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.