Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čistý obrat. Co znamená odborný pojem Čistý obrat z kategorie Účetnictví?

Co je to Čistý obrat? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Čistý obrat?

Čistý obrat je ekonomický a účetní termín. V účetnictví se za čistý obrat považuje výše výnosů, která je snížena o prodejní slevu. V ekonomice se jedná o termín daný zákonem o DPH. Ten jako čistý obrat označuje výnos za uskutečněné zdanitelné plnění.
To platí pouze pro ty osoby, které vedou účetnictví. Tam, kde se vede pouze daňová evidence, jde o příjmy za uskutečněná plnění. Nezapočítávají se osvobozená plnění, která nemají nárok na odpočet.


Co je to Čistý obrat? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čistý obrat. Co znamená odborný pojem Čistý obrat z kategorie Účetnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Čistý obrat patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: význam slova, odborný výraz, informace, terminologie, lexikon, co znamená, přesný výraz, význam, terminus technicus, slovník, termín, odborné názvosloví, formulace, názvosloví, wiki, definice pojmu, heslo, pojem


Pojem Čistý obrat je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Čistý obrat?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zákon o účetnictví definuje v § 1d odst. 2). čistý obrat jako výši výnosů sníženou o prodejní slevy, tzn. že obrat je úhrn částek na účtech účtové třídy 6.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat výraz Čistý obrat ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Čistý obrat ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Čistý obrat ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Čistý obrat ve Wikislovníku

Hledat pojem Čistý obrat ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Čistý obrat na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Čistý obrat například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Čistý obrat? resp. co je to Čistý obrat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čistý obrat, odpověď na dotaz co je to Čistý obrat?. Víte např. kdo to je Luděk Munzar? Znáte a víte kdo je Alberto Vojtěch Frič? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Účetnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.