Co je to?
Odborný výraz, definice slova Čistý obrat. Co znamená pojem Čistý obrat z kategorie Účetnictví?

Co je to Čistý obrat? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Čistý obrat?

Čistý obrat je ekonomický a účetní termín. V účetnictví se za čistý obrat považuje výše výnosů, která je snížena o prodejní slevu. V ekonomice se jedná o termín daný zákonem o DPH. Ten jako čistý obrat označuje výnos za uskutečněné zdanitelné plnění.
To platí pouze pro ty osoby, které vedou účetnictví. Tam, kde se vede pouze daňová evidence, jde o příjmy za uskutečněná plnění. Nezapočítávají se osvobozená plnění, která nemají nárok na odpočet.


Co je to Čistý obrat? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Čistý obrat. Co znamená pojem Čistý obrat z kategorie Účetnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Čistý obrat s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Čistý obrat patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: terminus technicus, lexikon, formulace, informace, vysvětlení, přesný výraz, význam slova, synonymum, slovo, slovník, co to je, wiki, termín, definice pojmu, heslo, co znamená, co je to Čistý obrat?, význam pojmu


Pojem Čistý obrat je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Čistý obrat můžete dozvědět následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zákon o účetnictví definuje v § 1d odst. 2). čistý obrat jako výši výnosů sníženou o prodejní slevy, tzn. že obrat je úhrn částek na účtech účtové třídy 6.

Další informační zdroje o slovu Čistý obrat

Najít pojem Čistý obrat ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čistý obrat ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Čistý obrat ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čistý obrat ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Čistý obrat na Google.cz

Hledat videa s názvem Čistý obrat na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Čistý obrat například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Čistý obrat? resp. co přesně znamená slovo Čistý obrat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čistý obrat, odpověď na dotaz co je to Čistý obrat?. Víte např. kdo to je Klerik? Znáte a víte kdo je Filatelista? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Účetnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.