Co je to?
Odborný výraz, definice slova Čistý obrat. Co znamená pojem Čistý obrat z kategorie Účetnictví?

Co je to Čistý obrat? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Čistý obrat?

Čistý obrat je ekonomický a účetní termín. V účetnictví se za čistý obrat považuje výše výnosů, která je snížena o prodejní slevu. V ekonomice se jedná o termín daný zákonem o DPH. Ten jako čistý obrat označuje výnos za uskutečněné zdanitelné plnění.
To platí pouze pro ty osoby, které vedou účetnictví. Tam, kde se vede pouze daňová evidence, jde o příjmy za uskutečněná plnění. Nezapočítávají se osvobozená plnění, která nemají nárok na odpočet.


Co je to Čistý obrat? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Čistý obrat. Co znamená pojem Čistý obrat z kategorie Účetnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Čistý obrat s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Čistý obrat je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: synonymum, význam, pojem, názvosloví, odborný výraz, Čistý obrat, definice pojmu, Účetnictví, přesný význam, formulace, co to je, význam pojmu, odborné názvosloví, definice, terminologie, termín, slovník, vysvětlení


Pojem Čistý obrat je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Čistý obrat dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zákon o účetnictví definuje v § 1d odst. 2). čistý obrat jako výši výnosů sníženou o prodejní slevy, tzn. že obrat je úhrn částek na účtech účtové třídy 6.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat pojem Čistý obrat ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čistý obrat ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Čistý obrat na Youtube

Hledat pojem Čistý obrat ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Čistý obrat ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Čistý obrat ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Čistý obrat například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Čistý obrat? resp. jaký je přesný význam slova Čistý obrat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čistý obrat, odpověď na dotaz co je to Čistý obrat?. Víte např. kdo to je Mormon? Znáte a víte kdo je Filatelista? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Účetnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.