Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čistý obrat. Co znamená odborný pojem Čistý obrat z kategorie Účetnictví?

Co je to Čistý obrat? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Čistý obrat

Čistý obrat je ekonomický a účetní termín. V účetnictví se za čistý obrat považuje výše výnosů, která je snížena o prodejní slevu. V ekonomice se jedná o termín daný zákonem o DPH. Ten jako čistý obrat označuje výnos za uskutečněné zdanitelné plnění.
To platí pouze pro ty osoby, které vedou účetnictví. Tam, kde se vede pouze daňová evidence, jde o příjmy za uskutečněná plnění. Nezapočítávají se osvobozená plnění, která nemají nárok na odpočet.


Co je to Čistý obrat? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čistý obrat. Co znamená odborný pojem Čistý obrat z kategorie Účetnictví?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Čistý obrat je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: informace, terminologie, význam, vysvětlení, pojem, termín, význam slova, Účetnictví, formulace, co to je, definice, přesný výraz, heslo, Čistý obrat, Účetnictví, význam pojmu, slovo, popis


Pojem Čistý obrat je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Čistý obrat? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zákon o účetnictví definuje v § 1d odst. 2). čistý obrat jako výši výnosů sníženou o prodejní slevy, tzn. že obrat je úhrn částek na účtech účtové třídy 6.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat heslo Čistý obrat ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Čistý obrat ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Čistý obrat ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Čistý obrat ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Čistý obrat ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Čistý obrat na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Čistý obrat například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Čistý obrat? resp. co znamená slovo Čistý obrat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čistý obrat, odpověď na dotaz co je to Čistý obrat?. Víte např. kdo to je Lukáš Černohorský? Znáte a víte kdo je James Clerk Maxwell? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Účetnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.