Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čistý obrat. Co znamená odborný pojem Čistý obrat z kategorie Účetnictví?

Co je to Čistý obrat? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Čistý obrat?

Čistý obrat je ekonomický a účetní termín. V účetnictví se za čistý obrat považuje výše výnosů, která je snížena o prodejní slevu. V ekonomice se jedná o termín daný zákonem o DPH. Ten jako čistý obrat označuje výnos za uskutečněné zdanitelné plnění.
To platí pouze pro ty osoby, které vedou účetnictví. Tam, kde se vede pouze daňová evidence, jde o příjmy za uskutečněná plnění. Nezapočítávají se osvobozená plnění, která nemají nárok na odpočet.


Co je to Čistý obrat? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čistý obrat. Co znamená odborný pojem Čistý obrat z kategorie Účetnictví?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Čistý obrat) můžete sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Čistý obrat patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: definice, terminologie, význam pojmu, co znamená, slovník, lexikon, definice pojmu, slovo, vysvětlení, wiki, Účetnictví, přesný význam, Čistý obrat, Účetnictví, co je to Čistý obrat?, synonymum, význam, co to je


Pojem Čistý obrat je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Čistý obrat píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zákon o účetnictví definuje v § 1d odst. 2). čistý obrat jako výši výnosů sníženou o prodejní slevy, tzn. že obrat je úhrn částek na účtech účtové třídy 6.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čistý obrat ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Čistý obrat na Google.cz

Zkusit najít výraz Čistý obrat ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Čistý obrat ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Čistý obrat na Youtube

Hledat heslo Čistý obrat ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Čistý obrat například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Čistý obrat? resp. jaký je význam slova Čistý obrat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čistý obrat, odpověď na dotaz co je to Čistý obrat?. Víte např. kdo to je Petr Blahuš? Znáte a víte kdo je Pat Benatar? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v Účetnictví. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.