Co je to?
Definice výrazu Smrtelný hřích. Co znamená odborný pojem Smrtelný hřích z kategorie Náboženství?

Co to je Smrtelný hřích? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Smrtelný hřích?

Smrtelný hřích je pojem z katolického názvosloví. Jde o takový hřích, kterým je těžce porušen Boží zákon. Ničí totiž lásku v srdci člověka a člověk tak přerušuje své vztahy k Bohu. Smrtelný hřích má následky. Trestem je zavržení duše do pekla navěky. Záchranou může být řádné pokání.
Aby byla naplněna podstata smrtelného hříchu, musí být tento spáchán s plným souhlasem a vědomím a musí se jednat o vážnou věc. Pachatel si musí být vědom toho, že skutek odporuje Božím zákonům a zná hříšnost skutku. Jde o osobní rozhodnutí, člověk nemůže být k takovému hříchu přinucen. Mezi tento typ hříchů patří například vražda a mnoho dalších druhů hříchů.


Co je to Smrtelný hřích? Význam slova, termín, Definice výrazu Smrtelný hřích. Co znamená odborný pojem Smrtelný hřích z kategorie Náboženství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Smrtelný hřích? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Smrtelný hřích je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: heslo, odborné názvosloví, Náboženství, formulace, co znamená, definice, co je to Smrtelný hřích?, co to je, přesný výraz, pojem, slovo, informace, synonymum, význam slova, popis, význam, Smrtelný hřích, lexikon


Pojem Smrtelný hřích je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Smrtelný hřích píše následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Smrtelný hřích (též nazýván těžký hřích) je v katolické terminologii označení pro takový hřích, který „ničí v srdci člověka lásku těžkým porušením Božího zákona“. Tím se liší od všedního (lehkého) hříchu, který ponechává lásku naživu, ač ji uráží a zraňuje. Jelikož těžkým hříchem člověk přerušuje svou vazbu na Boha, má dle katolické nauky za následek uvržení duše do pekla, pokud viník před svou smrtí nekoná řádné pokání. Tím se liší od hříchu lehkého, jehož následkem není věčné zavržení.

Smrtelný hřích vražda

Vražda patří mezi smrtelné hříchy. Ilustrační foto. Autor: PublicDomainPictures, zdroj: Pixabay
Vražda patří mezi smrtelné hříchy. Ilustrační foto. Autor: PublicDomainPictures, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Smrtelný hřích ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Smrtelný hřích ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Smrtelný hřích na Google.cz

Hledat termín Smrtelný hřích ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Smrtelný hřích ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Smrtelný hřích ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Smrtelný hřích například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Smrtelný hřích? resp. co označuje slovo Smrtelný hřích? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smrtelný hřích, odpověď na dotaz co je to Smrtelný hřích?. Víte např. kdo to je Martin Stropnický? Znáte a víte kdo je Jiří X. Doležal? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Smrtelný hřích hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.