Co je to?
Definice výrazu Smrtelný hřích. Co znamená odborný pojem Smrtelný hřích z kategorie Náboženství?

Co je Smrtelný hřích? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Smrtelný hřích

Smrtelný hřích je pojem z katolického názvosloví. Jde o takový hřích, kterým je těžce porušen Boží zákon. Ničí totiž lásku v srdci člověka a člověk tak přerušuje své vztahy k Bohu. Smrtelný hřích má následky. Trestem je zavržení duše do pekla navěky. Záchranou může být řádné pokání.
Aby byla naplněna podstata smrtelného hříchu, musí být tento spáchán s plným souhlasem a vědomím a musí se jednat o vážnou věc. Pachatel si musí být vědom toho, že skutek odporuje Božím zákonům a zná hříšnost skutku. Jde o osobní rozhodnutí, člověk nemůže být k takovému hříchu přinucen. Mezi tento typ hříchů patří například vražda a mnoho dalších druhů hříchů.


Co je to Smrtelný hřích? Význam slova, termín, Definice výrazu Smrtelný hřích. Co znamená odborný pojem Smrtelný hřích z kategorie Náboženství?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Smrtelný hřích je v sekci náboženství

Klíčová slova: co znamená, slovník, co je to Smrtelný hřích?, heslo, Smrtelný hřích, terminus technicus, informace, odborný výraz, vysvětlení, pojem, význam, wiki, názvosloví, přesný význam, význam pojmu, definice pojmu, popis, formulace


Pojem Smrtelný hřích je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Smrtelný hřích? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Smrtelný hřích (též nazýván těžký hřích) je v katolické terminologii označení pro takový hřích, který „ničí v srdci člověka lásku těžkým porušením Božího zákona“. Tím se liší od všedního (lehkého) hříchu, který ponechává lásku naživu, ač ji uráží a zraňuje. Jelikož těžkým hříchem člověk přerušuje svou vazbu na Boha, má dle katolické nauky za následek uvržení duše do pekla, pokud viník před svou smrtí nekoná řádné pokání. Tím se liší od hříchu lehkého, jehož následkem není věčné zavržení.

Smrtelný hřích vražda

Vražda patří mezi smrtelné hříchy. Ilustrační foto. Autor: PublicDomainPictures, zdroj: Pixabay
Vražda patří mezi smrtelné hříchy. Ilustrační foto. Autor: PublicDomainPictures, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít pojem Smrtelný hřích ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Smrtelný hřích na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Smrtelný hřích ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Smrtelný hřích ve Wikislovníku

Najít slovo Smrtelný hřích ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Smrtelný hřích ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Smrtelný hřích například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Smrtelný hřích? resp. co znamená výraz Smrtelný hřích? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smrtelný hřích, odpověď na dotaz co je to Smrtelný hřích?. Víte např. kdo to je Vitalij Kličko? Znáte a víte kdo je Dakota Johnson? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Smrtelný hřích i v jiné sekci než je kategorie náboženství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.