Co je to?
Definice odborného termínu, slova Klub českých turistů. Co znamená pojem Klub českých turistů z kategorie Cestování?

Co je to Klub českých turistů? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Klub českých turistů

Klub českých turistů je zájmovým sdružením turistů. Má dlouhou historii, vznikl již v dobách Rakousko-Uherska na konci 19. století a působí dodnes. Používá zkratku KČT. Klub českých turistů za dobu své existence prošel mnoha změnami. V době vzniku republiky změnil název na klub československých turistů, za okupace byl zařazen po Kuratorium pro výchovu mládeže, v poválečné době se stal Svazem turistiky a k původnímu názvu se vrátil až po roce 1990. Prvním předsedou byl cestovatel Vojtěch Náprstek, nejdéle klub vedl Vratislav Pasovský.
Činností klubu nebyla jen samotná turistika, ale i budování turistických chat, rozhleden a vytvoření sítě turistických značek. Byl vydáván také Časopis turistů, dnes pod názvem Turista. Klub vstoupil do Evropské asociace turistických klubů, pořádá nejrůznější akce pro veřejnost i členskou základnu a je členem Českého olympijského výboru.


Co je to Klub českých turistů? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Klub českých turistů. Co znamená pojem Klub českých turistů z kategorie Cestování?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Klub českých turistů? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Klub českých turistů je v kategorii Cestování

Klíčová slova: význam, synonymum, vysvětlení, názvosloví, heslo, pojem, wiki, Klub českých turistů, Cestování, informace, slovník, formulace, lexikon, popis, terminologie, definice pojmu, termín, odborné názvosloví


Pojem Klub českých turistů je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co označuje termín Klub českých turistů? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Klub českých turistů (známý také pod zkratkou KČT) je zájmové sdružení turistů vzniklé v roce 1888 za Rakousko-Uherska, působící dodnes v České republice. V letech 1918 až 1938 byl nahrazen Klubem československých turistů. Za nacistické okupace byl jednou ze složek Kuratoria pro výchovu mládeže v Čechách a na Moravě. V letech 1948 až 1990 existoval jako Svaz turistiky v rámci celostátní organizace Československý svaz tělesné výchovy a sportu. V roce 1990 obnovil samostatnou činnost.

Turistické značení

Důležitou aktivitou Klubu českých turistů je tvorba a údržba turistického značení. Autor: Juan de Vojníkov, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Důležitou aktivitou Klubu českých turistů je tvorba a údržba turistického značení. Autor: Juan de Vojníkov, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat termín Klub českých turistů ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Klub českých turistů na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Klub českých turistů ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Klub českých turistů na Google.cz

Vyhledat slovo Klub českých turistů ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Klub českých turistů ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Klub českých turistů například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Klub českých turistů? resp. jaká je definice termínu Klub českých turistů? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Klub českých turistů, odpověď na dotaz co je to Klub českých turistů?. Víte např. kdo to je Skřítek? Znáte a víte kdo je Eva Horká? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Klub českých turistů v jiné sekci než Cestování. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.