Co je to?
Definice odborného termínu, slova Klub českých turistů. Co znamená pojem Klub českých turistů z kategorie Cestování?

Co je Klub českých turistů? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Klub českých turistů?

Klub českých turistů je zájmovým sdružením turistů. Má dlouhou historii, vznikl již v dobách Rakousko-Uherska na konci 19. století a působí dodnes. Používá zkratku KČT. Klub českých turistů za dobu své existence prošel mnoha změnami. V době vzniku republiky změnil název na klub československých turistů, za okupace byl zařazen po Kuratorium pro výchovu mládeže, v poválečné době se stal Svazem turistiky a k původnímu názvu se vrátil až po roce 1990. Prvním předsedou byl cestovatel Vojtěch Náprstek, nejdéle klub vedl Vratislav Pasovský.
Činností klubu nebyla jen samotná turistika, ale i budování turistických chat, rozhleden a vytvoření sítě turistických značek. Byl vydáván také Časopis turistů, dnes pod názvem Turista. Klub vstoupil do Evropské asociace turistických klubů, pořádá nejrůznější akce pro veřejnost i členskou základnu a je členem Českého olympijského výboru.


Co je to Klub českých turistů? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Klub českých turistů. Co znamená pojem Klub českých turistů z kategorie Cestování?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Klub českých turistů patří do sekce cestování

Klíčová slova: význam, pojem, cestování, Klub českých turistů, terminus technicus, slovo, cestování, odborné názvosloví, termín, vysvětlení, význam slova, názvosloví, popis, přesný výraz, význam pojmu, formulace, heslo, co je to Klub českých turistů?


Pojem Klub českých turistů je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co označuje termín Klub českých turistů? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Klub českých turistů (známý také pod zkratkou KČT) je zájmové sdružení turistů vzniklé v roce 1888 za Rakousko-Uherska, působící dodnes v České republice. V letech 1918 až 1938 byl nahrazen Klubem československých turistů. Za nacistické okupace byl jednou ze složek Kuratoria pro výchovu mládeže v Čechách a na Moravě. V letech 1948 až 1990 existoval jako Svaz turistiky v rámci celostátní organizace Československý svaz tělesné výchovy a sportu. V roce 1990 obnovil samostatnou činnost.

Turistické značení

Důležitou aktivitou Klubu českých turistů je tvorba a údržba turistického značení. Autor: Juan de Vojníkov, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Důležitou aktivitou Klubu českých turistů je tvorba a údržba turistického značení. Autor: Juan de Vojníkov, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Hledejte výraz Klub českých turistů v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Klub českých turistů ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Klub českých turistů ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Klub českých turistů na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Klub českých turistů ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Klub českých turistů ve Wikimedia Commons

Najít pojem Klub českých turistů ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Klub českých turistů například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Klub českých turistů? resp. jaký je význam slova Klub českých turistů? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Klub českých turistů, odpověď na dotaz co je to Klub českých turistů?. Víte např. kdo to je Roman Abramovič? Znáte a víte kdo je Alžbětko? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Klub českých turistů i v jiné kategorii než v cestování. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.