Co je to?
Výraz, termín, definice slova Klub českých turistů. Co znamená odborný pojem Klub českých turistů z kategorie Cestování?

Co je to Klub českých turistů? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Klub českých turistů

Klub českých turistů je zájmovým sdružením turistů. Má dlouhou historii, vznikl již v dobách Rakousko-Uherska na konci 19. století a působí dodnes. Používá zkratku KČT. Klub českých turistů za dobu své existence prošel mnoha změnami. V době vzniku republiky změnil název na klub československých turistů, za okupace byl zařazen po Kuratorium pro výchovu mládeže, v poválečné době se stal Svazem turistiky a k původnímu názvu se vrátil až po roce 1990. Prvním předsedou byl cestovatel Vojtěch Náprstek, nejdéle klub vedl Vratislav Pasovský.
Činností klubu nebyla jen samotná turistika, ale i budování turistických chat, rozhleden a vytvoření sítě turistických značek. Byl vydáván také Časopis turistů, dnes pod názvem Turista. Klub vstoupil do Evropské asociace turistických klubů, pořádá nejrůznější akce pro veřejnost i členskou základnu a je členem Českého olympijského výboru.


Co je to Klub českých turistů? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Klub českých turistů. Co znamená odborný pojem Klub českých turistů z kategorie Cestování?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Klub českých turistů? Pak se o ní podělte se známými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Klub českých turistů patří do sekce cestování

Klíčová slova: definice pojmu, odborný výraz, význam pojmu, co je to Klub českých turistů?, termín, vysvětlení, slovník, názvosloví, lexikon, význam, terminologie, odborné názvosloví, wiki, co to je, přesný výraz, význam slova, formulace, popis


Pojem Klub českých turistů je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co označuje termín Klub českých turistů? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Klub českých turistů (známý také pod zkratkou KČT) je zájmové sdružení turistů vzniklé v roce 1888 za Rakousko-Uherska, působící dodnes v České republice. V letech 1918 až 1938 byl nahrazen Klubem československých turistů. Za nacistické okupace byl jednou ze složek Kuratoria pro výchovu mládeže v Čechách a na Moravě. V letech 1948 až 1990 existoval jako Svaz turistiky v rámci celostátní organizace Československý svaz tělesné výchovy a sportu. V roce 1990 obnovil samostatnou činnost.

Turistické značení

Důležitou aktivitou Klubu českých turistů je tvorba a údržba turistického značení. Autor: Juan de Vojníkov, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Důležitou aktivitou Klubu českých turistů je tvorba a údržba turistického značení. Autor: Juan de Vojníkov, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Klub českých turistů ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Klub českých turistů na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Klub českých turistů ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Klub českých turistů na Youtube

Najít pojem Klub českých turistů ve Wikizdrojích

Najít slovo Klub českých turistů ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Klub českých turistů například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Klub českých turistů? resp. jaká je definice slova Klub českých turistů? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Klub českých turistů, odpověď na dotaz co je to Klub českých turistů?. Víte např. kdo to je Tomáš Kašpar? Znáte a víte kdo je Frankenstein? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je cestování. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.