Co je to?
Definice výrazu Klub českých turistů. Co znamená odborný pojem Klub českých turistů z kategorie Cestování?

Co to je Klub českých turistů? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Klub českých turistů?

Klub českých turistů je zájmovým sdružením turistů. Má dlouhou historii, vznikl již v dobách Rakousko-Uherska na konci 19. století a působí dodnes. Používá zkratku KČT. Klub českých turistů za dobu své existence prošel mnoha změnami. V době vzniku republiky změnil název na klub československých turistů, za okupace byl zařazen po Kuratorium pro výchovu mládeže, v poválečné době se stal Svazem turistiky a k původnímu názvu se vrátil až po roce 1990. Prvním předsedou byl cestovatel Vojtěch Náprstek, nejdéle klub vedl Vratislav Pasovský.
Činností klubu nebyla jen samotná turistika, ale i budování turistických chat, rozhleden a vytvoření sítě turistických značek. Byl vydáván také Časopis turistů, dnes pod názvem Turista. Klub vstoupil do Evropské asociace turistických klubů, pořádá nejrůznější akce pro veřejnost i členskou základnu a je členem Českého olympijského výboru.


Co je to Klub českých turistů? Význam slova, termín, Definice výrazu Klub českých turistů. Co znamená odborný pojem Klub českých turistů z kategorie Cestování?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Klub českých turistů? s dalšími lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Klub českých turistů je v sekci cestování

Klíčová slova: termín, co je to Klub českých turistů?, wiki, význam, cestování, synonymum, cestování, názvosloví, formulace, přesný význam, heslo, odborné názvosloví, co to je, Klub českých turistů, slovo, význam slova, co znamená, vysvětlení


Pojem Klub českých turistů je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Klub českých turistů? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Klub českých turistů (známý také pod zkratkou KČT) je zájmové sdružení turistů vzniklé v roce 1888 za Rakousko-Uherska, působící dodnes v České republice. V letech 1918 až 1938 byl nahrazen Klubem československých turistů. Za nacistické okupace byl jednou ze složek Kuratoria pro výchovu mládeže v Čechách a na Moravě. V letech 1948 až 1990 existoval jako Svaz turistiky v rámci celostátní organizace Československý svaz tělesné výchovy a sportu. V roce 1990 obnovil samostatnou činnost.

Turistické značení

Důležitou aktivitou Klubu českých turistů je tvorba a údržba turistického značení. Autor: Juan de Vojníkov, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Důležitou aktivitou Klubu českých turistů je tvorba a údržba turistického značení. Autor: Juan de Vojníkov, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Klub českých turistů na Youtube

Zkusit najít Klub českých turistů ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Klub českých turistů ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Klub českých turistů ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Klub českých turistů ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Klub českých turistů ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Klub českých turistů například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Klub českých turistů? resp. jaká je definice slova Klub českých turistů? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Klub českých turistů, odpověď na dotaz co je to Klub českých turistů?. Víte např. kdo to je Valérie Čižmárová? Znáte a víte kdo je Asexuál? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Klub českých turistů i jinde než v sekci než v cestování. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.