Co je to?
Definice odborného termínu, slova Klub českých turistů. Co znamená pojem Klub českých turistů z kategorie Cestování?

Co je to Klub českých turistů? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Klub českých turistů?

Klub českých turistů je zájmovým sdružením turistů. Má dlouhou historii, vznikl již v dobách Rakousko-Uherska na konci 19. století a působí dodnes. Používá zkratku KČT. Klub českých turistů za dobu své existence prošel mnoha změnami. V době vzniku republiky změnil název na klub československých turistů, za okupace byl zařazen po Kuratorium pro výchovu mládeže, v poválečné době se stal Svazem turistiky a k původnímu názvu se vrátil až po roce 1990. Prvním předsedou byl cestovatel Vojtěch Náprstek, nejdéle klub vedl Vratislav Pasovský.
Činností klubu nebyla jen samotná turistika, ale i budování turistických chat, rozhleden a vytvoření sítě turistických značek. Byl vydáván také Časopis turistů, dnes pod názvem Turista. Klub vstoupil do Evropské asociace turistických klubů, pořádá nejrůznější akce pro veřejnost i členskou základnu a je členem Českého olympijského výboru.


Co je to Klub českých turistů? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Klub českých turistů. Co znamená pojem Klub českých turistů z kategorie Cestování?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Klub českých turistů? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Klub českých turistů patří do sekce Cestování

Klíčová slova: terminologie, lexikon, wiki, definice, význam, termín, heslo, Cestování, co to je, co je to Klub českých turistů?, definice pojmu, terminus technicus, informace, přesný výraz, slovo, názvosloví, pojem, přesný význam


Pojem Klub českých turistů je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Klub českých turistů?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Klub českých turistů (známý také pod zkratkou KČT) je zájmové sdružení turistů vzniklé v roce 1888 za Rakousko-Uherska, působící dodnes v České republice. V letech 1918 až 1938 byl nahrazen Klubem československých turistů. Za nacistické okupace byl jednou ze složek Kuratoria pro výchovu mládeže v Čechách a na Moravě. V letech 1948 až 1990 existoval jako Svaz turistiky v rámci celostátní organizace Československý svaz tělesné výchovy a sportu. V roce 1990 obnovil samostatnou činnost.

Turistické značení

Důležitou aktivitou Klubu českých turistů je tvorba a údržba turistického značení. Autor: Juan de Vojníkov, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Důležitou aktivitou Klubu českých turistů je tvorba a údržba turistického značení. Autor: Juan de Vojníkov, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Jiné informační zdroje o pojmu Klub českých turistů

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Klub českých turistů ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Klub českých turistů ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Klub českých turistů ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Klub českých turistů ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Klub českých turistů ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Klub českých turistů na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Klub českých turistů například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Klub českých turistů? resp. jaká je definice termínu Klub českých turistů? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Klub českých turistů, odpověď na dotaz co je to Klub českých turistů?. Víte např. kdo to je Dana Zátopková? Znáte a víte kdo je Ján Kuciak? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Cestování). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.