Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Polní lopatka. Co znamená pojem Polní lopatka z kategorie Nástroje?

Co to je Polní lopatka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Polní lopatka?

Polní lopatka je název pracovního nástroje používaného vojáky. Je podobná rýči, ale má menší rozměry. Patřila do polní výzbroje vojáků v dobách války i mírového výcviku.
Polní lopatka byla využívána především pro vyhloubení zákopů nebo okopů pro střelce. Mohla být také použita jako zbraň, pokud došlo na boj zblízka a pokud vojákům došly ostatní možné zbraně.


Co je to Polní lopatka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Polní lopatka. Co znamená pojem Polní lopatka z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Polní lopatka patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: terminologie, co to je, význam pojmu, definice pojmu, co je to Polní lopatka?, lexikon, význam, vysvětlení, formulace, informace, popis, co znamená, slovo, přesný význam, odborný výraz, definice, wiki, názvosloví


Pojem Polní lopatka je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Polní lopatka? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Polní lopatka je vojenský pracovní nástroj podobný malému rýči, který byl běžnou součástí výzbroje (tzv. malé polní) vojáků v poli v mnoha válkách 20. století i dříve. Pěší bojovník (pěšák) tento pracovní nástroj v poli používal zejména pro tvorbu zákopů a střeleckých okopů. Kromě toho tento běžný pracovní nástroj velmi dobře sloužil jako nouzový bojový prostředek v boje muže proti muži, který obvykle v boji nastával v případech, kdy vojákům došlo střelivo i granáty a bylo nutno bojovat primitivními manuálními technikami pomocí bojových nožů, bodáků, polních lopatek či jiného vhodného nářadí.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polní lopatka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Polní lopatka ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Polní lopatka na Youtube

Najít termín Polní lopatka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Polní lopatka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Polní lopatka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Polní lopatka například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Polní lopatka? resp. co znamená výraz Polní lopatka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polní lopatka, odpověď na dotaz co je to Polní lopatka?. Víte např. kdo to je Daniel Dočekal? Znáte a víte kdo je Ray Charles? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nástroje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.