Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Polní lopatka. Co znamená pojem Polní lopatka z kategorie Nástroje?

Co to je Polní lopatka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Polní lopatka?

Polní lopatka je název pracovního nástroje používaného vojáky. Je podobná rýči, ale má menší rozměry. Patřila do polní výzbroje vojáků v dobách války i mírového výcviku.
Polní lopatka byla využívána především pro vyhloubení zákopů nebo okopů pro střelce. Mohla být také použita jako zbraň, pokud došlo na boj zblízka a pokud vojákům došly ostatní možné zbraně.


Co je to Polní lopatka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Polní lopatka. Co znamená pojem Polní lopatka z kategorie Nástroje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Polní lopatka se nachází v kategorii Nástroje

Klíčová slova: význam pojmu, terminologie, terminus technicus, informace, odborné názvosloví, popis, co je to Polní lopatka?, definice, wiki, názvosloví, Nástroje, přesný výraz, co znamená, odborný výraz, formulace, termín, lexikon, význam


Pojem Polní lopatka je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Polní lopatka?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Polní lopatka je vojenský pracovní nástroj podobný malému rýči, který byl běžnou součástí výzbroje (tzv. malé polní) vojáků v poli v mnoha válkách 20. století i dříve. Pěší bojovník (pěšák) tento pracovní nástroj v poli používal zejména pro tvorbu zákopů a střeleckých okopů. Kromě toho tento běžný pracovní nástroj velmi dobře sloužil jako nouzový bojový prostředek v boje muže proti muži, který obvykle v boji nastával v případech, kdy vojákům došlo střelivo i granáty a bylo nutno bojovat primitivními manuálními technikami pomocí bojových nožů, bodáků, polních lopatek či jiného vhodného nářadí.

Více informací o pojmu Polní lopatka lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polní lopatka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Polní lopatka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Polní lopatka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Polní lopatka ve Wikislovníku

Hledat výraz Polní lopatka ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Polní lopatka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Polní lopatka například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Polní lopatka? resp. co znamená Polní lopatka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polní lopatka, odpověď na dotaz co je to Polní lopatka?. Víte např. kdo to je Lichvář? Znáte a víte kdo je Miroslava Němcová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nástroje. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.