Co je to?
Výraz, termín, definice slova Unicum. Co znamená odborný pojem Unicum z kategorie Nápoje?

Co je Unicum?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Unicum?

Unicum, celým názvem unicum zwack, je likér maďarského původu. Vyrábí se pouze z přírodních zdrojů, základem je 40 bylin. Musí zrát několik měsíců v dubových sudech, aby bylo dosaženo té správné chuti. Má hořkou chuť a je poměrně silný, má 40 % alkoholu. Zařazuje se mezi bittery kořeněné chuti.
Údajně měl vzniknout jako lék, určený přímo císaři Josefovi II. Autorem receptu je lékař Joseph Zwack, místem vzniku Budapešť. Říká se, že název unicum pochází z císařova hodnocení po ochutnání nápoje, kdy se měl Josef II. Vyjádřit, že se jedná o unicum.


Co je to Unicum? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Unicum. Co znamená odborný pojem Unicum z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Unicum? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Unicum je v kategorii nápoje

Klíčová slova: heslo, definice pojmu, přesný výraz, wiki, co je to Unicum?, formulace, pojem, terminus technicus, co znamená, popis, význam slova, slovník, nápoje, odborný výraz, přesný význam, synonymum, co to je, lexikon


Pojem Unicum je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Unicum?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Unicum-zwack je maďarský bylinný likér, alkoholický nápoj, jenž se řadí mezi kořeněné bittery. Má hořkou chuť, získanou ze 40 léčivých rostlin. Je vyroben výhradně z přírodních látek. Tento likér dozrává několik měsíců v dubových sudech. Obsahuje 40 % alkoholu.

Unicum zwack

Láhev maďarského likéru Unicum zwack. Autor: Bujdosó Attila, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Láhev maďarského likéru Unicum zwack. Autor: Bujdosó Attila, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Další zdroje informací

Vyhledat výraz Unicum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Unicum ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Unicum ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Unicum ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Unicum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Unicum ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Unicum například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Unicum? resp. co je to Unicum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Unicum, odpověď na dotaz co je to Unicum?. Víte např. kdo to je Agraelus? Znáte a víte kdo je Svatá Ludmila? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nápoje. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, alkohol modrý, unicum, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.