Co je to?
Definice výrazu Unicum. Co znamená odborný pojem Unicum z kategorie Nápoje?

Co to je Unicum? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Unicum?

Unicum, celým názvem unicum zwack, je likér maďarského původu. Vyrábí se pouze z přírodních zdrojů, základem je 40 bylin. Musí zrát několik měsíců v dubových sudech, aby bylo dosaženo té správné chuti. Má hořkou chuť a je poměrně silný, má 40 % alkoholu. Zařazuje se mezi bittery kořeněné chuti.
Údajně měl vzniknout jako lék, určený přímo císaři Josefovi II. Autorem receptu je lékař Joseph Zwack, místem vzniku Budapešť. Říká se, že název unicum pochází z císařova hodnocení po ochutnání nápoje, kdy se měl Josef II. Vyjádřit, že se jedná o unicum.


Co je to Unicum? Význam slova, termín, Definice výrazu Unicum. Co znamená odborný pojem Unicum z kategorie Nápoje?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Unicum můžete sdílet s rodinou a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Unicum je v kategorii nápoje

Klíčová slova: terminus technicus, názvosloví, definice, vysvětlení, Unicum, nápoje, odborné názvosloví, co to je, formulace, přesný význam, synonymum, lexikon, slovník, termín, heslo, význam pojmu, význam slova, pojem


Pojem Unicum je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Unicum? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Unicum-zwack je maďarský bylinný likér, alkoholický nápoj, jenž se řadí mezi kořeněné bittery. Má hořkou chuť, získanou ze 40 léčivých rostlin. Je vyroben výhradně z přírodních látek. Tento likér dozrává několik měsíců v dubových sudech. Obsahuje 40 % alkoholu.

Unicum zwack

Láhev maďarského likéru Unicum zwack. Autor: Bujdosó Attila, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Láhev maďarského likéru Unicum zwack. Autor: Bujdosó Attila, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Unicum ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Unicum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Unicum ve Wikislovníku

Hledat výraz Unicum na Google.cz

Zkusit najít termín Unicum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Unicum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Unicum například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už víte jaká je definice termínu Unicum? resp. jaká je definice slova Unicum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Unicum, odpověď na dotaz co je to Unicum?. Víte např. kdo to je John Fitzgerald Kennedy? Znáte a víte kdo je Basil Poledouris? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Unicum i v jiné kategorii než v nápoje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.