Co je to?
Výraz, termín, definice slova Unicum. Co znamená odborný pojem Unicum z kategorie Nápoje?

Co je to Unicum? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Unicum?

Unicum, celým názvem unicum zwack, je likér maďarského původu. Vyrábí se pouze z přírodních zdrojů, základem je 40 bylin. Musí zrát několik měsíců v dubových sudech, aby bylo dosaženo té správné chuti. Má hořkou chuť a je poměrně silný, má 40% alkoholu. Zařazuje se mezi bittery kořeněné chuti.
Údajně měl vzniknout jako lék, určený přímo císaři Josefovi II. Autorem receptu je lékař Joseph Zwack, místem vzniku Budapešť. Říká se, že název unicum pochází z císařova hodnocení po ochutnání nápoje, kdy se měl Josef II. Vyjádřit, že se jedná o unicum.


Co je to Unicum? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Unicum. Co znamená odborný pojem Unicum z kategorie Nápoje?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Unicum s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Unicum patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: terminologie, nápoje, význam slova, heslo, formulace, Unicum, termín, nápoje, význam pojmu, synonymum, názvosloví, co znamená, co je to Unicum?, odborné názvosloví, terminus technicus, slovník, popis, odborný výraz


Pojem Unicum je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Unicum? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Unicum-zwack je maďarský bylinný likér, alkoholický nápoj, jenž se řadí mezi kořeněné bittery. Má hořkou chuť, získanou ze 40 léčivých rostlin. Je vyroben výhradně z přírodních látek. Tento likér dozrává několik měsíců v dubových sudech. Obsahuje 40% alkoholu.

Unicum zwack

Láhev maďarského likéru Unicum zwack. Autor: Bujdosó Attila, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Láhev maďarského likéru Unicum zwack. Autor: Bujdosó Attila, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Unicum ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Unicum ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Unicum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Unicum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Unicum na Youtube

Vyhledat termín Unicum na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Unicum například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Unicum? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Unicum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Unicum, odpověď na dotaz co je to Unicum?. Víte např. kdo to je Lempl? Znáte a víte kdo je Podnikatel? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nápoje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.