Co je to?
Odborný výraz, definice slova Prequel. Co znamená slovo Prequel z kategorie Různé?

Co je Prequel? Definice pojmu

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Prequel

Prequel je druh díla z oblasti umění, většinou se jedná o literaturu, filmy, seriály, opery nebo počítačové hry. Pojem pochází z angličtiny, pre znamená před, sequel je pokračování. Dějově prequel předchází dílu, které bylo uveřejněno ještě před ním. Nemusí na sebe dějem navazovat, spíše upřesňuje a vysvětluje to, co se odehrávalo v předcházejícím díle.
Nejznámější prequely vznikly k filmům Star Wars, Pán prstenů nebo Star Trek.

Co je to Prequel? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Prequel. Co znamená slovo Prequel z kategorie Různé?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s jinými lidmi na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Prequel patří do kategorie různé

Klíčová slova: lexikon, vysvětlení, význam slova, popis, přesný význam, heslo, formulace, význam, slovník, termín, odborný výraz, odborné názvosloví, informace, přesný výraz, co je to Prequel?, názvosloví, terminologie, wiki


Pojem Prequel je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Prequel? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Prequel je označení pro umělecké dílo, jehož děj předchází v dějové chronologii příběhu dříve uveřejněného díla. Dějově tak nenavazuje, ale často objasňuje či dovysvětluje předcházející dílo. Jde o anglický neologismus složený z předpony pre- („před“-) a části slova sequel („pokračování“). Tento postup vyprávění se používá ve filmech, televizních seriálech, literatuře, operách i počítačových hrách.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Prequel ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Prequel ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prequel ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Prequel ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Prequel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Prequel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Prequel například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Prequel? resp. co je to Prequel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prequel, odpověď na dotaz co je to Prequel?. Víte např. kdo to je Remcal? Znáte a víte kdo je Erich Priebke? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Prequel i jinde než v sekci než v různé. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.