Co je to?
Definice odborného termínu, slova Prequel. Co znamená pojem Prequel z kategorie Různé?

Co je Prequel?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Prequel

Prequel je druh díla z oblasti umění, většinou se jedná o literaturu, filmy, seriály, opery nebo počítačové hry. Pojem pochází z angličtiny, pre znamená před, sequel je pokračování. Dějově prequel předchází dílu, které bylo uveřejněno ještě před ním. Nemusí na sebe dějem navazovat, spíše upřesňuje a vysvětluje to, co se odehrávalo v předcházejícím díle.
Nejznámější prequely vznikly k filmům Star Wars, Pán prstenů nebo Star Trek.

Co je to Prequel? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Prequel. Co znamená pojem Prequel z kategorie Různé?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Prequel sdílet s kolegy na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Prequel patří do sekce různé

Klíčová slova: co je to Prequel?, různé, přesný výraz, význam, význam pojmu, heslo, termín, formulace, synonymum, vysvětlení, pojem, co znamená, slovník, terminus technicus, Prequel, odborné názvosloví, definice, lexikon


Pojem Prequel je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Prequel?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Prequel je označení pro umělecké dílo, jehož děj předchází v dějové chronologii příběhu dříve uveřejněného díla. Dějově tak nenavazuje, ale často objasňuje či dovysvětluje předcházející dílo. Jde o anglický neologismus složený z předpony pre- („před“-) a části slova sequel („pokračování“). Tento postup vyprávění se používá ve filmech, televizních seriálech, literatuře, operách i počítačových hrách.

Více informací o slovu Prequel doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prequel ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Prequel ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Prequel na Google.cz

Najít pojem Prequel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Prequel ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Prequel ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Prequel například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co to je Prequel? resp. co se přesně ukrývá za slovem Prequel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prequel, odpověď na dotaz co je to Prequel?. Víte např. kdo to je Luciana Krecarová? Znáte a víte kdo je Norbert Wiener? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie různé. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie různé, Hladký žlutý otazník, prequel, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.