Co je to?
Definice výrazu, termínu Profylaxe. Co znamená odborný pojem Profylaxe z kategorie Lékařství?

Co je to Profylaxe? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Profylaxe?

Profylaxe je pojem z oblasti zdravotnictví. Jedná se o určitý systém a posloupnost kroků, které se provádějí za účelem ochrany před nemocí nebo jako prevence vzniku nových nemocí. Opatření bývají většinou praktického rázu – může jít například o očkování nebo preventivní prohlídky. Patří sem také speciální postupy a diagnostické metody.
Profylaxí může být například i provádění ústní hygieny. Obecně tedy jde o prevenci a ochranu, pojem se používá i v dalších odvětvích.


Co je to Profylaxe? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Profylaxe. Co znamená odborný pojem Profylaxe z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Profylaxe se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: popis, definice pojmu, co znamená, synonymum, wiki, Lékařství, heslo, informace, formulace, terminus technicus, názvosloví, termín, Lékařství, přesný význam, Profylaxe, přesný výraz, význam, definice


Pojem Profylaxe je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít termín Profylaxe ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Profylaxe ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Profylaxe ve Wikimedia Commons

Najít heslo Profylaxe ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Profylaxe ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Profylaxe na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Profylaxe například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Profylaxe? resp. co vlastně znamená slovo Profylaxe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Profylaxe, odpověď na dotaz co je to Profylaxe?. Víte např. kdo to je Kaplan? Znáte a víte kdo je Rudý John? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.