Co je to?
Definice výrazu, termínu Profylaxe. Co znamená odborný pojem Profylaxe z kategorie Lékařství?

Co je to Profylaxe? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Profylaxe?

Profylaxe je pojem z oblasti zdravotnictví. Jedná se o určitý systém a posloupnost kroků, které se provádějí za účelem ochrany před nemocí nebo jako prevence vzniku nových nemocí. Opatření bývají většinou praktického rázu – může jít například o očkování nebo preventivní prohlídky. Patří sem také speciální postupy a diagnostické metody.
Profylaxí může být například i provádění ústní hygieny. Obecně tedy jde o prevenci a ochranu, pojem se používá i v dalších odvětvích.


Co je to Profylaxe? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Profylaxe. Co znamená odborný pojem Profylaxe z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Profylaxe patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: heslo, názvosloví, informace, co je to Profylaxe?, lexikon, přesný výraz, termín, Profylaxe, odborný výraz, význam slova, synonymum, wiki, formulace, terminus technicus, odborné názvosloví, význam, přesný význam, terminologie


Pojem Profylaxe je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Profylaxe v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Profylaxe na Youtube

Hledat termín Profylaxe ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Profylaxe ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Profylaxe na Google.cz

Vyhledat termín Profylaxe ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Profylaxe ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Profylaxe například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Profylaxe? resp. co je to Profylaxe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Profylaxe, odpověď na dotaz co je to Profylaxe?. Víte např. kdo to je Identifikovaná osoba? Znáte a víte kdo je Milenec? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.