Co je to?
Definice odborného termínu, slova Profylaxe. Co znamená pojem Profylaxe z kategorie Lékařství?

Co je Profylaxe?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Profylaxe?

Profylaxe je pojem z oblasti zdravotnictví. Jedná se o určitý systém a posloupnost kroků, které se provádějí za účelem ochrany před nemocí nebo jako prevence vzniku nových nemocí. Opatření bývají většinou praktického rázu – může jít například o očkování nebo preventivní prohlídky. Patří sem také speciální postupy a diagnostické metody.
Profylaxí může být například i provádění ústní hygieny. Obecně tedy jde o prevenci a ochranu, pojem se používá i v dalších odvětvích.


Co je to Profylaxe? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Profylaxe. Co znamená pojem Profylaxe z kategorie Lékařství?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Profylaxe? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Profylaxe patří do sekce lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, lexikon, terminus technicus, co je to Profylaxe?, přesný význam, slovo, termín, co znamená, Profylaxe, lékařství, pojem, formulace, význam slova, definice pojmu, wiki, odborný výraz, slovník, heslo


Pojem Profylaxe je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Profylaxe? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Slovo profylaxe (z řec. προφυλάσσω (profylassó), profylax – předsunutá hlídka) znamená ve zdravotnictví soubor činností a praktických opatření, které znamenají ochranu před určitou nemocí. Může se také jednat o soubor činností spojených s předcházením (prevencí) vzniku nových onemocnění. Mezi nejznámější zdravotnické profylaktické kroky patří např. očkování nebo preventivní zdravotní prohlídky a celá řada dalších diagnostických metod a specializovaných medicínských postupů. Ve stomatologii se pod profylaxí rozumí dodržování ústní hygieny.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Profylaxe ve Wikimedia Commons

Najít termín Profylaxe ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Profylaxe ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Profylaxe na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Profylaxe ve vyhledávači Qwant

Najít termín Profylaxe ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Profylaxe například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co je to Profylaxe? resp. co znamená Profylaxe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Profylaxe, odpověď na dotaz co je to Profylaxe?. Víte např. kdo to je Jakub Prachař? Znáte a víte kdo je Charlie Puth? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Radíme proto zkusit hledat pojem Profylaxe v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Lékárník, profylaxe, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.