Co je to?
Definice výrazu, termínu Profylaxe. Co znamená odborný pojem Profylaxe z kategorie Lékařství?

Co je to Profylaxe? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Profylaxe?

Profylaxe je pojem z oblasti zdravotnictví. Jedná se o určitý systém a posloupnost kroků, které se provádějí za účelem ochrany před nemocí nebo jako prevence vzniku nových nemocí. Opatření bývají většinou praktického rázu – může jít například o očkování nebo preventivní prohlídky. Patří sem také speciální postupy a diagnostické metody.
Profylaxí může být například i provádění ústní hygieny. Obecně tedy jde o prevenci a ochranu, pojem se používá i v dalších odvětvích.


Co je to Profylaxe? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Profylaxe. Co znamená odborný pojem Profylaxe z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Profylaxe s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Profylaxe se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: terminologie, přesný význam, popis, terminus technicus, odborný výraz, význam slova, slovo, odborné názvosloví, synonymum, Lékařství, definice, formulace, co to je, definice pojmu, význam, slovník, heslo, lexikon


Pojem Profylaxe je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Profylaxe?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Slovo profylaxe (z řec. προφυλάσσω (profylassó), profylax – předsunutá hlídka) znamená ve zdravotnictví soubor činností a praktických opatření, které znamenají ochranu před určitou nemocí. Může se také jednat o soubor činností spojených s předcházením (prevencí) vzniku nových onemocnění. Mezi nejznámější zdravotnické profylaktické kroky patří např. očkování nebo preventivní zdravotní prohlídky a celá řada dalších diagnostických metod a specializovaných medicínských postupů. Ve stomatologii se pod profylaxí rozumí dodržování ústní hygieny.

Další možné informační zdroje

Hledat výraz Profylaxe ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Profylaxe na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Profylaxe ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Profylaxe ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Profylaxe ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Profylaxe ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Profylaxe například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Profylaxe? resp. co vlastně znamená slovo Profylaxe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Profylaxe, odpověď na dotaz co je to Profylaxe?. Víte např. kdo to je Michal Hašek? Znáte a víte kdo je Plátce DPH? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.