Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pranýř. Co znamená pojem Pranýř z kategorie Právo?

Co je Pranýř? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Pranýř?

Pranýř označoval od středověku místo, kde se trestali nepoctivci. Pranýř se většinou nacházel uprostřed náměstí. Kromě pranýře zde byla radnice, kostel a kašna. Pranýř se považoval za místo hanby, trestaný zde měl zažívat utrpení a měl být ponižován. Jednalo se o dřevěný sloup nebo klec, později byly budovány kamenné sloupy.
Odsouzení byli k pranýři poutáni řetězy a jejich okolí je mohlo urážet, vysmívat se jim, plivat na ně, někdy i bít. Pranýř byl trestem za drobné krádeže nebo trestem pro nepoctivé obchodníky a řemeslníky. Podobně se trestaly i neposlušné a hádavé ženy. Na pranýři se i mučilo nebo se udělovaly výprasky.


Co je to Pranýř? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pranýř. Co znamená pojem Pranýř z kategorie Právo?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pranýř s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Pranýř se nachází v sekci právo

Klíčová slova: lexikon, co znamená, názvosloví, přesný význam, slovo, terminus technicus, terminologie, význam pojmu, formulace, termín, wiki, co je to Pranýř?, heslo, právo, co to je, přesný výraz, právo, informace


Pojem Pranýř je v kategorii právo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Pranýř dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pranýř byl ve středověku a raném novověku místem uprostřed náměstí, kde byli trestáni nepoctiví občané.

Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pranýř ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Pranýř ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Pranýř ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pranýř ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Pranýř na Youtube

Hledat heslo Pranýř na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pranýř například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Pranýř? resp. jaká je definice termínu Pranýř? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pranýř, odpověď na dotaz co je to Pranýř?. Víte např. kdo to je Chantal Poullain? Znáte a víte kdo je Šlechtic? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Pranýř i v jiné sekci než v právo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.