Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pranýř. Co znamená pojem Pranýř z kategorie Právo?

Co je to Pranýř? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Pranýř

Pranýř označoval od středověku místo, kde se trestali nepoctivci. Pranýř se většinou nacházel uprostřed náměstí. Kromě pranýře zde byla radnice, kostel a kašna. Pranýř se považoval za místo hanby, trestaný zde měl zažívat utrpení a měl být ponižován. Jednalo se o dřevěný sloup nebo klec, později byly budovány kamenné sloupy.
Odsouzení byli k pranýři poutáni řetězy a jejich okolí je mohlo urážet, vysmívat se jim, plivat na ně, někdy i bít. Pranýř byl trestem za drobné krádeže nebo trestem pro nepoctivé obchodníky a řemeslníky. Podobně se trestaly i neposlušné a hádavé ženy. Na pranýři se i mučilo nebo se udělovaly výprasky.


Co je to Pranýř? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pranýř. Co znamená pojem Pranýř z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Pranýř můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pranýř je v sekci Právo

Klíčová slova: odborný výraz, popis, co to je, formulace, slovo, přesný význam, definice pojmu, lexikon, názvosloví, význam slova, definice, synonymum, vysvětlení, odborné názvosloví, co je to Pranýř?, přesný výraz, termín, co znamená


Pojem Pranýř je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pranýř? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pranýř byl ve středověku a raném novověku místem uprostřed náměstí, kde byli trestáni nepoctiví občané.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít výraz Pranýř ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Pranýř ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pranýř ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Pranýř na Youtube

Hledat heslo Pranýř ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Pranýř ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Pranýř například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Pranýř? resp. co vlastně znamená slovo Pranýř? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pranýř, odpověď na dotaz co je to Pranýř?. Víte např. kdo to je Domkář? Znáte a víte kdo je Silvie Dymáková? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Právo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.