Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pranýř. Co znamená pojem Pranýř z kategorie Právo?

Co to je Pranýř? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Pranýř?

Pranýř označoval od středověku místo, kde se trestali nepoctivci. Pranýř se většinou nacházel uprostřed náměstí. Kromě pranýře zde byla radnice, kostel a kašna. Pranýř se považoval za místo hanby, trestaný zde měl zažívat utrpení a měl být ponižován. Jednalo se o dřevěný sloup nebo klec, později byly budovány kamenné sloupy.
Odsouzení byli k pranýři poutáni řetězy a jejich okolí je mohlo urážet, vysmívat se jim, plivat na ně, někdy i bít. Pranýř byl trestem za drobné krádeže nebo trestem pro nepoctivé obchodníky a řemeslníky. Podobně se trestaly i neposlušné a hádavé ženy. Na pranýři se i mučilo nebo se udělovaly výprasky.


Co je to Pranýř? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pranýř. Co znamená pojem Pranýř z kategorie Právo?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Pranýř se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Pranýř patří do kategorie právo

Klíčová slova: odborný výraz, právo, popis, co je to Pranýř?, slovník, Pranýř, definice, terminologie, právo, význam slova, definice pojmu, informace, slovo, vysvětlení, názvosloví, přesný výraz, přesný význam, pojem


Pojem Pranýř je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pranýř? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Pranýř byl ve středověku a raném novověku místem uprostřed náměstí, kde byli trestáni nepoctiví občané.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít pojem Pranýř ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Pranýř ve Wikislovníku

Vyhledat termín Pranýř ve Wikizdrojích

Hledat termín Pranýř na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pranýř ve Wikimedia Commons

Najít termín Pranýř ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pranýř například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Pranýř? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Pranýř? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pranýř, odpověď na dotaz co je to Pranýř?. Víte např. kdo to je Šatnář? Znáte a víte kdo je Nora Fridrichová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než právo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.