Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pranýř. Co znamená odborný pojem Pranýř z kategorie Právo?

Co je to Pranýř? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Pranýř?

Pranýř označoval od středověku místo, kde se trestali nepoctivci. Pranýř se většinou nacházel uprostřed náměstí. Kromě pranýře zde byla radnice, kostel a kašna. Pranýř se považoval za místo hanby, trestaný zde měl zažívat utrpení a měl být ponižován. Jednalo se o dřevěný sloup nebo klec, později byly budovány kamenné sloupy.
Odsouzení byli k pranýři poutáni řetězy a jejich okolí je mohlo urážet, vysmívat se jim, plivat na ně, někdy i bít. Pranýř byl trestem za drobné krádeže nebo trestem pro nepoctivé obchodníky a řemeslníky. Podobně se trestaly i neposlušné a hádavé ženy. Na pranýři se i mučilo nebo se udělovaly výprasky.


Co je to Pranýř? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pranýř. Co znamená odborný pojem Pranýř z kategorie Právo?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Pranýř se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: slovo, odborný výraz, termín, lexikon, pojem, definice, formulace, co znamená, vysvětlení, odborné názvosloví, heslo, názvosloví, právo, přesný výraz, terminus technicus, význam, co je to Pranýř?, Pranýř


Pojem Pranýř je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pranýř? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Pranýř byl ve středověku a raném novověku místem uprostřed náměstí, kde byli trestáni nepoctiví občané.

Pro více informací o heslu Pranýř zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Pranýř na Youtube

Hledat výraz Pranýř ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Pranýř ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Pranýř ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Pranýř ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Pranýř ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Pranýř například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Pranýř? resp. jaká je definice slova Pranýř? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pranýř, odpověď na dotaz co je to Pranýř?. Víte např. kdo to je Jiřina Bohdalová? Znáte a víte kdo je Lenka Klicperová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než právo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.