Co je to?
Definice odborného termínu, slova Inteligence. Co znamená pojem Inteligence z kategorie Psychologie?

Co je to Inteligence? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Inteligence

Inteligence je slovo pocházející z latinského označení pro poznání, rozlišení nebo pochopení. Jedná se o pojmenování předpokladů pro rozvoj myšlení, schopnost učení a přizpůsobivosti. Projevem inteligence je intelektový výkon.
Osobnost a inteligence jsou základem rozdílů mezi jednotlivými osobnostmi. Inteligence bývá určována počtem mozkových synapsí, ty vykazují lidé i zvířata stejně jako umělá inteligence.


Co je to Inteligence? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Inteligence. Co znamená pojem Inteligence z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Inteligence? s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Inteligence je v sekci Psychologie

Klíčová slova: definice pojmu, přesný význam, Psychologie, informace, synonymum, terminologie, slovo, co znamená, přesný výraz, termín, význam pojmu, význam slova, terminus technicus, heslo, Psychologie, formulace, odborné názvosloví, odborný výraz


Pojem Inteligence je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Inteligence? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Inteligence (z lat. inter-legere, rozlišovat, poznávat, chápat) je dispozice pro myšlení, učení a adaptaci a projevuje se intelektovým výkonem. Spolu s osobností tvoří zásadní zdroj individuálních rozdílů. Přestože největším faktorem v inteligenci zvířat a člověka je počet synapsí v mozku, některé známky, které s inteligentními bytostmi běžně spojujeme jako učení či sebereflexe, mohou vykazovat i dnes existující počítače nebo organismy vůbec postrádající centrální nervovou soustavu. Nakolik inteligence skutečně souvisí s učením, vědomím, symbolickým myšlením, sebeuvědomováním nebo algoritmickým systémem specifickým pro lidský mozek, je v rámci filozofie umělé inteligence ovšem stále diskutovaná otázka.

Více informací o pojmu Inteligence lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Inteligence ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Inteligence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Inteligence ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Inteligence ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Inteligence ve Wikimedia Commons

Najít termín Inteligence ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Inteligence například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Inteligence? resp. co přesně znamená slovo Inteligence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inteligence, odpověď na dotaz co je to Inteligence?. Víte např. kdo to je Kuplíř? Znáte a víte kdo je Kardinál? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.