Co je to?
Definice odborného termínu, slova Inteligence. Co znamená pojem Inteligence z kategorie Psychologie?

Co je to Inteligence? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Inteligence

Inteligence je slovo pocházející z latinského označení pro poznání, rozlišení nebo pochopení. Jedná se o pojmenování předpokladů pro rozvoj myšlení, schopnost učení a přizpůsobivosti. Projevem inteligence je intelektový výkon.
Osobnost a inteligence jsou základem rozdílů mezi jednotlivými osobnostmi. Inteligence bývá určována počtem mozkových synapsí, ty vykazují lidé i zvířata stejně jako umělá inteligence.


Co je to Inteligence? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Inteligence. Co znamená pojem Inteligence z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Inteligence s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Inteligence se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: definice, Inteligence, formulace, vysvětlení, heslo, co to je, terminologie, odborný výraz, popis, co je to Inteligence?, lexikon, definice pojmu, názvosloví, slovo, termín, význam slova, informace, co znamená


Pojem Inteligence je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Inteligence můžete dozvědět následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Inteligence (z lat. inter-legere, rozlišovat, poznávat, chápat) je dispozice pro myšlení, učení a adaptaci a projevuje se intelektovým výkonem. Spolu s osobností tvoří zásadní zdroj individuálních rozdílů. Přestože největším faktorem v inteligenci zvířat a člověka je počet synapsí v mozku, některé známky, které s inteligentními bytostmi běžně spojujeme jako učení či sebereflexe, mohou vykazovat i dnes existující počítače nebo organismy vůbec postrádající centrální nervovou soustavu. Nakolik inteligence skutečně souvisí s učením, vědomím, symbolickým myšlením, sebeuvědomováním nebo algoritmickým systémem specifickým pro lidský mozek, je v rámci filozofie umělé inteligence ovšem stále diskutovaná otázka.

Další informační zdroje o slovu Inteligence

Vyhledat výraz Inteligence na Google.cz

Vyhledat pojem Inteligence ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Inteligence na Youtube

Najít pojem Inteligence ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Inteligence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Inteligence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Inteligence například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Inteligence? resp. co znamená slovo Inteligence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inteligence, odpověď na dotaz co je to Inteligence?. Víte např. kdo to je Repetent? Znáte a víte kdo je Kardinál? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.