Co je to?
Definice odborného termínu, slova Inteligence. Co znamená pojem Inteligence z kategorie Psychologie?

Co je to Inteligence? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Inteligence

Inteligence je slovo pocházející z latinského označení pro poznání, rozlišení nebo pochopení. Jedná se o pojmenování předpokladů pro rozvoj myšlení, schopnost učení a přizpůsobivosti. Projevem inteligence je intelektový výkon.
Osobnost a inteligence jsou základem rozdílů mezi jednotlivými osobnostmi. Inteligence bývá určována počtem mozkových synapsí, ty vykazují lidé i zvířata stejně jako umělá inteligence.


Co je to Inteligence? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Inteligence. Co znamená pojem Inteligence z kategorie Psychologie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Inteligence se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: přesný výraz, odborný výraz, slovo, lexikon, wiki, význam slova, pojem, Inteligence, synonymum, význam, co znamená, co je to Inteligence?, význam pojmu, popis, definice pojmu, odborné názvosloví, formulace, Psychologie


Pojem Inteligence je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Inteligence dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Inteligence (z lat. inter-legere, rozlišovat, poznávat, chápat) je dispozice pro myšlení, učení a adaptaci a projevuje se intelektovým výkonem. Spolu s osobností tvoří zásadní zdroj individuálních rozdílů. Přestože největším faktorem v inteligenci zvířat a člověka je počet synapsí v mozku, některé známky, které s inteligentními bytostmi běžně spojujeme jako učení či sebereflexe, mohou vykazovat i dnes existující počítače nebo organismy vůbec postrádající centrální nervovou soustavu. Nakolik inteligence skutečně souvisí s učením, vědomím, symbolickým myšlením, sebeuvědomováním nebo algoritmickým systémem specifickým pro lidský mozek, je v rámci filozofie umělé inteligence ovšem stále diskutovaná otázka.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat výraz Inteligence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Inteligence ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Inteligence ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Inteligence ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Inteligence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Inteligence ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Inteligence například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Inteligence? resp. co znamená Inteligence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inteligence, odpověď na dotaz co je to Inteligence?. Víte např. kdo to je Neptun? Znáte a víte kdo je Rudý John? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Psychologie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.