Co je to?
Výraz, termín, definice slova Enkaustika. Co znamená odborný pojem Enkaustika z kategorie Různé?

Co je to Enkaustika? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Enkaustika?

Enkaustika je pojmenování techniky malování horkým voskem, která se využívala v době antické a také v Egyptě. Při této technice malby se využívá horký včelí vosk obarvený pigmentem a případně dalšími prvky. Rozšíření tohoto druhu malby bylo umožněno použitím elektrických nástrojů, čímž se stalo použití horkého vosku výrazně jednodušším.
Nyní se tímto způsobem malby nezabývají pouze umělci, ale enkaustika je oblíbená i mezi dětmi a zájemci z řad dospělých.

Co je to Enkaustika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Enkaustika. Co znamená odborný pojem Enkaustika z kategorie Různé?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Enkaustika se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Enkaustika se nachází v kategorii různé

Klíčová slova: různé, termín, definice pojmu, terminologie, význam slova, různé, popis, pojem, formulace, synonymum, význam pojmu, co to je, lexikon, přesný výraz, informace, odborné názvosloví, Enkaustika, co znamená


Pojem Enkaustika je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Enkaustika? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Enkaustika (z řečtiny) je malířská technika starověkého antického původu, při níž se užívalo barviv třených se zvlášť připraveným voskem. Po dokončení se tato vosková malba horkem spojovala a vpalovala k podkladu, byla napojena voskem, enkaustována. Vosk se po prvním zahřátí poškodil.

Více informací o slovu Enkaustika doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat heslo Enkaustika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Enkaustika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Enkaustika ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Enkaustika na Youtube

Vyhledat slovo Enkaustika ve Wikislovníku

Najít pojem Enkaustika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Enkaustika například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě nyní již víte jaký je význam slova Enkaustika? resp. jaká je definice slova Enkaustika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Enkaustika, odpověď na dotaz co je to Enkaustika?. Víte např. kdo to je Farmář? Znáte a víte kdo je Flákač? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je různé. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?