Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lilek. Co znamená pojem Lilek z kategorie Rostliny?

Co to je Lilek? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Lilek?

Lilek je známý také pod názvem baklažán. Jedná se o zeleninu s mnohostranným použitím. Existuje více odrůd lilku, ale ta nejznámější je podlouhlého tvaru a má lesklou hladkou slupku tmavofialové barvy. Dužina je bílá a měkká, obsahuje světlehnědá semínka. Lilek má původ v Číně nebo Indii a do Evropy se dostal ve 13. století.
V kuchyni se lilek používá při přípravě mnoha pokrmů. Lilky lze péci, vařit smažit, grilovat, zapékat s náplní nebo z nich vyrobit kaši. V některých národních pokrmech (např. musaka) je lilek nepostradatelný.


Co je to Lilek? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Lilek. Co znamená pojem Lilek z kategorie Rostliny?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Lilek můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lilek je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: význam pojmu, formulace, slovo, terminus technicus, slovník, význam slova, názvosloví, co znamená, přesný výraz, odborné názvosloví, Rostliny, Rostliny, terminologie, definice pojmu, přesný význam, co je to Lilek?, význam, pojem


Pojem Lilek je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Lilek dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Lilek (Solanum) je početný rod rostlin z čeledi lilkovité. Zahrnuje jednoleté, dvouleté nebo vytrvalé byliny, polokeře i keře náležející do čeledě lilkovité (Solanaceae). Plod je tobolka nebo bobule. Mnoho zástupců tohoto rodu je jedovatých, přesto mají některé druhy jedlé plody (rajče) nebo hlízy (brambor) a jsou pro ně běžně pěstovány.

Baklažán

Plod lilku vejcoplodého nazývaný též baklažán. Autor: Larisa Koshkina, zdroj: Pixabay
Plod lilku vejcoplodého nazývaný též baklažán. Autor: Larisa Koshkina, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Lilek v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Lilek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Lilek ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Lilek ve Wikislovníku

Najít slovo Lilek ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lilek ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Lilek na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Lilek například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Lilek? resp. co to je Lilek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lilek, odpověď na dotaz co je to Lilek?. Víte např. kdo to je Kardiolog? Znáte a víte kdo je Valerij Pjakin? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Rostliny Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.