Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lilek. Co znamená pojem Lilek z kategorie Rostliny?

Co to je Lilek? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Lilek?

Lilek je známý také pod názvem baklažán. Jedná se o zeleninu s mnohostranným použitím. Existuje více odrůd lilku, ale ta nejznámější je podlouhlého tvaru a má lesklou hladkou slupku tmavofialové barvy. Dužina je bílá a měkká, obsahuje světlehnědá semínka. Lilek má původ v Číně nebo Indii a do Evropy se dostal ve 13. století.
V kuchyni se lilek používá při přípravě mnoha pokrmů. Lilky lze péci, vařit smažit, grilovat, zapékat s náplní nebo z nich vyrobit kaši. V některých národních pokrmech (např. musaka) je lilek nepostradatelný.


Co je to Lilek? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Lilek. Co znamená pojem Lilek z kategorie Rostliny?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Lilek se nachází v kategorii Rostliny

Klíčová slova: odborný výraz, Rostliny, termín, lexikon, heslo, slovník, vysvětlení, formulace, definice, přesný výraz, význam, co to je, terminus technicus, význam pojmu, informace, Rostliny, co je to Lilek?, synonymum


Pojem Lilek je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lilek? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lilek (Solanum) je početný rod rostlin z čeledi lilkovité. Zahrnuje jednoleté, dvouleté nebo vytrvalé byliny, polokeře i keře náležející do čeledě lilkovité (Solanaceae). Plod je tobolka nebo bobule. Mnoho zástupců tohoto rodu je jedovatých, přesto mají některé druhy jedlé plody (rajče) nebo hlízy (brambor) a jsou pro ně běžně pěstovány.

Baklažán

Plod lilku vejcoplodého nazývaný též baklažán. Autor: Larisa Koshkina, zdroj: Pixabay
Plod lilku vejcoplodého nazývaný též baklažán. Autor: Larisa Koshkina, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Lilek lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lilek ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Lilek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Lilek ve vyhledávači Qwant

Najít termín Lilek ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Lilek na Google.cz

Najít heslo Lilek ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Lilek například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Lilek? resp. co to je Lilek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lilek, odpověď na dotaz co je to Lilek?. Víte např. kdo to je Spojená osoba? Znáte a víte kdo je Steve Ballmer? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Rostliny). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.