Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lilek. Co znamená odborný pojem Lilek z kategorie Rostliny?

Co je to Lilek? Význam slova

Co znamená termín Lilek? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Lilek je známý také pod názvem baklažán. Jedná se o zeleninu s mnohostranným použitím. Existuje více odrůd lilku, ale ta nejznámější je podlouhlého tvaru a má lesklou hladkou slupku tmavofialové barvy. Dužina je bílá a měkká, obsahuje světlehnědá semínka. Lilek má původ v Číně nebo Indii a do Evropy se dostal ve 13. století.
V kuchyni se lilek používá při přípravě mnoha pokrmů. Lilky lze péci, vařit smažit, grilovat, zapékat s náplní nebo z nich vyrobit kaši. V některých národních pokrmech (např. musaka) je lilek nepostradatelný.


Co je to Lilek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lilek. Co znamená odborný pojem Lilek z kategorie Rostliny?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Lilek doporučujeme sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Lilek se nachází v sekci rostliny

Klíčová slova: terminologie, synonymum, definice pojmu, odborný výraz, formulace, co to je, slovník, rostliny, slovo, definice, význam pojmu, terminus technicus, přesný význam, odborné názvosloví, názvosloví, heslo, co je to Lilek?, přesný výraz


Pojem Lilek je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Lilek můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Lilek (Solanum) je početný rod rostlin z čeledi lilkovité. Zahrnuje jednoleté, dvouleté nebo vytrvalé byliny, polokeře i keře náležející do čeledě lilkovité (Solanaceae). Plod je tobolka nebo bobule. Mnoho zástupců tohoto rodu je jedovatých, přesto mají některé druhy jedlé plody (rajče) nebo hlízy (brambor) a jsou pro ně běžně pěstovány.

Baklažán

Plod lilku vejcoplodého nazývaný též baklažán. Autor: Larisa Koshkina, zdroj: Pixabay
Plod lilku vejcoplodého nazývaný též baklažán. Autor: Larisa Koshkina, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lilek ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Lilek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Lilek ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Lilek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Lilek ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Lilek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lilek například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Lilek? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Lilek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lilek, odpověď na dotaz co je to Lilek?. Víte např. kdo to je Bedřich Smetana? Znáte a víte kdo je Luděk Sekyra? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Lilek v jiné sekci než rostliny. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.