Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lilek. Co znamená slovo Lilek z kategorie Rostliny?

Co je Lilek? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Lilek?

Lilek je známý také pod názvem baklažán. Jedná se o zeleninu s mnohostranným použitím. Existuje více odrůd lilku, ale ta nejznámější je podlouhlého tvaru a má lesklou hladkou slupku tmavofialové barvy. Dužina je bílá a měkká, obsahuje světlehnědá semínka. Lilek má původ v Číně nebo Indii a do Evropy se dostal ve 13. století.
V kuchyni se lilek používá při přípravě mnoha pokrmů. Lilky lze péci, vařit smažit, grilovat, zapékat s náplní nebo z nich vyrobit kaši. V některých národních pokrmech (např. musaka) je lilek nepostradatelný.


Co je to Lilek? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lilek. Co znamená slovo Lilek z kategorie Rostliny?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s rodinou a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Lilek patří do kategorie rostliny

Klíčová slova: lexikon, přesný výraz, terminologie, odborný výraz, rostliny, wiki, přesný význam, formulace, názvosloví, význam slova, význam, synonymum, informace, termín, význam pojmu, rostliny, odborné názvosloví, Lilek


Pojem Lilek je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Lilek dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Lilek (Solanum) je početný rod rostlin z čeledi lilkovité. Zahrnuje jednoleté, dvouleté nebo vytrvalé byliny, polokeře i keře náležející do čeledě lilkovité (Solanaceae). Plod je tobolka nebo bobule. Mnoho zástupců tohoto rodu je jedovatých, přesto mají některé druhy jedlé plody (rajče) nebo hlízy (brambor) a jsou pro ně běžně pěstovány.

Baklažán

Plod lilku vejcoplodého nazývaný též baklažán. Autor: Larisa Koshkina, zdroj: Pixabay
Plod lilku vejcoplodého nazývaný též baklažán. Autor: Larisa Koshkina, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Lilek

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lilek ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Lilek ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Lilek ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Lilek ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Lilek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Lilek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lilek například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Lilek? resp. jaká je definice termínu Lilek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lilek, odpověď na dotaz co je to Lilek?. Víte např. kdo to je Florista? Znáte a víte kdo je Daniil Medveděv? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než rostliny). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.