Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lilek. Co znamená pojem Lilek z kategorie Rostliny?

Co to je Lilek? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Lilek?

Lilek je známý také pod názvem baklažán. Jedná se o zeleninu s mnohostranným použitím. Existuje více odrůd lilku, ale ta nejznámější je podlouhlého tvaru a má lesklou hladkou slupku tmavofialové barvy. Dužina je bílá a měkká, obsahuje světlehnědá semínka. Lilek má původ v Číně nebo Indii a do Evropy se dostal ve 13. století.
V kuchyni se lilek používá při přípravě mnoha pokrmů. Lilky lze péci, vařit smažit, grilovat, zapékat s náplní nebo z nich vyrobit kaši. V některých národních pokrmech (např. musaka) je lilek nepostradatelný.


Co je to Lilek? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Lilek. Co znamená pojem Lilek z kategorie Rostliny?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Lilek doporučujeme sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Lilek se nachází v sekci Rostliny

Klíčová slova: pojem, co to je, Lilek, lexikon, odborné názvosloví, Rostliny, termín, slovník, přesný výraz, vysvětlení, heslo, informace, terminologie, názvosloví, synonymum, formulace, Rostliny, terminus technicus


Pojem Lilek je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Lilek píše následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lilek (Solanum) je početný rod rostlin z čeledi lilkovité. Zahrnuje jednoleté, dvouleté nebo vytrvalé byliny, polokeře i keře náležející do čeledě lilkovité (Solanaceae). Plod je tobolka nebo bobule. Mnoho zástupců tohoto rodu je jedovatých, přesto mají některé druhy jedlé plody (rajče) nebo hlízy (brambor) a jsou pro ně běžně pěstovány.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít heslo Lilek ve Wikislovníku

Hledat pojem Lilek na Google.cz

Zkusit najít heslo Lilek ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Lilek ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Lilek ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Lilek na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Lilek například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Lilek? resp. jaký je význam pojmu Lilek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lilek, odpověď na dotaz co je to Lilek?. Víte např. kdo to je Olašský Rom? Znáte a víte kdo je Valerij Pjakin? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Lilek hledat i v jiných kategoriích (než Rostliny) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.