Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lilek. Co znamená odborný pojem Lilek z kategorie Rostliny?

Co je to Lilek? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Lilek

Lilek je známý také pod názvem baklažán. Jedná se o zeleninu s mnohostranným použitím. Existuje více odrůd lilku, ale ta nejznámější je podlouhlého tvaru a má lesklou hladkou slupku tmavofialové barvy. Dužina je bílá a měkká, obsahuje světlehnědá semínka. Lilek má původ v Číně nebo Indii a do Evropy se dostal ve 13. století.
V kuchyni se lilek používá při přípravě mnoha pokrmů. Lilky lze péci, vařit smažit, grilovat, zapékat s náplní nebo z nich vyrobit kaši. V některých národních pokrmech (např. musaka) je lilek nepostradatelný.


Co je to Lilek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lilek. Co znamená odborný pojem Lilek z kategorie Rostliny?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Lilek se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Lilek se nachází v sekci rostliny

Klíčová slova: význam pojmu, popis, odborné názvosloví, definice pojmu, názvosloví, vysvětlení, Lilek, odborný výraz, přesný význam, rostliny, přesný výraz, termín, význam slova, informace, pojem, slovník, terminus technicus, heslo


Pojem Lilek je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Lilek píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Lilek (Solanum) je početný rod rostlin z čeledi lilkovité. Zahrnuje jednoleté, dvouleté nebo vytrvalé byliny, polokeře i keře náležející do čeledě lilkovité (Solanaceae). Plod je tobolka nebo bobule. Mnoho zástupců tohoto rodu je jedovatých, přesto mají některé druhy jedlé plody (rajče) nebo hlízy (brambor) a jsou pro ně běžně pěstovány.

Baklažán

Plod lilku vejcoplodého nazývaný též baklažán. Autor: Larisa Koshkina, zdroj: Pixabay
Plod lilku vejcoplodého nazývaný též baklažán. Autor: Larisa Koshkina, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat výraz Lilek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Lilek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Lilek na Google.cz

Najít pojem Lilek ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Lilek ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Lilek na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Lilek například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě nyní již víte jaký je význam slova Lilek? resp. jaká je definice slova Lilek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lilek, odpověď na dotaz co je to Lilek?. Víte např. kdo to je Srágora? Znáte a víte kdo je Karolína Plíšková? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než rostliny. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.