Co je to?
Definice výrazu, termínu Endometrióza. Co znamená odborný pojem Endometrióza z kategorie Nemoce?

Co je Endometrióza?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Endometrióza?

Endometrióza je onemocnění, které se týká pouze žen. Dochází při něm k růstu endometria mimo dělohu. Během menstruačního cyklu podléhá endometrium vlivu ženských pohlavních hormonů. V místech, kde se vyskytuje endometrióza, poté dochází k cyklickému krvácení a rozvoji chronického zánětu.
Typickým projevem endometriózy jsou bolesti v malé pánvi, srůsty a neplodnost. Mezi časté příznaky patří bolesti v podbřišku, neschopnost otěhotnět, bolestivá menstruace a bolestivý pohlavní styk. V současnosti není možné endometriózu plně vyléčit, ale lékaři dokáží zmířnit bolesti či zachovat plodnost.


Co je to Endometrióza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Endometrióza. Co znamená odborný pojem Endometrióza z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Endometrióza je v kategorii nemoce

Klíčová slova: definice pojmu, názvosloví, nemoce, definice, přesný význam, formulace, heslo, lexikon, přesný výraz, nemoce, Endometrióza, informace, co je to Endometrióza?, terminus technicus, vysvětlení, význam slova, wiki, slovo


Pojem Endometrióza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Endometrióza? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Endometrióza je gynekologické onemocnění, při kterém dochází k růstu endometria (částeček výstelky dutiny děložní) mimo dělohu.
Během menstruačního cyklu podléhá endometrium (tedy i endometrióza) vlivu ženských pohlavních hormonů. V místech výskytu endometriózy pak dochází k cyklickému krvácení a rozvoji chronického zánětu. Typickým projevem endometriózy jsou bolesti v malé pánvi různé intenzity a sterilita (neplodnost). Dalšími následky mohou být srůsty či jiné komplikace.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít slovo Endometrióza na Google.cz

Hledat termín Endometrióza ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Endometrióza ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Endometrióza ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Endometrióza ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Endometrióza ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Endometrióza například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už víte co je to Endometrióza? resp. co označuje slovo Endometrióza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Endometrióza, odpověď na dotaz co je to Endometrióza?. Víte např. kdo to je Matěj Podzimek? Znáte a víte kdo je Heretik? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu Endometrióza i v jiné kategorii než je sekce nemoce. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Zotavení, endometrióza, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.