Co je to?
Výraz, termín, definice slova Endometrióza. Co znamená odborný pojem Endometrióza z kategorie Nemoce?

Co je to Endometrióza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Endometrióza?

Endometrióza je onemocnění, které se týká pouze žen. Dochází při něm k růstu endometria mimo dělohu. Během menstruačního cyklu podléhá endometrium vlivu ženských pohlavních hormonů. V místech, kde se vyskytuje endometrióza, poté dochází k cyklickému krvácení a rozvoji chronického zánětu.
Typickým projevem endometriózy jsou bolesti v malé pánvi, srůsty a neplodnost. Mezi časté příznaky patří bolesti v podbřišku, neschopnost otěhotnět, bolestivá menstruace a bolestivý pohlavní styk. V současnosti není možné endometriózu plně vyléčit, ale lékaři dokáží zmířnit bolesti či zachovat plodnost.


Co je to Endometrióza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Endometrióza. Co znamená odborný pojem Endometrióza z kategorie Nemoce?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Endometrióza? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Endometrióza patří do sekce nemoce

Klíčová slova: definice pojmu, slovník, názvosloví, pojem, vysvětlení, terminus technicus, Endometrióza, termín, definice, význam pojmu, terminologie, heslo, odborný výraz, informace, co znamená, nemoce, význam, přesný výraz


Pojem Endometrióza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Endometrióza dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Endometrióza je gynekologické onemocnění, při kterém dochází k růstu endometria (částeček výstelky dutiny děložní) mimo dělohu.
Během menstruačního cyklu podléhá endometrium (tedy i endometrióza) vlivu ženských pohlavních hormonů. V místech výskytu endometriózy pak dochází k cyklickému krvácení a rozvoji chronického zánětu. Typickým projevem endometriózy jsou bolesti v malé pánvi různé intenzity a sterilita (neplodnost). Dalšími následky mohou být srůsty či jiné komplikace.

Další možné informační zdroje

Hledat pojem Endometrióza ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Endometrióza ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Endometrióza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Endometrióza ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Endometrióza na Google.cz

Hledat slovo Endometrióza ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Endometrióza například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Endometrióza? resp. co se skrývá pod slovem Endometrióza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Endometrióza, odpověď na dotaz co je to Endometrióza?. Víte např. kdo to je Webmaster? Znáte a víte kdo je Zlatokopka? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Endometrióza i v jiných kategoriích (než nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.