Co je to?
Definice výrazu, termínu Endometrióza. Co znamená odborný pojem Endometrióza z kategorie Nemoce?

Co je to Endometrióza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Endometrióza

Endometrióza je onemocnění, které se týká pouze žen. Dochází při něm k růstu endometria mimo dělohu. Během menstruačního cyklu podléhá endometrium vlivu ženských pohlavních hormonů. V místech, kde se vyskytuje endometrióza, poté dochází k cyklickému krvácení a rozvoji chronického zánětu.
Typickým projevem endometriózy jsou bolesti v malé pánvi, srůsty a neplodnost. Mezi časté příznaky patří bolesti v podbřišku, neschopnost otěhotnět, bolestivá menstruace a bolestivý pohlavní styk. V současnosti není možné endometriózu plně vyléčit, ale lékaři dokáží zmířnit bolesti či zachovat plodnost.


Co je to Endometrióza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Endometrióza. Co znamená odborný pojem Endometrióza z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Endometrióza? Potom se o definici podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Endometrióza se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: heslo, Nemoce, popis, význam pojmu, informace, co to je, Endometrióza, synonymum, co je to Endometrióza?, názvosloví, formulace, odborný výraz, význam, přesný výraz, odborné názvosloví, lexikon, slovo, slovník


Pojem Endometrióza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít heslo Endometrióza ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Endometrióza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Endometrióza na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Endometrióza ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Endometrióza ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Endometrióza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Endometrióza například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Endometrióza? resp. jaká je definice slova Endometrióza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Endometrióza, odpověď na dotaz co je to Endometrióza?. Víte např. kdo to je Karel Gott? Znáte a víte kdo je Mládek? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.