Co je to?
Definice výrazu, termínu Endometrióza. Co znamená odborný pojem Endometrióza z kategorie Nemoce?

Co je to Endometrióza? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Endometrióza

Endometrióza je onemocnění, které se týká pouze žen. Dochází při něm k růstu endometria mimo dělohu. Během menstruačního cyklu podléhá endometrium vlivu ženských pohlavních hormonů. V místech, kde se vyskytuje endometrióza, poté dochází k cyklickému krvácení a rozvoji chronického zánětu.
Typickým projevem endometriózy jsou bolesti v malé pánvi, srůsty a neplodnost. Mezi časté příznaky patří bolesti v podbřišku, neschopnost otěhotnět, bolestivá menstruace a bolestivý pohlavní styk. V současnosti není možné endometriózu plně vyléčit, ale lékaři dokáží zmířnit bolesti či zachovat plodnost.


Co je to Endometrióza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Endometrióza. Co znamená odborný pojem Endometrióza z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Endometrióza patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: heslo, význam slova, formulace, co je to Endometrióza?, popis, lexikon, terminologie, vysvětlení, přesný význam, definice pojmu, význam pojmu, slovo, význam, odborný výraz, definice, informace, synonymum, Nemoce


Pojem Endometrióza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Endometrióza můžete dozvědět následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Endometrióza je gynekologické onemocnění, při kterém dochází k růstu endometria (částeček výstelky dutiny děložní) mimo dělohu.
Během menstruačního cyklu podléhá endometrium (tedy i endometrióza) vlivu ženských pohlavních hormonů. V místech výskytu endometriózy pak dochází k cyklickému krvácení a rozvoji chronického zánětu. Typickým projevem endometriózy jsou bolesti v malé pánvi různé intenzity a sterilita (neplodnost). Dalšími následky mohou být srůsty či jiné komplikace.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat výraz Endometrióza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Endometrióza na Google.cz

Hledat výraz Endometrióza ve Wikislovníku

Hledat slovo Endometrióza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Endometrióza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Endometrióza ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Endometrióza například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Endometrióza? resp. co přesně označuje termín Endometrióza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Endometrióza, odpověď na dotaz co je to Endometrióza?. Víte např. kdo to je Kršna? Znáte a víte kdo je Zlatokopka? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.