Co je to?
Odborný výraz, definice slova Charita. Co znamená pojem Charita z kategorie Různé?

Co je Charita? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Charita?

Charita neboli dobročinnost může být označením činnosti, která je organizovaná na základě lásky k bližnímu a ve snaze o jeho podporu. Jak termín označuje charita organizovanou péči o lidi různě postižené – stářím, opuštěním, nemocí, zraněním, vyhnáním z vlasti.
Charita poskytuje základní sociální pomoc, popřípadě právní poradenství. Jako charita se také označují organizace, které se zabývají výběrem finančních příspěvků či věcných darů od dobrovolných dárců.

Co je to Charita? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Charita. Co znamená pojem Charita z kategorie Různé?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Charita se nachází v sekci různé

Klíčová slova: různé, odborné názvosloví, přesný výraz, přesný význam, co to je, definice, vysvětlení, co znamená, Charita, různé, terminologie, definice pojmu, slovo, názvosloví, termín, terminus technicus, pojem, synonymum


Pojem Charita je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Charita dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Charita (z latinského výrazu caritas = slitování, smilování) obvykle označuje dobrovolné dobročinné akce na pomoc trpícím lidem, dětem, starým lidem, sociálně slabým, nemocným a podobně. V praxi může nabývat různých forem, peněžitými i věcnými dary počínaje až po práci vykonávanou zdarma pro nějakou dobročinnou, humanitární či charitativní organizaci.

Další informace o pojmu Charita hledejte v níže uvedených zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Charita ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Charita ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Charita na Google.cz

Najít termín Charita ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Charita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Charita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Charita například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Charita? resp. co se přesně ukrývá za slovem Charita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Charita, odpověď na dotaz co je to Charita?. Víte např. kdo to je Gigolo? Znáte a víte kdo je Pupkáč? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než různé). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.