Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alpaka. Co znamená odborný pojem Alpaka z kategorie Materiály?

Co je to Alpaka? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Alpaka

Alpaka je slitina kovů, konkrétně mědi a niklu nebo mědi a zinku. Má stříbrnou barvu, proto se jí někdy říká "nové stříbro". Je odolná proti korozi.
Alpaka je také druh jihoamerické lamy domácí, chované pro velmi kvalitní vlnu.


Co je to Alpaka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Alpaka. Co znamená odborný pojem Alpaka z kategorie Materiály?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Alpaka? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Alpaka je v kategorii materiály

Klíčová slova: formulace, wiki, terminus technicus, význam, informace, pojem, názvosloví, Alpaka, přesný výraz, odborné názvosloví, popis, materiály, vysvětlení, synonymum, odborný výraz, definice pojmu, co to je, slovo


Pojem Alpaka je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Alpaka? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alpaka je slitina mědi a niklu, dále zinku a případně dalších kovů, známá také pro svůj vzhled v Německu jako nové stříbro. Tato slitina je často označována jako pakfong, avšak může jít o slitinu mědi a niklu s přídavkem železa nebo manganu.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít termín Alpaka ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alpaka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Alpaka ve Wikislovníku

Najít heslo Alpaka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Alpaka ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Alpaka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alpaka například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní již víte co znamená slovo Alpaka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Alpaka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alpaka, odpověď na dotaz co je to Alpaka?. Víte např. kdo to je Sudička? Znáte a víte kdo je Vdovec? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než materiály). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?