Co je to?
Definice odborného termínu, slova Alpaka. Co znamená pojem Alpaka z kategorie Materiály?

Co je Alpaka?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Alpaka?

Alpaka je slitina kovů, konkrétně mědi a niklu nebo mědi a zinku. Má stříbrnou barvu, proto se jí někdy říká "nové stříbro". Je odolná proti korozi.
Alpaka je také druh jihoamerické lamy domácí, chované pro velmi kvalitní vlnu.


Co je to Alpaka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Alpaka. Co znamená pojem Alpaka z kategorie Materiály?

Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Alpaka? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Alpaka patří do sekce materiály

Klíčová slova: odborné názvosloví, přesný výraz, slovník, názvosloví, synonymum, terminus technicus, heslo, odborný výraz, co to je, slovo, terminologie, co je to Alpaka?, pojem, informace, definice, vysvětlení, význam, definice pojmu


Pojem Alpaka je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Alpaka? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alpaka je slitina mědi a niklu, dále zinku a případně dalších kovů, známá také pro svůj vzhled v Německu jako nové stříbro. Tato slitina je často označována jako pakfong, avšak může jít o slitinu mědi a niklu s přídavkem železa nebo manganu.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít termín Alpaka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Alpaka na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alpaka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Alpaka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Alpaka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Alpaka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Alpaka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste zjistili co znamená slovo Alpaka? resp. co přesně označuje termín Alpaka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alpaka, odpověď na dotaz co je to Alpaka?. Víte např. kdo to je Petr Cibulka? Znáte a víte kdo je Mluvčí? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v materiály. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, vlna alpaka, alpaka, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?