Co je to?
Výraz, termín, definice slova Žinčica. Co znamená odborný pojem Žinčica z kategorie Nápoje?

Co je to Žinčica? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Žinčica

Při výrobě bryndzy lze jako meziprodukt získat žinčicu. Jde o tradiční slovenský kefírový nápoj vyráběný z ovčího mléka. Původ slova najdeme v rumunštině. Žinčica se typicky servíruje spolu s bryndzovými haluškami. Obsahuje v sobě poměrně velké množství mikroorganismů, které jsou příznivé pro funkci lidského těla.


Co je to Žinčica? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Žinčica. Co znamená odborný pojem Žinčica z kategorie Nápoje?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Žinčica s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Žinčica patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: význam slova, definice pojmu, nápoje, synonymum, význam, vysvětlení, přesný výraz, wiki, nápoje, popis, slovník, odborný výraz, termín, definice, co je to Žinčica?, odborné názvosloví, informace, formulace


Pojem Žinčica je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Žinčica?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žinčice (slovensky žinčica, polsky żentyca) je tradiční slovenský nápoj z ovčího mléka podobný kefíru, vzniká jako vedlejší produkt při výrobě brynzy. Původ slova je v rumunském jîntiţa, nápoji valašských pastýřů. Údajně nejlepší druh žinčice je urda, která je hustší než klasická slaná nebo kyselá žinčice. Přinejmenším v létě je příjemným osvěžujícím nápojem. K autentickému zážitku návštěvy salaše patří pití žinčice z typických pastýřských črpáků.
Žinčice bývá typicky servírována k bryndzovým haluškám.

Žinčice v kotlíku

Příprava tradičního polského a slovenského nápoje žinčice. Autor: Bronisław Dróżka, zdroj: Pixabay
Příprava tradičního polského a slovenského nápoje žinčice. Autor: Bronisław Dróżka, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Žinčica lze najít v následujících zdrojích

Najít termín Žinčica ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Žinčica ve Wikizdrojích

Najít heslo Žinčica ve Wikislovníku

Hledat heslo Žinčica na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žinčica ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žinčica ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Žinčica například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Žinčica? resp. co označuje slovo Žinčica? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žinčica, odpověď na dotaz co je to Žinčica?. Víte např. kdo to je Ladislav Chudík? Znáte a víte kdo je Adam Mišík? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Žinčica hledat i v jiných kategoriích (než nápoje) Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?