Co je to?
Odborný výraz, definice slova Žinčica. Co znamená pojem Žinčica z kategorie Nápoje?

Co je to Žinčica? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Žinčica?

Při výrobě bryndzy lze jako meziprodukt získat žinčicu. Jde o tradiční slovenský kefírový nápoj vyráběný z ovčího mléka. Původ slova najdeme v rumunštině. Žinčica se typicky servíruje spolu s bryndzovými haluškami. Obsahuje v sobě poměrně velké množství mikroorganismů, které jsou příznivé pro funkci lidského těla.


Co je to Žinčica? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Žinčica. Co znamená pojem Žinčica z kategorie Nápoje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Žinčica s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Žinčica se nachází v sekci Nápoje

Klíčová slova: terminologie, Nápoje, vysvětlení, heslo, slovo, termín, informace, co to je, formulace, pojem, přesný význam, co znamená, odborný výraz, význam pojmu, wiki, význam, odborné názvosloví, synonymum


Pojem Žinčica je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Žinčica? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žinčice (slovensky žinčica, polsky żentyca) je tradiční slovenský nápoj z ovčího mléka podobný kefíru, vzniká jako vedlejší produkt při výrobě brynzy. Původ slova je v rumunském jîntiţa, nápoji valašských pastýřů. Údajně nejlepší druh žinčice je urda, která je hustší než klasická slaná nebo kyselá žinčice. Přinejmenším v létě je příjemným osvěžujícím nápojem. K autentickému zážitku návštěvy salaše patří pití žinčice z typických pastýřských črpáků.
Žinčice bývá typicky servírována k bryndzovým haluškám.

Žinčice v kotlíku

Příprava tradičního polského a slovenského nápoje žinčice. Autor: Bronisław Dróżka, zdroj: Pixabay
Příprava tradičního polského a slovenského nápoje žinčice. Autor: Bronisław Dróżka, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Žinčica doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žinčica ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Žinčica na Youtube

Hledat výraz Žinčica ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Žinčica ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Žinčica ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Žinčica ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Žinčica například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Žinčica? resp. co je to Žinčica? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žinčica, odpověď na dotaz co je to Žinčica?. Víte např. kdo to je Mecenáš? Znáte a víte kdo je Adam Mišík? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nápoje. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?