Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Font. Co znamená pojem Font z kategorie Software?

Co to je Font? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Font?

Font je označení pro sadu grafických znaků, které odpovídají danému typu písma. S fonty se můžete setkat především v typografii. Zde znamená font kompletní sadu znaků abecedy v jedné velikosti a jednotném stylu. V současnosti se fonty objevují nejvíce v souvislosti s výpočetní technikou. V této oblasti také došlo k obrovskému rozšíření tvorby různých stylů písem. Základní rozdělení fontů je na serifové, bezserifové, nelatinské, strojové, ručně psané, symbolové, unicode fonty a další.


Co je to Font? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Font. Co znamená pojem Font z kategorie Software?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Font patří do sekce Software

Klíčová slova: Software, přesný význam, Font, definice pojmu, odborný výraz, vysvětlení, heslo, co to je, popis, termín, definice, význam, lexikon, wiki, pojem, Software, slovník, terminologie


Pojem Font je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Font dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Pojem font se využívá především v typografii, kde je definován jako kompletní sada znaků abecedy jedné velikosti a jednotného stylu. Slovo font se dnes pojí především s použitím jednotlivých stylů písma ve výpočetní technice.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat termín Font ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Font ve Wikislovníku

Najít termín Font ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Font na Google.cz

Najít pojem Font ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Font ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Font například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Font? resp. jaká je definice termínu Font? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Font, odpověď na dotaz co je to Font?. Víte např. kdo to je George Soros? Znáte a víte kdo je Jan Čulík? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Font i v jiných kategoriích (než Software). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.