Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Font. Co znamená pojem Font z kategorie Software?

Co to je Font? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Font?

Font je označení pro sadu grafických znaků, které odpovídají danému typu písma. S fonty se můžete setkat především v typografii. Zde znamená font kompletní sadu znaků abecedy v jedné velikosti a jednotném stylu. V současnosti se fonty objevují nejvíce v souvislosti s výpočetní technikou. V této oblasti také došlo k obrovskému rozšíření tvorby různých stylů písem. Základní rozdělení fontů je na serifové, bezserifové, nelatinské, strojové, ručně psané, symbolové, unicode fonty a další.


Co je to Font? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Font. Co znamená pojem Font z kategorie Software?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Font? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Font patří do sekce Software

Klíčová slova: terminus technicus, odborné názvosloví, názvosloví, vysvětlení, význam pojmu, přesný význam, terminologie, význam, slovník, význam slova, Software, slovo, Software, definice, co je to Font?, odborný výraz, popis, definice pojmu


Pojem Font je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Font píše následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pojem font se využívá především v typografii, kde je definován jako kompletní sada znaků abecedy jedné velikosti a jednotného stylu. Slovo font se dnes pojí především s použitím jednotlivých stylů písma ve výpočetní technice.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat slovo Font ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Font ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Font ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Font na Youtube

Zkusit najít pojem Font ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Font ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Font například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Font? resp. jaký je přesný význam slova Font? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Font, odpověď na dotaz co je to Font?. Víte např. kdo to je Správní orgán? Znáte a víte kdo je Adam Černý? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Software). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.