Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Font. Co znamená pojem Font z kategorie Software?

Co to je Font? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Font?

Font je označení pro sadu grafických znaků, které odpovídají danému typu písma. S fonty se můžete setkat především v typografii. Zde znamená font kompletní sadu znaků abecedy v jedné velikosti a jednotném stylu. V současnosti se fonty objevují nejvíce v souvislosti s výpočetní technikou. V této oblasti také došlo k obrovskému rozšíření tvorby různých stylů písem. Základní rozdělení fontů je na serifové, bezserifové, nelatinské, strojové, ručně psané, symbolové, unicode fonty a další.


Co je to Font? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Font. Co znamená pojem Font z kategorie Software?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Font sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Font patří do sekce Software

Klíčová slova: význam pojmu, odborný výraz, význam, terminus technicus, co je to Font?, informace, co znamená, Software, slovo, wiki, definice pojmu, přesný výraz, pojem, přesný význam, synonymum, Software, vysvětlení, Font


Pojem Font je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Font píše následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojem font se využívá především v typografii, kde je definován jako kompletní sada znaků abecedy jedné velikosti a jednotného stylu. Slovo font se dnes pojí především s použitím jednotlivých stylů písma ve výpočetní technice.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít slovo Font na Google.cz

Zkusit najít heslo Font ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Font ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Font ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Font ve vyhledávači Yandex

Najít termín Font ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Font například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Font? resp. co znamená výraz Font? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Font, odpověď na dotaz co je to Font?. Víte např. kdo to je Pavel Novotný? Znáte a víte kdo je Tomáš Baldýnský? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Font hledat i v jiných kategoriích (než Software) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.