Co je to?
Výraz, termín, definice slova Font. Co znamená odborný pojem Font z kategorie Software?

Co je Font? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Font?

Font je označení pro sadu grafických znaků, které odpovídají danému typu písma. S fonty se můžete setkat především v typografii. Zde znamená font kompletní sadu znaků abecedy v jedné velikosti a jednotném stylu. V současnosti se fonty objevují nejvíce v souvislosti s výpočetní technikou. V této oblasti také došlo k obrovskému rozšíření tvorby různých stylů písem. Základní rozdělení fontů je na serifové, bezserifové, nelatinské, strojové, ručně psané, symbolové, unicode fonty a další.


Co je to Font? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Font. Co znamená odborný pojem Font z kategorie Software?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici pojmu Font sdílejte s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Font je v kategorii software

Klíčová slova: pojem, lexikon, význam pojmu, názvosloví, informace, význam, vysvětlení, odborné názvosloví, odborný výraz, termín, heslo, slovo, software, co to je, terminus technicus, formulace, definice, Font


Pojem Font je v kategorii software, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Font dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pojem font se využívá především v typografii, kde je definován jako kompletní sada znaků abecedy jedné velikosti a jednotného stylu. Slovo font se dnes pojí především s použitím jednotlivých stylů písma ve výpočetní technice.

Další zdroje informací o slovu Font

Vyhledat slovo Font ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Font na Google.cz

Zkusit najít slovo Font ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Font na Youtube

Vyhledat heslo Font ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Font ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Font například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Font? resp. jaký je význam pojmu Font? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Font, odpověď na dotaz co je to Font?. Víte např. kdo to je Jitka Smutná? Znáte a víte kdo je Iva Pazderková? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než software). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.