Co je to?
Výraz, termín, definice slova Font. Co znamená odborný pojem Font z kategorie Software?

Co je to Font? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Font?

Font je označení pro sadu grafických znaků, které odpovídají danému typu písma. S fonty se můžete setkat především v typografii. Zde znamená font kompletní sadu znaků abecedy v jedné velikosti a jednotném stylu. V současnosti se fonty objevují nejvíce v souvislosti s výpočetní technikou. V této oblasti také došlo k obrovskému rozšíření tvorby různých stylů písem. Základní rozdělení fontů je na serifové, bezserifové, nelatinské, strojové, ručně psané, symbolové, unicode fonty a další.


Co je to Font? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Font. Co znamená odborný pojem Font z kategorie Software?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Font je v sekci software

Klíčová slova: wiki, názvosloví, software, význam pojmu, co znamená, popis, slovo, význam, přesný výraz, Font, software, co to je, termín, formulace, definice, pojem, vysvětlení, co je to Font?


Pojem Font je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Font?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojem font se využívá především v typografii, kde je definován jako kompletní sada znaků abecedy jedné velikosti a jednotného stylu. Slovo font se dnes pojí především s použitím jednotlivých stylů písma ve výpočetní technice.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít výraz Font ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Font ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Font na Google.cz

Hledat videa s názvem Font na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Font ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Font ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Font například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Font? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Font? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Font, odpověď na dotaz co je to Font?. Víte např. kdo to je Obchodní referent? Znáte a víte kdo je Tomáš Baldýnský? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než software. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.