Co je to?
Výraz, termín, definice slova Font. Co znamená odborný pojem Font z kategorie Software?

Co je to Font? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Font?

Font je označení pro sadu grafických znaků, které odpovídají danému typu písma. S fonty se můžete setkat především v typografii. Zde znamená font kompletní sadu znaků abecedy v jedné velikosti a jednotném stylu. V současnosti se fonty objevují nejvíce v souvislosti s výpočetní technikou. V této oblasti také došlo k obrovskému rozšíření tvorby různých stylů písem. Základní rozdělení fontů je na serifové, bezserifové, nelatinské, strojové, ručně psané, symbolové, unicode fonty a další.


Co je to Font? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Font. Co znamená odborný pojem Font z kategorie Software?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Font je v kategorii software

Klíčová slova: wiki, termín, heslo, odborný výraz, co to je, význam, software, software, lexikon, terminologie, přesný výraz, význam slova, význam pojmu, terminus technicus, odborné názvosloví, co je to Font?, definice pojmu, názvosloví


Pojem Font je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Font? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojem font se využívá především v typografii, kde je definován jako kompletní sada znaků abecedy jedné velikosti a jednotného stylu. Slovo font se dnes pojí především s použitím jednotlivých stylů písma ve výpočetní technice.

Další informace o pojmu Font hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít heslo Font ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Font ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Font ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Font ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Font na Youtube

Hledat výraz Font na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Font například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Font? resp. co se skrývá pod slovem Font? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Font, odpověď na dotaz co je to Font?. Víte např. kdo to je Houmles? Znáte a víte kdo je Dana Drábová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je software. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.