Co je to?
Definice výrazu Jehelec. Co znamená odborný pojem Jehelec z kategorie Lékařství?

Co to je Jehelec? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Jehelec?

Jehelec je pojmenování pomocného nástroje, který chirurgům usnadňuje šití. Pomocí jehelce je uchycena jehla, do které je navlečen materiál určený k šití. Nástroj vypadá jako kleštičky s rukojeťmi podobnými těm na nůžkách nebo kleštích. Čelisti jsou kratší a tupé a mají křížové vroubky, díky kterým lépe drží jehlu.
Existuje více druhů jehelců, ty mají modifikace podle toho, k jakému účelu mají sloužit.


Co je to Jehelec? Význam slova, termín, Definice výrazu Jehelec. Co znamená odborný pojem Jehelec z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Jehelec můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Jehelec je v sekci Lékařství

Klíčová slova: co znamená, význam slova, odborný výraz, terminus technicus, Lékařství, termín, co je to Jehelec?, význam, co to je, definice pojmu, informace, wiki, Lékařství, slovník, pojem, formulace, názvosloví, lexikon


Pojem Jehelec je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Jehelec? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Jehelec je pomocný chirurgický nástroj, sloužící ke snadnějšímu šití - jehelcem se zachycuje jehla s návlekem šicího materiálu. Jehelec má nejčastěji podobu klíštěk s nůžkovitými nebo klešťovými rukojeťmi a krátkými tupými čelistmi, opatřenými křížovým vroubkováním pro pevnější zachycení jehly. Tvarem bývá jehelec často zaměňován za peán, ale použití a určení obou nástrojů je diametrálně odlišné.

Další zdroje informací

Najít termín Jehelec ve Wikizdrojích

Hledat slovo Jehelec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Jehelec ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Jehelec ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Jehelec na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jehelec ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jehelec například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Jehelec? resp. co vlastně znamená slovo Jehelec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jehelec, odpověď na dotaz co je to Jehelec?. Víte např. kdo to je Bohumil Hrabal? Znáte a víte kdo je Ivan Medek? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.