Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jehelec. Co znamená odborný pojem Jehelec z kategorie Lékařství?

Co je to Jehelec? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Jehelec?

Jehelec je pojmenování pomocného nástroje, který chirurgům usnadňuje šití. Pomocí jehelce je uchycena jehla, do které je navlečen materiál určený k šití. Nástroj vypadá jako kleštičky s rukojeťmi podobnými těm na nůžkách nebo kleštích. Čelisti jsou kratší a tupé a mají křížové vroubky, díky kterým lépe drží jehlu.
Existuje více druhů jehelců, ty mají modifikace podle toho, k jakému účelu mají sloužit.


Co je to Jehelec? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jehelec. Co znamená odborný pojem Jehelec z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Jehelec se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: wiki, lékařství, heslo, formulace, vysvětlení, odborný výraz, terminologie, synonymum, význam pojmu, význam slova, co to je, význam, slovo, popis, názvosloví, odborné názvosloví, definice pojmu, slovník


Pojem Jehelec je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Jehelec můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jehelec je pomocný chirurgický nástroj, sloužící ke snadnějšímu šití - jehelcem se zachycuje jehla s návlekem šicího materiálu. Jehelec má nejčastěji podobu klíštěk s nůžkovitými nebo klešťovými rukojeťmi a krátkými tupými čelistmi, opatřenými křížovým vroubkováním pro pevnější zachycení jehly. Tvarem bývá jehelec často zaměňován za peán, ale použití a určení obou nástrojů je diametrálně odlišné.

Další informační zdroje o slovu Jehelec

Zkusit najít termín Jehelec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Jehelec ve vyhledávači Qwant

Najít termín Jehelec ve Wikislovníku

Najít výraz Jehelec ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jehelec ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Jehelec na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jehelec například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Jehelec? resp. co znamená Jehelec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jehelec, odpověď na dotaz co je to Jehelec?. Víte např. kdo to je Tambor? Znáte a víte kdo je Nunvář? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.