Co je to?
Vysvětlení pojmů, odborné termíny, významy slov, hesla, odpovědi na: Co je to a Co znamená...? Definice z oboru Bankovnictví

Pojmy a termíny z oboru Bankovnictví. Významy slov, definice, výrazy a hesla

V této kategorii se nachází výrazy, pojmy a hesla z bankovnictví. Bankovnictví je obor, který se zabývá problematikou financí. V dnešní době je bankovnictví, respektive jeho produkty, dostupné široké veřejnosti. Jedná se zejména o oblast spoření nebo půjček. Základními pojmy bankovnictví jsou hypotéka, úrok, úvěr, RPSN, vklad apod. Bankovnictví je zprostředkováváno bankami, případně finančními institucemi.

Vysvětlení bankovních pojmů - co znamenají?

Významy jednotlivých pojmů z bankovnictví je zvláště důležité znát v případě, že si chcete vzít úvěr, případě složitějších převodů financí (zvláště zahraničních plateb).

Seznam dostupných pojmů z oblasti bankovnictví: debet, obligace, operativní leasing, transparentní účet, forex, vinkulace, cvv, směnka, kvitance, rpsn, termínovaný vklad, anuita, úrok, úvěr, hypotéka, sipo, repůjčka, sepa platba, inkaso, swift, bonita, iban, likvidita, konsolidace, cílová častka, akontace, finanční gramotnost, překlenovací úvěr, jistina, kontokorent, debetní karta, americká hypotéka, leasing, zástavní právo, fixace, valuta, kreditní karta a disponibilní zůstatek.