Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akreditiv. Co znamená odborný pojem Akreditiv z kategorie Bankovnictví?

Co je Akreditiv?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Akreditiv?

Způsob úhrady zboží, který garantuje banka. K úhradě dochází teprve ve chvíli, kdy je zboží již předáno majiteli a je zkontrolována jeho kvalita. Jedná se o okamžik, když již byly potvrzeny přejímací dokumenty týkající se daného zboží a dostala je do rukou banka. Akreditiv je výhodným způsobem úhrady. Prodávající daného zboží díky němu získá jistotu, že opravdu dostane svoje požadované peníze, protože se banka postará o to, aby mu je banka od kupujícího zajistila. Banka také může garantovat kupujícímu, že od ní dostane na dané zboží úvěr a tím bude splaceno. Forma úhrady akreditivem se velmi často používá v zahraničním obchodě, ale proniká i do obchodu tuzemského. Také řada e-shopů přijímá určité garanční systémy připomínající akreditiv. V případě, že narazíte na bankovní zkratku. L/C, nebo také LoC znamená to Letter of Credit, tedy česky akreditiv, banka platí akreditivem.


Co je to Akreditiv? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akreditiv. Co znamená odborný pojem Akreditiv z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici pojmu Akreditiv sdílejte s rodinou a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Akreditiv je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: význam slova, přesný výraz, význam pojmu, synonymum, vysvětlení, odborné názvosloví, co znamená, definice pojmu, informace, pojem, formulace, slovník, odborný výraz, význam, slovo, terminologie, definice, přesný význam


Pojem Akreditiv je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Akreditiv? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akreditiv představuje závazek výstavce, nejčastěji banky, že na základě žádosti klienta (příkazce) a na jeho účet poskytne oprávněné osobě (beneficientovi) určité plnění. Akreditiv má několik pojmově vyhraněných podtypů, nejrozvinutější a nejužívanější je dokumentární akreditiv, naopak např. cestovní akreditiv se již nepoužívá.
Akreditiv je starobylý institut obchodního práva. Jeho název je odvozen z francouzského accréditer (pověřovat). Podle komercionalisty Karla Marka se institut vyvinul z prosté kupecké poukázky, jak ostatně napovídají i ekvivalentní názvy jako jsou letter of credit, lettre de crédit, Kreditbrief nebo starší český úvěrní list.

Hledejte pojem Akreditiv v následujících vyhledávačích

Hledat frázi Akreditiv ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Akreditiv ve vyhledávači Qwant

Najít termín Akreditiv ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Akreditiv ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akreditiv ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Akreditiv ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Akreditiv například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Akreditiv? resp. jaká je definice slova Akreditiv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akreditiv, odpověď na dotaz co je to Akreditiv?. Víte např. kdo to je Glenn Close? Znáte a víte kdo je Anna Šabatová? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Akreditiv hledat i v jiných kategoriích (než bankovnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, graf bankovnictví, akreditiv, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.