Co je to?
Definice výrazu, termínu Akreditiv. Co znamená odborný pojem Akreditiv z kategorie Bankovnictví?

Co je to Akreditiv? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Akreditiv

Způsob úhrady zboží, který garantuje banka. K úhradě dochází teprve ve chvíli, kdy je zboží již předáno majiteli a je zkontrolována jeho kvalita. Jedná se o okamžik, když již byly potvrzeny přejímací dokumenty týkající se daného zboží a dostala je do rukou banka. Akreditiv je výhodným způsobem úhrady. Prodávající daného zboží díky němu získá jistotu, že opravdu dostane svoje požadované peníze, protože se banka postará o to, aby mu je banka od kupujícího zajistila. Banka také může garantovat kupujícímu, že od ní dostane na dané zboží úvěr a tím bude splaceno. Forma úhrady akreditivem se velmi často používá v zahraničním obchodě, ale proniká i do obchodu tuzemského. Také řada e-shopů přijímá určité garanční systémy připomínající akreditiv. V případě, že narazíte na bankovní zkratku. L/C, nebo také LoC znamená to Letter of Credit, tedy česky akreditiv, banka platí akreditivem.


Definice výrazu, termínu Akreditiv. Co znamená odborný pojem Akreditiv z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Akreditiv s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Akreditiv je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: pojem, termín, slovník, odborný výraz, co to je, Bankovnictví, co znamená, definice pojmu, názvosloví, vysvětlení, lexikon, co je to Akreditiv?, přesný výraz, význam, slovo, popis, Bankovnictví, terminus technicus


Pojem Akreditiv je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít pojem Akreditiv ve Wikislovníku

Hledat pojem Akreditiv ve Wikipedii

Zkusit najít termín Akreditiv ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Akreditiv ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akreditiv ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Akreditiv na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Akreditiv například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Akreditiv? resp. co označuje slovo Akreditiv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akreditiv, odpověď na dotaz co je to Akreditiv?. Víte např. kdo to je Vozataj? Znáte a víte kdo je Zmatkář? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Bankovnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.