Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akreditiv. Co znamená odborný pojem Akreditiv z kategorie Bankovnictví?

Co je to Akreditiv? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Akreditiv

Způsob úhrady zboží, který garantuje banka. K úhradě dochází teprve ve chvíli, kdy je zboží již předáno majiteli a je zkontrolována jeho kvalita. Jedná se o okamžik, když již byly potvrzeny přejímací dokumenty týkající se daného zboží a dostala je do rukou banka. Akreditiv je výhodným způsobem úhrady. Prodávající daného zboží díky němu získá jistotu, že opravdu dostane svoje požadované peníze, protože se banka postará o to, aby mu je banka od kupujícího zajistila. Banka také může garantovat kupujícímu, že od ní dostane na dané zboží úvěr a tím bude splaceno. Forma úhrady akreditivem se velmi často používá v zahraničním obchodě, ale proniká i do obchodu tuzemského. Také řada e-shopů přijímá určité garanční systémy připomínající akreditiv. V případě, že narazíte na bankovní zkratku. L/C, nebo také LoC znamená to Letter of Credit, tedy česky akreditiv, banka platí akreditivem.


Co je to Akreditiv? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akreditiv. Co znamená odborný pojem Akreditiv z kategorie Bankovnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Akreditiv doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Akreditiv se nachází v sekci bankovnictví

Klíčová slova: co znamená, vysvětlení, pojem, synonymum, přesný výraz, terminus technicus, bankovnictví, význam slova, lexikon, význam, slovník, informace, odborné názvosloví, terminologie, definice, slovo, termín, Akreditiv


Pojem Akreditiv je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Akreditiv ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Akreditiv na Youtube

Zkusit najít pojem Akreditiv ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Akreditiv na Google.cz

Zkusit najít termín Akreditiv ve Wikislovníku

Hledat pojem Akreditiv ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Akreditiv například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Akreditiv? resp. jaká je definice termínu Akreditiv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akreditiv, odpověď na dotaz co je to Akreditiv?. Víte např. kdo to je Gabriel Fauré? Znáte a víte kdo je Lech? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než bankovnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.