Co je to?
Definice výrazu, termínu Akreditiv. Co znamená odborný pojem Akreditiv z kategorie Bankovnictví?

Co je to Akreditiv? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Akreditiv?

Způsob úhrady zboží, který garantuje banka. K úhradě dochází teprve ve chvíli, kdy je zboží již předáno majiteli a je zkontrolována jeho kvalita. Jedná se o okamžik, když již byly potvrzeny přejímací dokumenty týkající se daného zboží a dostala je do rukou banka. Akreditiv je výhodným způsobem úhrady. Prodávající daného zboží díky němu získá jistotu, že opravdu dostane svoje požadované peníze, protože se banka postará o to, aby mu je banka od kupujícího zajistila. Banka také může garantovat kupujícímu, že od ní dostane na dané zboží úvěr a tím bude splaceno. Forma úhrady akreditivem se velmi často používá v zahraničním obchodě, ale proniká i do obchodu tuzemského. Také řada e-shopů přijímá určité garanční systémy připomínající akreditiv. V případě, že narazíte na bankovní zkratku. L/C, nebo také LoC znamená to Letter of Credit, tedy česky akreditiv, banka platí akreditivem.


Definice výrazu, termínu Akreditiv. Co znamená odborný pojem Akreditiv z kategorie Bankovnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Akreditiv můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Akreditiv je v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: formulace, popis, Akreditiv, odborné názvosloví, odborný výraz, vysvětlení, přesný význam, definice pojmu, slovo, definice, co to je, synonymum, význam slova, informace, pojem, slovník, názvosloví, terminologie


Pojem Akreditiv je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít pojem Akreditiv ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Akreditiv ve Wikipedii

Hledat výraz Akreditiv ve Wikislovníku

Najít výraz Akreditiv na Google.cz

Vyhledat termín Akreditiv ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Akreditiv ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Akreditiv například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Akreditiv? resp. co přesně znamená slovo Akreditiv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akreditiv, odpověď na dotaz co je to Akreditiv?. Víte např. kdo to je Jakub Vrána? Znáte a víte kdo je Venerolog? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Bankovnictví. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.