Co je to?
Definice výrazu, termínu Akreditiv. Co znamená odborný pojem Akreditiv z kategorie Bankovnictví?

Co je to Akreditiv? Význam slova

Co znamená termín Akreditiv? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Způsob úhrady zboží, který garantuje banka. K úhradě dochází teprve ve chvíli, kdy je zboží již předáno majiteli a je zkontrolována jeho kvalita. Jedná se o okamžik, když již byly potvrzeny přejímací dokumenty týkající se daného zboží a dostala je do rukou banka. Akreditiv je výhodným způsobem úhrady. Prodávající daného zboží díky němu získá jistotu, že opravdu dostane svoje požadované peníze, protože se banka postará o to, aby mu je banka od kupujícího zajistila. Banka také může garantovat kupujícímu, že od ní dostane na dané zboží úvěr a tím bude splaceno. Forma úhrady akreditivem se velmi často používá v zahraničním obchodě, ale proniká i do obchodu tuzemského. Také řada e-shopů přijímá určité garanční systémy připomínající akreditiv. V případě, že narazíte na bankovní zkratku. L/C, nebo také LoC znamená to Letter of Credit, tedy česky akreditiv, banka platí akreditivem.


Definice výrazu, termínu Akreditiv. Co znamená odborný pojem Akreditiv z kategorie Bankovnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Akreditiv) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Akreditiv patří do kategorie Bankovnictví

Klíčová slova: pojem, slovo, co znamená, význam slova, slovník, Bankovnictví, heslo, přesný výraz, význam pojmu, formulace, odborný výraz, odborné názvosloví, synonymum, názvosloví, termín, definice pojmu, vysvětlení, co to je


Pojem Akreditiv je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Akreditiv

Hledat videa s názvem Akreditiv na Youtube

Zkusit najít heslo Akreditiv ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Akreditiv ve Wikipedii

Vyhledat heslo Akreditiv na Google.cz

Vyhledat výraz Akreditiv ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Akreditiv ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Akreditiv například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Akreditiv? resp. jaký je význam pojmu Akreditiv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akreditiv, odpověď na dotaz co je to Akreditiv?. Víte např. kdo to je Fízl? Znáte a víte kdo je Venerolog? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.