Co je to?
Výraz, termín, definice slova Engelova křivka. Co znamená odborný pojem Engelova křivka z kategorie Ekonomie?

Co je to Engelova křivka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Engelova křivka?

Engelova křivka je pojem, který se používá k vyjádření vztahu při nakupování určitého statku. Jde o vztah mezi nakupovaným množstvím a celkovým důchodem. Pojem získal své jméno po statistikovi německého původu, Ernstu Engelovi, který se touto problematikou do hloubky zabýval.
Engelova křivka je rostoucí u normálních statků. To znamená, že kupující si zakoupí tím více statků, čím více má peněz. Méněcenné statky vykazují klesající Engelovu křivku. Od metody Engelovy křivky je odvozen Engelův zákon, podle kterého se při stoupající chudobě zvyšuje procento výdajů na potraviny.


Co je to Engelova křivka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Engelova křivka. Co znamená odborný pojem Engelova křivka z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Engelova křivka) můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Engelova křivka patří do kategorie ekonomie

Klíčová slova: přesný výraz, co je to Engelova křivka?, význam pojmu, popis, slovník, lexikon, heslo, wiki, odborný výraz, definice pojmu, co znamená, odborné názvosloví, význam slova, formulace, vysvětlení, názvosloví, definice, slovo


Pojem Engelova křivka je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Engelova křivka?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Engelova křivka vyjadřuje vztah mezi celkovým důchodem a nakupovaným množstvím určitého statku. Je pojmenována po německém statistikovi Ernstu Engelovi (1821–1896), který tento vztah začal soustavně studovat.

Další informační zdroje o slovu Engelova křivka

Hledat heslo Engelova křivka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Engelova křivka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Engelova křivka ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Engelova křivka ve Wikimedia Commons

Najít slovo Engelova křivka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Engelova křivka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Engelova křivka například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Engelova křivka? resp. co přesně znamená slovo Engelova křivka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Engelova křivka, odpověď na dotaz co je to Engelova křivka?. Víte např. kdo to je Alyssa Milano? Znáte a víte kdo je Jan Lipavský? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je ekonomie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.