Co je to?
Odborný výraz, definice slova Engelova křivka. Co znamená slovo Engelova křivka z kategorie Ekonomie?

Co je Engelova křivka?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Engelova křivka?

Engelova křivka je pojem, který se používá k vyjádření vztahu při nakupování určitého statku. Jde o vztah mezi nakupovaným množstvím a celkovým důchodem. Pojem získal své jméno po statistikovi německého původu, Ernstu Engelovi, který se touto problematikou do hloubky zabýval.
Engelova křivka je rostoucí u normálních statků. To znamená, že kupující si zakoupí tím více statků, čím více má peněz. Méněcenné statky vykazují klesající Engelovu křivku. Od metody Engelovy křivky je odvozen Engelův zákon, podle kterého se při stoupající chudobě zvyšuje procento výdajů na potraviny.


Co je to Engelova křivka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Engelova křivka. Co znamená slovo Engelova křivka z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Engelova křivka s jinými lidmi na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Engelova křivka patří do kategorie ekonomie

Klíčová slova: význam, slovník, formulace, přesný význam, definice pojmu, co to je, ekonomie, slovo, lexikon, termín, popis, synonymum, Engelova křivka, wiki, přesný výraz, význam pojmu, heslo, informace


Pojem Engelova křivka je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Engelova křivka dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Engelova křivka vyjadřuje vztah mezi celkovým důchodem a nakupovaným množstvím určitého statku. Je pojmenována po německém statistikovi Ernstu Engelovi (1821–1896), který tento vztah začal soustavně studovat.

Jiné zdroje informací o pojmu Engelova křivka

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Engelova křivka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Engelova křivka ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Engelova křivka ve Wikizdrojích

Hledat heslo Engelova křivka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Engelova křivka na Youtube

Zkusit najít výraz Engelova křivka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Engelova křivka například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teďka už zajisté víte co znamená Engelova křivka? resp. co vlastně znamená slovo Engelova křivka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Engelova křivka, odpověď na dotaz co je to Engelova křivka?. Víte např. kdo to je Arthur Schopenhauer? Znáte a víte kdo je Pavel Šafr? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Engelova křivka i v jiné kategorii než v ekonomie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.