Co je to?
Definice výrazu, termínu Engelova křivka. Co znamená odborný pojem Engelova křivka z kategorie Ekonomie?

Co je to Engelova křivka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Engelova křivka?

Engelova křivka je pojem, který se používá k vyjádření vztahu při nakupování určitého statku. Jde o vztah mezi nakupovaným množstvím a celkovým důchodem. Pojem získal své jméno po statistikovi německého původu, Ernstu Engelovi, který se touto problematikou do hloubky zabýval.
Engelova křivka je rostoucí u normálních statků. To znamená, že kupující si zakoupí tím více statků, čím více má peněz. Méněcenné statky vykazují klesající Engelovu křivku. Od metody Engelovy křivky je odvozen Engelův zákon, podle kterého se při stoupající chudobě zvyšuje procento výdajů na potraviny.


Co je to Engelova křivka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Engelova křivka. Co znamená odborný pojem Engelova křivka z kategorie Ekonomie?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s dalšími lidmi na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Engelova křivka patří do sekce ekonomie

Klíčová slova: synonymum, odborný výraz, význam slova, termín, názvosloví, ekonomie, heslo, terminologie, Engelova křivka, definice, přesný výraz, význam, slovo, význam pojmu, přesný význam, terminus technicus, pojem, co znamená


Pojem Engelova křivka je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Engelova křivka? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Engelova křivka vyjadřuje vztah mezi celkovým důchodem a nakupovaným množstvím určitého statku. Je pojmenována po německém statistikovi Ernstu Engelovi (1821–1896), který tento vztah začal soustavně studovat.

Hledejte pojem Engelova křivka v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Engelova křivka ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Engelova křivka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Engelova křivka ve Wikislovníku

Najít heslo Engelova křivka ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Engelova křivka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Engelova křivka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Engelova křivka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě nyní již víte jaký je význam slova Engelova křivka? resp. co je to Engelova křivka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Engelova křivka, odpověď na dotaz co je to Engelova křivka?. Víte např. kdo to je Nikol Švantnerová? Znáte a víte kdo je Anthony Delon? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než ekonomie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.