Co je to?
Výraz, termín, definice slova Engelova křivka. Co znamená odborný pojem Engelova křivka z kategorie Ekonomie?

Co je to Engelova křivka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Engelova křivka?

Engelova křivka je pojem, který se používá k vyjádření vztahu při nakupování určitého statku. Jde o vztah mezi nakupovaným množstvím a celkovým důchodem. Pojem získal své jméno po statistikovi německého původu, Ernstu Engelovi, který se touto problematikou do hloubky zabýval.
Engelova křivka je rostoucí u normálních statků. To znamená, že kupující si zakoupí tím více statků, čím více má peněz. Méněcenné statky vykazují klesající Engelovu křivku. Od metody Engelovy křivky je odvozen Engelův zákon, podle kterého se při stoupající chudobě zvyšuje procento výdajů na potraviny.


Co je to Engelova křivka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Engelova křivka. Co znamená odborný pojem Engelova křivka z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Engelova křivka patří do kategorie ekonomie

Klíčová slova: vysvětlení, význam pojmu, popis, co je to Engelova křivka?, přesný výraz, význam, odborné názvosloví, synonymum, Engelova křivka, ekonomie, lexikon, termín, ekonomie, odborný výraz, slovo, slovník, pojem, co to je


Pojem Engelova křivka je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Engelova křivka?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Engelova křivka vyjadřuje vztah mezi celkovým důchodem a nakupovaným množstvím určitého statku. Je pojmenována po německém statistikovi Ernstu Engelovi (1821–1896), který tento vztah začal soustavně studovat.

Zkuste zjistit více informací o slovu Engelova křivka v následujících zdrojích

Hledat výraz Engelova křivka na Google.cz

Vyhledat termín Engelova křivka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Engelova křivka ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Engelova křivka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Engelova křivka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Engelova křivka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Engelova křivka například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Engelova křivka? resp. jaká je definice termínu Engelova křivka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Engelova křivka, odpověď na dotaz co je to Engelova křivka?. Víte např. kdo to je Jan Bašta? Znáte a víte kdo je Prozaik? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než ekonomie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.