Co je to?
Definice výrazu Engelova křivka. Co znamená odborný pojem Engelova křivka z kategorie Ekonomie?

Co to je Engelova křivka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Engelova křivka?

Engelova křivka je pojem, který se používá k vyjádření vztahu při nakupování určitého statku. Jde o vztah mezi nakupovaným množstvím a celkovým důchodem. Pojem získal své jméno po statistikovi německého původu, Ernstu Engelovi, který se touto problematikou do hloubky zabýval.
Engelova křivka je rostoucí u normálních statků. To znamená, že kupující si zakoupí tím více statků, čím více má peněz. Méněcenné statky vykazují klesající Engelovu křivku. Od metody Engelovy křivky je odvozen Engelův zákon, podle kterého se při stoupající chudobě zvyšuje procento výdajů na potraviny.


Co je to Engelova křivka? Význam slova, termín, Definice výrazu Engelova křivka. Co znamená odborný pojem Engelova křivka z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Engelova křivka s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Engelova křivka je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: popis, Engelova křivka, Ekonomie, význam slova, synonymum, význam pojmu, definice pojmu, odborné názvosloví, co to je, přesný výraz, termín, terminus technicus, pojem, terminologie, slovník, názvosloví, co je to Engelova křivka?, slovo


Pojem Engelova křivka je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Engelova křivka? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Engelova křivka vyjadřuje vztah mezi celkovým důchodem a nakupovaným množstvím určitého statku. Je pojmenována po německém statistikovi Ernstu Engelovi (1821–1896), který tento vztah začal soustavně studovat.

Pro více informací o heslu Engelova křivka zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Engelova křivka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Engelova křivka na Youtube

Najít termín Engelova křivka ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Engelova křivka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Engelova křivka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Engelova křivka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Engelova křivka například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Engelova křivka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Engelova křivka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Engelova křivka, odpověď na dotaz co je to Engelova křivka?. Víte např. kdo to je Hokynář? Znáte a víte kdo je Ivan Hlas? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Ekonomie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.