Co je to?
Definice výrazu Engelova křivka. Co znamená odborný pojem Engelova křivka z kategorie Ekonomie?

Co to je Engelova křivka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Engelova křivka?

Engelova křivka je pojem, který se používá k vyjádření vztahu při nakupování určitého statku. Jde o vztah mezi nakupovaným množstvím a celkovým důchodem. Pojem získal své jméno po statistikovi německého původu, Ernstu Engelovi, který se touto problematikou do hloubky zabýval.
Engelova křivka je rostoucí u normálních statků. To znamená, že kupující si zakoupí tím více statků, čím více má peněz. Méněcenné statky vykazují klesající Engelovu křivku. Od metody Engelovy křivky je odvozen Engelův zákon, podle kterého se při stoupající chudobě zvyšuje procento výdajů na potraviny.


Co je to Engelova křivka? Význam slova, termín, Definice výrazu Engelova křivka. Co znamená odborný pojem Engelova křivka z kategorie Ekonomie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Engelova křivka s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Engelova křivka patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: slovník, formulace, definice, názvosloví, pojem, Engelova křivka, slovo, Ekonomie, heslo, lexikon, informace, vysvětlení, odborný výraz, terminus technicus, terminologie, co je to Engelova křivka?, význam slova, význam


Pojem Engelova křivka je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Engelova křivka?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Engelova křivka vyjadřuje vztah mezi celkovým důchodem a nakupovaným množstvím určitého statku. Je pojmenována po německém statistikovi Ernstu Engelovi (1821–1896), který tento vztah začal soustavně studovat.

Jiné informační zdroje o pojmu Engelova křivka

Vyhledat výraz Engelova křivka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Engelova křivka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Engelova křivka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Engelova křivka ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Engelova křivka na Youtube

Vyhledat slovo Engelova křivka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Engelova křivka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Engelova křivka? resp. co je to Engelova křivka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Engelova křivka, odpověď na dotaz co je to Engelova křivka?. Víte např. kdo to je Kněz? Znáte a víte kdo je Ivan Hlas? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Ekonomie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.