Co je to?
Definice výrazu Engelova křivka. Co znamená odborný pojem Engelova křivka z kategorie Ekonomie?

Co to je Engelova křivka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Engelova křivka?

Engelova křivka je pojem, který se používá k vyjádření vztahu při nakupování určitého statku. Jde o vztah mezi nakupovaným množstvím a celkovým důchodem. Pojem získal své jméno po statistikovi německého původu, Ernstu Engelovi, který se touto problematikou do hloubky zabýval.
Engelova křivka je rostoucí u normálních statků. To znamená, že kupující si zakoupí tím více statků, čím více má peněz. Méněcenné statky vykazují klesající Engelovu křivku. Od metody Engelovy křivky je odvozen Engelův zákon, podle kterého se při stoupající chudobě zvyšuje procento výdajů na potraviny.


Co je to Engelova křivka? Význam slova, termín, Definice výrazu Engelova křivka. Co znamená odborný pojem Engelova křivka z kategorie Ekonomie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Engelova křivka se nachází v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: co je to Engelova křivka?, Ekonomie, přesný výraz, termín, informace, odborné názvosloví, lexikon, wiki, definice, vysvětlení, odborný výraz, názvosloví, popis, přesný význam, co znamená, význam, význam slova, terminologie


Pojem Engelova křivka je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Engelova křivka? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Engelova křivka vyjadřuje vztah mezi celkovým důchodem a nakupovaným množstvím určitého statku. Je pojmenována po německém statistikovi Ernstu Engelovi (1821–1896), který tento vztah začal soustavně studovat.

Více informací o pojmu Engelova křivka lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Engelova křivka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Engelova křivka ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Engelova křivka ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Engelova křivka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Engelova křivka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Engelova křivka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Engelova křivka například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Engelova křivka? resp. jaký je význam slova Engelova křivka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Engelova křivka, odpověď na dotaz co je to Engelova křivka?. Víte např. kdo to je Outsider? Znáte a víte kdo je Frajírek? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Engelova křivka hledat i v jiných kategoriích (než Ekonomie) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.