Co je to?
Definice výrazu, termínu Zpětná vazba. Co znamená odborný pojem Zpětná vazba z kategorie Fyzika?

Co je to Zpětná vazba? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Zpětná vazba

Zpětná vazba je pojmenování takové situace, kdy systémový výstup zpětně ovlivní vstup. Nazývá se také zpětnovazební smyčka. Může se jednat například o elektronický obvod nebo jiný mechanizmus.
Zpětná vazba je využívána v mnoha odvětvích, především ve fyzice, kybernetice, automatizaci, elekroakustice, průmyslu, biologii, ekonomii a dalších oborech. Podle svého vlivu na výchozí stav může být zpětná vazba kladná nebo záporná.


Co je to Zpětná vazba? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Zpětná vazba. Co znamená odborný pojem Zpětná vazba z kategorie Fyzika?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Zpětná vazba patří do kategorie fyzika

Klíčová slova: fyzika, fyzika, informace, popis, slovo, wiki, odborné názvosloví, terminus technicus, význam, slovník, co to je, definice pojmu, odborný výraz, termín, co je to Zpětná vazba?, význam slova, synonymum, vysvětlení


Pojem Zpětná vazba je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zpětná vazba? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zpětná vazba (také zpětnovazební smyčka) je termín pro situaci (mechanismus, elektronický obvod), kdy výstup nějakého systému ovlivňuje zpětně jeho vstup. Nejčastěji se tento pojem používá v kybernetice, elektroakustice, průmyslové regulaci, automatizaci ale i v technice obecně, dále v biologii, ekonomii, ekologii, systémové dynamice a dalších oborech. Norbert Wiener, považovaný za zakladatele kybernetiky, přirovnával zpětnovazební smyčku ke slepecké holi, která dává slepci zpětnou informaci o jeho pohybu a ovlivňuje tak jeho pohyb následující.
Podle efektu, jaký má zpětnovazební smyčka na změnu výchozího stavu, hovoříme o kladné zpětné vazbě nebo o záporné zpětné vazbě.

Pro další informace o termínu Zpětná vazba zkuste tyto odkazy

Hledat pojem Zpětná vazba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Zpětná vazba ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Zpětná vazba ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Zpětná vazba ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Zpětná vazba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Zpětná vazba na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zpětná vazba například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Zpětná vazba? resp. jaká je definice termínu Zpětná vazba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zpětná vazba, odpověď na dotaz co je to Zpětná vazba?. Víte např. kdo to je Miluše Šplechtová? Znáte a víte kdo je Fernando Alonso? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v fyzika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.