Co je to?
Definice odborného termínu, slova Zpětná vazba. Co znamená pojem Zpětná vazba z kategorie Fyzika?

Co je to Zpětná vazba? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Zpětná vazba

Zpětná vazba je pojmenování takové situace, kdy systémový výstup zpětně ovlivní vstup. Nazývá se také zpětnovazební smyčka. Může se jednat například o elektronický obvod nebo jiný mechanizmus.
Zpětná vazba je využívána v mnoha odvětvích, především ve fyzice, kybernetice, automatizaci, elekroakustice, průmyslu, biologii, ekonomii a dalších oborech. Podle svého vlivu na výchozí stav může být zpětná vazba kladná nebo záporná.


Co je to Zpětná vazba? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Zpětná vazba. Co znamená pojem Zpětná vazba z kategorie Fyzika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Zpětná vazba? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Zpětná vazba je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: pojem, lexikon, heslo, slovo, definice pojmu, slovník, terminologie, co to je, co je to Zpětná vazba?, význam, přesný význam, formulace, definice, význam slova, wiki, informace, co znamená, názvosloví


Pojem Zpětná vazba je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zpětná vazba? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zpětná vazba (také zpětnovazební smyčka) je termín pro situaci (mechanismus, elektronický obvod), kdy výstup nějakého systému ovlivňuje zpětně jeho vstup. Nejčastěji se tento pojem používá v kybernetice, elektroakustice, průmyslové regulaci, automatizaci ale i v technice obecně, dále v biologii, ekonomii, ekologii, systémové dynamice a dalších oborech. Norbert Wiener, považovaný za zakladatele kybernetiky, přirovnával zpětnovazební smyčku ke slepecké holi, která dává slepci zpětnou informaci o jeho pohybu a ovlivňuje tak jeho pohyb následující.
Podle efektu, jaký má zpětnovazební smyčka na změnu výchozího stavu, hovoříme o kladné zpětné vazbě nebo o záporné zpětné vazbě.

Další možné informační zdroje

Vyhledat heslo Zpětná vazba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Zpětná vazba ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zpětná vazba ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Zpětná vazba ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Zpětná vazba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Zpětná vazba ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Zpětná vazba například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Zpětná vazba? resp. co znamená slovo Zpětná vazba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zpětná vazba, odpověď na dotaz co je to Zpětná vazba?. Víte např. kdo to je Státní pojištěnec? Znáte a víte kdo je Věra Vlková? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Fyzika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.