Co je to?
Definice odborného termínu, slova Zpětná vazba. Co znamená pojem Zpětná vazba z kategorie Fyzika?

Co je to Zpětná vazba? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Zpětná vazba

Zpětná vazba je pojmenování takové situace, kdy systémový výstup zpětně ovlivní vstup. Nazývá se také zpětnovazební smyčka. Může se jednat například o elektronický obvod nebo jiný mechanizmus.
Zpětná vazba je využívána v mnoha odvětvích, především ve fyzice, kybernetice, automatizaci, elekroakustice, průmyslu, biologii, ekonomii a dalších oborech. Podle svého vlivu na výchozí stav může být zpětná vazba kladná nebo záporná.


Co je to Zpětná vazba? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Zpětná vazba. Co znamená pojem Zpětná vazba z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Zpětná vazba je v sekci Fyzika

Klíčová slova: wiki, přesný význam, informace, termín, názvosloví, definice, Fyzika, přesný výraz, Fyzika, popis, vysvětlení, význam pojmu, význam slova, terminus technicus, odborný výraz, co je to Zpětná vazba?, význam, Zpětná vazba


Pojem Zpětná vazba je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zpětná vazba? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Zpětná vazba (také zpětnovazební smyčka) je termín pro situaci (mechanismus, elektronický obvod), kdy výstup nějakého systému ovlivňuje zpětně jeho vstup. Nejčastěji se tento pojem používá v kybernetice, elektroakustice, průmyslové regulaci, automatizaci ale i v technice obecně, dále v biologii, ekonomii, ekologii, systémové dynamice a dalších oborech. Norbert Wiener, považovaný za zakladatele kybernetiky, přirovnával zpětnovazební smyčku ke slepecké holi, která dává slepci zpětnou informaci o jeho pohybu a ovlivňuje tak jeho pohyb následující.
Podle efektu, jaký má zpětnovazební smyčka na změnu výchozího stavu, hovoříme o kladné zpětné vazbě nebo o záporné zpětné vazbě.

Zkuste zjistit více informací o slovu Zpětná vazba v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Zpětná vazba ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Zpětná vazba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Zpětná vazba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Zpětná vazba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Zpětná vazba na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zpětná vazba ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zpětná vazba například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Zpětná vazba? resp. co znamená Zpětná vazba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zpětná vazba, odpověď na dotaz co je to Zpětná vazba?. Víte např. kdo to je Numismatik? Znáte a víte kdo je Šemík? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Zpětná vazba v jiné sekci než Fyzika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.