Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zpětná vazba. Co znamená odborný pojem Zpětná vazba z kategorie Fyzika?

Co je to Zpětná vazba? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Zpětná vazba?

Zpětná vazba je pojmenování takové situace, kdy systémový výstup zpětně ovlivní vstup. Nazývá se také zpětnovazební smyčka. Může se jednat například o elektronický obvod nebo jiný mechanizmus.
Zpětná vazba je využívána v mnoha odvětvích, především ve fyzice, kybernetice, automatizaci, elekroakustice, průmyslu, biologii, ekonomii a dalších oborech. Podle svého vlivu na výchozí stav může být zpětná vazba kladná nebo záporná.


Co je to Zpětná vazba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zpětná vazba. Co znamená odborný pojem Zpětná vazba z kategorie Fyzika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Zpětná vazba je v sekci fyzika

Klíčová slova: definice, názvosloví, význam, význam slova, pojem, Zpětná vazba, vysvětlení, význam pojmu, slovník, přesný výraz, fyzika, odborný výraz, slovo, terminus technicus, co je to Zpětná vazba?, terminologie, popis, fyzika


Pojem Zpětná vazba je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zpětná vazba? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zpětná vazba (také zpětnovazební smyčka) je termín pro situaci (mechanismus, elektronický obvod), kdy výstup nějakého systému ovlivňuje zpětně jeho vstup. Nejčastěji se tento pojem používá v kybernetice, elektroakustice, průmyslové regulaci, automatizaci ale i v technice obecně, dále v biologii, ekonomii, ekologii, systémové dynamice a dalších oborech. Norbert Wiener, považovaný za zakladatele kybernetiky, přirovnával zpětnovazební smyčku ke slepecké holi, která dává slepci zpětnou informaci o jeho pohybu a ovlivňuje tak jeho pohyb následující.
Podle efektu, jaký má zpětnovazební smyčka na změnu výchozího stavu, hovoříme o kladné zpětné vazbě nebo o záporné zpětné vazbě.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Zpětná vazba na Youtube

Zkusit najít slovo Zpětná vazba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Zpětná vazba ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zpětná vazba ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Zpětná vazba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Zpětná vazba ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zpětná vazba například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Zpětná vazba? resp. co je to Zpětná vazba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zpětná vazba, odpověď na dotaz co je to Zpětná vazba?. Víte např. kdo to je Blake Shelton? Znáte a víte kdo je Bob Dylan? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Zpětná vazba hledat i v jiných kategoriích (než fyzika) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.