Co je to?
Výraz, termín, definice slova Verifikace. Co znamená odborný pojem Verifikace z kategorie Věda?

Co je to Verifikace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Verifikace

Kontrola a ověření pravdivosti a správnosti určitého tvrzení nebo výroku. Platnost určitého tvrzení se prověřuje porovnáváním jeho důsledků se zkušenostmi. V oblasti informačních technologií znamená test správnosti nebo pravosti dat. Zjišťuje se, zda jsou data uvedena ve správné formě a zda jsou řádně platná.


Co je to Verifikace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Verifikace. Co znamená odborný pojem Verifikace z kategorie Věda?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Verifikace patří do kategorie věda

Klíčová slova: synonymum, význam pojmu, lexikon, význam slova, význam, odborné názvosloví, pojem, popis, heslo, wiki, odborný výraz, co je to Verifikace?, věda, co to je, definice, vysvětlení, přesný výraz, Verifikace


Pojem Verifikace je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Verifikace píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Verifikace (z latinského verum facere, činit pravdivým) je ověřování, kontrola pravdivosti výroku, hypotézy, argumentu, logického systému, nebo funkce přístroje konfrontací s fakty, nebo ověřování platnosti úsudku formální analýzou.
Experimentální verifikace je soubor operací, které umožňují dokázat platnost nějaké hypotézy tím, že její důsledky srovnávají se zkušeností. Soudobá teorie vědy (Karl Popper) nahlíží obtížnost verifikace a zdůrazňuje spíš možnost hypotézy vyvracet (falzifikovat).

Pro více informací o heslu Verifikace zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Verifikace na Youtube

Hledat výraz Verifikace na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Verifikace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Verifikace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Verifikace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Verifikace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Verifikace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte jaký je význam slova Verifikace? resp. co označuje slovo Verifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Verifikace, odpověď na dotaz co je to Verifikace?. Víte např. kdo to je Meryl Streep? Znáte a víte kdo je Génius? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než věda). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.