Co je to?
Definice odborného termínu, slova Verifikace. Co znamená pojem Verifikace z kategorie Věda?

Co je to Verifikace? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Verifikace

Kontrola a ověření pravdivosti a správnosti určitého tvrzení nebo výroku. Platnost určitého tvrzení se prověřuje porovnáváním jeho důsledků se zkušenostmi. V oblasti informačních technologií znamená test správnosti nebo pravosti dat. Zjišťuje se, zda jsou data uvedena ve správné formě a zda jsou řádně platná.


Co je to Verifikace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Verifikace. Co znamená pojem Verifikace z kategorie Věda?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Verifikace? s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Verifikace je v sekci Věda

Klíčová slova: Věda, význam, lexikon, termín, formulace, slovo, heslo, názvosloví, vysvětlení, terminus technicus, popis, synonymum, informace, co to je, co je to Verifikace?, definice, Věda, význam slova


Pojem Verifikace je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Verifikace?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Verifikace (z latinského verum facere, činit pravdivým) je ověřování, kontrola pravdivosti výroku, hypotézy, argumentu, logického systému, nebo funkce přístroje konfrontací s fakty, nebo ověřování platnosti úsudku formální analýzou.
Experimentální verifikace je soubor operací, které umožňují dokázat platnost nějaké hypotézy tím, že její důsledky srovnávají se zkušeností. Soudobá teorie vědy (Karl Popper) nahlíží obtížnost verifikace a zdůrazňuje spíš možnost hypotézy vyvracet (falzifikovat).

Více informací o pojmu Verifikace lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Verifikace na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Verifikace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Verifikace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Verifikace na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Verifikace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Verifikace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Verifikace například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Verifikace? resp. co přesně znamená slovo Verifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Verifikace, odpověď na dotaz co je to Verifikace?. Víte např. kdo to je Cynik? Znáte a víte kdo je Asociál? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Věda Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.