Co je to?
Definice odborného termínu, slova Verifikace. Co znamená pojem Verifikace z kategorie Věda?

Co je to Verifikace? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Verifikace?

Kontrola a ověření pravdivosti a správnosti určitého tvrzení nebo výroku. Platnost určitého tvrzení se prověřuje porovnáváním jeho důsledků se zkušenostmi. V oblasti informačních technologií znamená test správnosti nebo pravosti dat. Zjišťuje se, zda jsou data uvedena ve správné formě a zda jsou řádně platná.


Co je to Verifikace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Verifikace. Co znamená pojem Verifikace z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Verifikace s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Verifikace se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: odborný výraz, Věda, odborné názvosloví, názvosloví, popis, co znamená, pojem, Věda, význam, synonymum, terminologie, význam slova, co je to Verifikace?, heslo, přesný výraz, Verifikace, termín, slovo


Pojem Verifikace je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Verifikace? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Verifikace (z latinského verum facere, činit pravdivým) je ověřování, kontrola pravdivosti výroku, hypotézy, argumentu, logického systému, nebo funkce přístroje konfrontací s fakty, nebo ověřování platnosti úsudku formální analýzou.
Experimentální verifikace je soubor operací, které umožňují dokázat platnost nějaké hypotézy tím, že její důsledky srovnávají se zkušeností. Soudobá teorie vědy (Karl Popper) nahlíží obtížnost verifikace a zdůrazňuje spíš možnost hypotézy vyvracet (falzifikovat).

Pro více informací o heslu Verifikace zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat heslo Verifikace ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Verifikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Verifikace ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Verifikace ve Wikizdrojích

Hledat termín Verifikace ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Verifikace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Verifikace například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Verifikace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Verifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Verifikace, odpověď na dotaz co je to Verifikace?. Víte např. kdo to je Slender Man? Znáte a víte kdo je Génius? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Věda). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.