Co je to?
Odborný výraz, definice slova Verifikace. Co znamená pojem Verifikace z kategorie Věda?

Co je Verifikace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Verifikace?

Kontrola a ověření pravdivosti a správnosti určitého tvrzení nebo výroku. Platnost určitého tvrzení se prověřuje porovnáváním jeho důsledků se zkušenostmi. V oblasti informačních technologií znamená test správnosti nebo pravosti dat. Zjišťuje se, zda jsou data uvedena ve správné formě a zda jsou řádně platná.


Co je to Verifikace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Verifikace. Co znamená pojem Verifikace z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text napsán pro Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Verifikace se nachází v sekci věda

Klíčová slova: věda, co to je, odborný výraz, synonymum, názvosloví, terminus technicus, definice pojmu, přesný význam, přesný výraz, co znamená, formulace, wiki, informace, pojem, význam, co je to Verifikace?, terminologie, termín


Pojem Verifikace je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Verifikace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Verifikace (z latinského verum facere, činit pravdivým) je ověřování, kontrola pravdivosti výroku, hypotézy, argumentu, logického systému, nebo funkce přístroje konfrontací s fakty, nebo ověřování platnosti úsudku formální analýzou.
Experimentální verifikace je soubor operací, které umožňují dokázat platnost nějaké hypotézy tím, že její důsledky srovnávají se zkušeností. Soudobá teorie vědy (Karl Popper) nahlíží obtížnost verifikace a zdůrazňuje spíš možnost hypotézy vyvracet (falzifikovat).

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít frázi Verifikace ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Verifikace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Verifikace na Youtube

Najít slovo Verifikace ve Wikislovníku

Najít pojem Verifikace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Verifikace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Verifikace například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už víte jaká je definice termínu Verifikace? resp. co označuje slovo Verifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Verifikace, odpověď na dotaz co je to Verifikace?. Víte např. kdo to je Iman? Znáte a víte kdo je Rambo? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Verifikace i v jiné kategorii než v věda. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.