Co je to?
Výraz, termín, definice slova Screening. Co znamená odborný pojem Screening z kategorie Lékařství?

Co je to Screening? Význam slova

Co znamená termín Screening? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Screening je pojem z oblasti lékařství. Jde o vyšetření dopředu vybrané a určené cílové skupiny občanů, u kterých se zjišťuje výskyt chorob ještě před jejich rozvojem. V raném stádiu choroby nemá pacient potíže nebo příznaky choroby.
Při screeningu jde o včasné rozeznání této choroby, kdy je možno účinně zasáhnout a snížit tak fatální následky. Tato metoda však nemusí být vždy prospěšná pro pacienta – může být určena mylná diagnóza, pacient může mít falešný pocit naprostého bezpečí.


Co je to Screening? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Screening. Co znamená odborný pojem Screening z kategorie Lékařství?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Screening se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, lexikon, terminus technicus, přesný význam, formulace, názvosloví, informace, co je to Screening?, definice, heslo, lékařství, co znamená, pojem, slovník, definice pojmu, popis, Screening, přesný výraz


Pojem Screening je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Screening? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Screening je v lékařství vyšetřování předem definované skupiny lidí za účelem vyhledávání chorob v jejich časných stádiích, kdy pacient ještě nemá potíže a příznaky nebo jsou tyto příznaky spolehlivě identifikovatelné jen časově nebo finančně nákladným procesem.
Cílem screeningu je brzké rozeznání nemoci v naději, že se včasným zásahem a péčí podaří snížit úmrtnost a strádání. I když může screening vést k časnější diagnóze, ukazuje se, že ne pokaždé testy prospějí testované osobě. Nadměrná diagnóza, chybná diagnóza a vytváření falešného pocitu bezpečí jsou potenciální nežádoucí účinky screeningu.

Hledejte pojem Screening v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Screening na Youtube

Najít slovo Screening ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Screening ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Screening ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Screening ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Screening ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Screening například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste zjistili co znamená Screening? resp. co znamená Screening? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Screening, odpověď na dotaz co je to Screening?. Víte např. kdo to je Hugh Laurie? Znáte a víte kdo je Miluše Voborníková? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.