Co je to?
Výraz, termín, definice slova Screening. Co znamená odborný pojem Screening z kategorie Lékařství?

Co je to Screening? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Screening

Screening je pojem z oblasti lékařství. Jde o vyšetření dopředu vybrané a určené cílové skupiny občanů, u kterých se zjišťuje výskyt chorob ještě před jejich rozvojem. V raném stádiu choroby nemá pacient potíže nebo příznaky choroby.
Při screeningu jde o včasné rozeznání této choroby, kdy je možno účinně zasáhnout a snížit tak fatální následky. Tato metoda však nemusí být vždy prospěšná pro pacienta – může být určena mylná diagnóza, pacient může mít falešný pocit naprostého bezpečí.


Co je to Screening? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Screening. Co znamená odborný pojem Screening z kategorie Lékařství?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Screening? Pak se o tuto stránku podělte s rodinou a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Screening je v kategorii lékařství

Klíčová slova: Screening, přesný význam, odborné názvosloví, definice pojmu, lékařství, odborný výraz, názvosloví, co to je, lékařství, význam slova, význam, co je to Screening?, termín, slovník, slovo, synonymum, definice, popis


Pojem Screening je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Screening? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Screening je v lékařství vyšetřování předem definované skupiny lidí za účelem vyhledávání chorob v jejich časných stádiích, kdy pacient ještě nemá potíže a příznaky nebo jsou tyto příznaky spolehlivě identifikovatelné jen časově nebo finančně nákladným procesem.
Cílem screeningu je brzké rozeznání nemoci v naději, že se včasným zásahem a péčí podaří snížit úmrtnost a strádání. I když může screening vést k časnější diagnóze, ukazuje se, že ne pokaždé testy prospějí testované osobě. Nadměrná diagnóza, chybná diagnóza a vytváření falešného pocitu bezpečí jsou potenciální nežádoucí účinky screeningu.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít výraz Screening ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Screening ve Wikizdrojích

Najít heslo Screening ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Screening ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Screening ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Screening ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Screening například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní již víte jaká je definice termínu Screening? resp. jaká je definice termínu Screening? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Screening, odpověď na dotaz co je to Screening?. Víte např. kdo to je Stárek? Znáte a víte kdo je Petr Blahuš? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.