Co je to?
Výraz, termín, definice slova Screening. Co znamená odborný pojem Screening z kategorie Lékařství?

Co je to Screening? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Screening?

Screening je pojem z oblasti lékařství. Jde o vyšetření dopředu vybrané a určené cílové skupiny občanů, u kterých se zjišťuje výskyt chorob ještě před jejich rozvojem. V raném stádiu choroby nemá pacient potíže nebo příznaky choroby.
Při screeningu jde o včasné rozeznání této choroby, kdy je možno účinně zasáhnout a snížit tak fatální následky. Tato metoda však nemusí být vždy prospěšná pro pacienta – může být určena mylná diagnóza, pacient může mít falešný pocit naprostého bezpečí.


Co je to Screening? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Screening. Co znamená odborný pojem Screening z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Screening) můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Screening patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: heslo, přesný výraz, synonymum, odborný výraz, lexikon, termín, vysvětlení, terminologie, co je to Screening?, názvosloví, definice, slovo, terminus technicus, informace, pojem, wiki, Lékařství, co to je


Pojem Screening je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Screening? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Screening je v lékařství vyšetřování předem definované skupiny lidí za účelem vyhledávání chorob v jejich časných stádiích, kdy pacient ještě nemá potíže a příznaky nebo jsou tyto příznaky spolehlivě identifikovatelné jen časově nebo finančně nákladným procesem.
Cílem screeningu je brzké rozeznání nemoci v naději, že se včasným zásahem a péčí podaří snížit úmrtnost a strádání. I když může screening vést k časnější diagnóze, ukazuje se, že ne pokaždé testy prospějí testované osobě. Nadměrná diagnóza, chybná diagnóza a vytváření falešného pocitu bezpečí jsou potenciální nežádoucí účinky screeningu.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat výraz Screening ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Screening ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Screening ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Screening na Google.cz

Vyhledat výraz Screening ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Screening ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Screening například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Screening? resp. co přesně označuje termín Screening? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Screening, odpověď na dotaz co je to Screening?. Víte např. kdo to je Iva Janžurová? Znáte a víte kdo je Stephen Hawking? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.