Co je to?
Definice výrazu, termínu Screening. Co znamená odborný pojem Screening z kategorie Lékařství?

Co je Screening?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Screening

Screening je pojem z oblasti lékařství. Jde o vyšetření dopředu vybrané a určené cílové skupiny občanů, u kterých se zjišťuje výskyt chorob ještě před jejich rozvojem. V raném stádiu choroby nemá pacient potíže nebo příznaky choroby.
Při screeningu jde o včasné rozeznání této choroby, kdy je možno účinně zasáhnout a snížit tak fatální následky. Tato metoda však nemusí být vždy prospěšná pro pacienta – může být určena mylná diagnóza, pacient může mít falešný pocit naprostého bezpečí.


Co je to Screening? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Screening. Co znamená odborný pojem Screening z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení.Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Screening je v kategorii lékařství

Klíčová slova: lékařství, význam, definice pojmu, odborné názvosloví, názvosloví, terminologie, odborný výraz, co to je, význam pojmu, terminus technicus, co znamená, formulace, wiki, slovník, přesný význam, definice, termín, přesný výraz


Pojem Screening je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Screening?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Screening je v lékařství vyšetřování předem definované skupiny lidí za účelem vyhledávání chorob v jejich časných stádiích, kdy pacient ještě nemá potíže a příznaky nebo jsou tyto příznaky spolehlivě identifikovatelné jen časově nebo finančně nákladným procesem.
Cílem screeningu je brzké rozeznání nemoci v naději, že se včasným zásahem a péčí podaří snížit úmrtnost a strádání. I když může screening vést k časnější diagnóze, ukazuje se, že ne pokaždé testy prospějí testované osobě. Nadměrná diagnóza, chybná diagnóza a vytváření falešného pocitu bezpečí jsou potenciální nežádoucí účinky screeningu.

Další informace o pojmu Screening hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít frázi Screening ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Screening ve Wikizdrojích

Najít termín Screening ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Screening ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Screening na Google obrázcích

Zkusit najít Screening ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Screening například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Screening? resp. jaká je definice slova Screening? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Screening, odpověď na dotaz co je to Screening?. Víte např. kdo to je Obchodník? Znáte a víte kdo je Karel Dobrý? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Screening hledat i v jiných kategoriích (než lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.