Co je to?
Definice výrazu Rondon. Co znamená odborný pojem Rondon z kategorie Jídlo?

Co to je Rondon? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Rondon

Rondon je část pracovního oděvu kuchaře profesionála. Jde o kuchařskou vestu. Slovo rondon však může být také označením pro určitou část oblečení číšníka. Zde pak zakrývá horní část těla, pod ním se běžně nosí tričko. Svého nositele má ochraňovat před možnými úrazy, ke kterým v kuchyni běžně dochází, například před popálením horkými tekutinami, rozpálenými tuky a podobně.
V cizině se tato část kuchařského oděvu nazývá chef-jacket. Rondon bývá většinou bílý, ale záleží na majiteli provozovny, zda nebude oděvy pracovníků ladit do jednotné barvy, aby ladily se stylem a zařízením firmy. Mohou mít také větší množství knoflíků nebo být orámované či ozdobené výšivkami a znaky. Reprezentativní rondony jsou buď jednořadové, nebo dvouřadové.


Co je to Rondon? Význam slova, termín, Definice výrazu Rondon. Co znamená odborný pojem Rondon z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Rondon s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Rondon se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: definice, vysvětlení, terminologie, co to je, definice pojmu, termín, význam slova, odborný výraz, význam, lexikon, pojem, informace, heslo, synonymum, názvosloví, význam pojmu, odborné názvosloví, Jídlo


Pojem Rondon je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Rondon?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

(Kuchařský) rondon je kuchařská vesta, součást pracovního oděvu profesionálních kuchařů. Stejným slovem se označuje i součást oděvu číšníka. Je to pokrývka horní poloviny těla, která se obléká přes tričko a má za úkol chránit pokožku před různými nebezpečnými látkami, se kterými se může pracovník při vykonávání běžných úkonů setkat. Například při smažení hrozí nebezpečí popálení, protože olej rozpálený až na 190 °C může způsobit na nechráněné pokožce vážné popáleniny. Pojem rondon ve smyslu označení části pracovního oděvu kuchaře se vyskytuje zejména v českých zdrojích. V cizojazyčném kontextu může být výhodnější použít slov chef - jacket.

Kuchaři

Kuchaři v pracovních oděvech. Autor: 272447, zdroj: Pixabay
Kuchaři v pracovních oděvech. Autor: 272447, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Hledat heslo Rondon ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Rondon ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Rondon ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Rondon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Rondon na Google.cz

Vyhledat pojem Rondon ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Rondon například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Rondon? resp. co znamená slovo Rondon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rondon, odpověď na dotaz co je to Rondon?. Víte např. kdo to je Šumař? Znáte a víte kdo je Aragorn? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.