Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rondon. Co znamená slovo Rondon z kategorie Jídlo?

Co je Rondon? Definice pojmu

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Rondon?

Rondon je část pracovního oděvu kuchaře profesionála. Jde o kuchařskou vestu. Slovo rondon však může být také označením pro určitou část oblečení číšníka. Zde pak zakrývá horní část těla, pod ním se běžně nosí tričko. Svého nositele má ochraňovat před možnými úrazy, ke kterým v kuchyni běžně dochází, například před popálením horkými tekutinami, rozpálenými tuky a podobně.
V cizině se tato část kuchařského oděvu nazývá chef-jacket. Rondon bývá většinou bílý, ale záleží na majiteli provozovny, zda nebude oděvy pracovníků ladit do jednotné barvy, aby ladily se stylem a zařízením firmy. Mohou mít také větší množství knoflíků nebo být orámované či ozdobené výšivkami a znaky. Reprezentativní rondony jsou buď jednořadové, nebo dvouřadové.


Co je to Rondon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rondon. Co znamená slovo Rondon z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Sepsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Rondon patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: význam slova, pojem, přesný význam, vysvětlení, co znamená, co to je, terminologie, definice, názvosloví, informace, formulace, jídlo, význam, jídlo, slovník, definice pojmu, odborné názvosloví, termín


Pojem Rondon je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Rondon dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

(Kuchařský) rondon je kuchařská vesta, součást pracovního oděvu profesionálních kuchařů. Stejným slovem se označuje i součást oděvu číšníka. Je to pokrývka horní poloviny těla, která se obléká přes tričko a má za úkol chránit pokožku před různými nebezpečnými látkami, se kterými se může pracovník při vykonávání běžných úkonů setkat. Například při smažení hrozí nebezpečí popálení, protože olej rozpálený až na 190 °C může způsobit na nechráněné pokožce vážné popáleniny. Pojem rondon ve smyslu označení části pracovního oděvu kuchaře se vyskytuje zejména v českých zdrojích. V cizojazyčném kontextu může být výhodnější použít slov chef - jacket.

Kuchaři

Kuchaři v pracovních oděvech. Autor: 272447, zdroj: Pixabay
Kuchaři v pracovních oděvech. Autor: 272447, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Zkusit najít výraz Rondon ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rondon ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rondon ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Rondon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Rondon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Rondon ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Rondon například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Rondon? resp. jaká je definice termínu Rondon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rondon, odpověď na dotaz co je to Rondon?. Víte např. kdo to je Rachel Carson? Znáte a víte kdo je Consuela Morávková? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Rondon i v jiné kategorii než v jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.