Co je to?
Definice odborného termínu, slova Rondon. Co znamená pojem Rondon z kategorie Jídlo?

Co je to Rondon? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Rondon

Rondon je část pracovního oděvu kuchaře profesionála. Jde o kuchařskou vestu. Slovo rondon však může být také označením pro určitou část oblečení číšníka. Zde pak zakrývá horní část těla, pod ním se běžně nosí tričko. Svého nositele má ochraňovat před možnými úrazy, ke kterým v kuchyni běžně dochází, například před popálením horkými tekutinami, rozpálenými tuky a podobně.
V cizině se tato část kuchařského oděvu nazývá chef-jacket. Rondon bývá většinou bílý, ale záleží na majiteli provozovny, zda nebude oděvy pracovníků ladit do jednotné barvy, aby ladily se stylem a zařízením firmy. Mohou mít také větší množství knoflíků nebo být orámované či ozdobené výšivkami a znaky. Reprezentativní rondony jsou buď jednořadové, nebo dvouřadové.


Co je to Rondon? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Rondon. Co znamená pojem Rondon z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Rondon doporučujeme sdílet s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Rondon se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: heslo, jídlo, definice, wiki, termín, lexikon, přesný výraz, co to je, přesný význam, názvosloví, slovo, co znamená, popis, slovník, pojem, definice pojmu, Rondon, formulace


Pojem Rondon je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Rondon?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

(Kuchařský) rondon je kuchařská vesta, součást pracovního oděvu profesionálních kuchařů. Stejným slovem se označuje i součást oděvu číšníka. Je to pokrývka horní poloviny těla, která se obléká přes tričko a má za úkol chránit pokožku před různými nebezpečnými látkami, se kterými se může pracovník při vykonávání běžných úkonů setkat. Například při smažení hrozí nebezpečí popálení, protože olej rozpálený až na 190 °C může způsobit na nechráněné pokožce vážné popáleniny. Pojem rondon ve smyslu označení části pracovního oděvu kuchaře se vyskytuje zejména v českých zdrojích. V cizojazyčném kontextu může být výhodnější použít slov chef - jacket.

Kuchaři

Kuchaři v pracovních oděvech. Autor: 272447, zdroj: Pixabay
Kuchaři v pracovních oděvech. Autor: 272447, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat termín Rondon ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Rondon ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rondon ve Wikimedia Commons

Najít pojem Rondon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Rondon ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Rondon na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rondon například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Rondon? resp. co vlastně znamená slovo Rondon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rondon, odpověď na dotaz co je to Rondon?. Víte např. kdo to je Jan Grolich? Znáte a víte kdo je Schizofrenik? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Rondon v jiné sekci než jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.