Co je to?
Definice výrazu Rondon. Co znamená odborný pojem Rondon z kategorie Jídlo?

Co to je Rondon? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Rondon

Rondon je část pracovního oděvu kuchaře profesionála. Jde o kuchařskou vestu. Slovo rondon však může být také označením pro určitou část oblečení číšníka. Zde pak zakrývá horní část těla, pod ním se běžně nosí tričko. Svého nositele má ochraňovat před možnými úrazy, ke kterým v kuchyni běžně dochází, například před popálením horkými tekutinami, rozpálenými tuky a podobně.
V cizině se tato část kuchařského oděvu nazývá chef-jacket. Rondon bývá většinou bílý, ale záleží na majiteli provozovny, zda nebude oděvy pracovníků ladit do jednotné barvy, aby ladily se stylem a zařízením firmy. Mohou mít také větší množství knoflíků nebo být orámované či ozdobené výšivkami a znaky. Reprezentativní rondony jsou buď jednořadové, nebo dvouřadové.


Co je to Rondon? Význam slova, termín, Definice výrazu Rondon. Co znamená odborný pojem Rondon z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Rondon sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rondon patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: přesný význam, wiki, terminus technicus, názvosloví, co to je, terminologie, odborný výraz, slovník, přesný výraz, Jídlo, co je to Rondon?, heslo, termín, definice pojmu, informace, popis, odborné názvosloví, Rondon


Pojem Rondon je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Rondon dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

(Kuchařský) rondon je kuchařská vesta, součást pracovního oděvu profesionálních kuchařů. Stejným slovem se označuje i součást oděvu číšníka. Je to pokrývka horní poloviny těla, která se obléká přes tričko a má za úkol chránit pokožku před různými nebezpečnými látkami, se kterými se může pracovník při vykonávání běžných úkonů setkat. Například při smažení hrozí nebezpečí popálení, protože olej rozpálený až na 190 °C může způsobit na nechráněné pokožce vážné popáleniny. Pojem rondon ve smyslu označení části pracovního oděvu kuchaře se vyskytuje zejména v českých zdrojích. V cizojazyčném kontextu může být výhodnější použít slov chef - jacket.

Kuchaři

Kuchaři v pracovních oděvech. Autor: 272447, zdroj: Pixabay
Kuchaři v pracovních oděvech. Autor: 272447, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Hledat slovo Rondon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Rondon ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Rondon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Rondon ve Wikizdrojích

Najít výraz Rondon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Rondon na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Rondon například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Rondon? resp. jaká je definice slova Rondon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rondon, odpověď na dotaz co je to Rondon?. Víte např. kdo to je Alexander Fleming? Znáte a víte kdo je Fluktuant? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.