Co je to?
Definice výrazu, termínu Vitráž. Co znamená odborný pojem Vitráž z kategorie Stavebnictví?

Co je to Vitráž? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Vitráž?

Vitráž je slovo původem z francouzštiny, kde označuje prosklenou plochu, zasklení. Jde o skleněnou mozaikovou výplň, která se skládá do olověných rámečků a vytváří konkrétní obraz. Používají se barevná nebo malovaná menší skla.
Jako vitráž se označuje i samotná technika jejich vytváření. Používala se v kostelních oknech, největšího využití se dočkala při stavbách katedrál, kdy se stala samostatným řemeslem. V současnosti se používá i ve veřejných budovách.


Co je to Vitráž? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Vitráž. Co znamená odborný pojem Vitráž z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Vitráž sdílejte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Vitráž je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: názvosloví, význam, terminus technicus, vysvětlení, co to je, terminologie, definice pojmu, heslo, přesný význam, synonymum, význam slova, popis, přesný výraz, definice, odborný výraz, formulace, lexikon, co znamená


Pojem Vitráž je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Vitráž?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vitraj (z franc. vitrail stejného významu) nebo nepřesné (hovorové), ale mnohem běžnější vitráž (fr. psané vitrage znamená zasklení, prosklená plocha) je výtvarně pojednaná skleněná mozaiková výplň skládaná do olova z obvykle barevných, často i malovaných malých skel. Používá se jako dekorativní alternativa skleněných tabulí, např. v kostelních oknech. V přeneseném slova smyslu jde také o název techniky, která se používá k jejich výrobě.

Další informační zdroje

Zkusit najít výraz Vitráž ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Vitráž ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vitráž ve Wikimedia Commons

Najít slovo Vitráž na Google.cz

Zkusit najít termín Vitráž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Vitráž ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Vitráž například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Vitráž? resp. co označuje slovo Vitráž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vitráž, odpověď na dotaz co je to Vitráž?. Víte např. kdo to je Homouš? Znáte a víte kdo je Karel Hynek Mácha? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Vitráž i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.