Co je to?
Definice výrazu, termínu Vitráž. Co znamená odborný pojem Vitráž z kategorie Stavebnictví?

Co je Vitráž? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Vitráž

Vitráž je slovo původem z francouzštiny, kde označuje prosklenou plochu, zasklení. Jde o skleněnou mozaikovou výplň, která se skládá do olověných rámečků a vytváří konkrétní obraz. Používají se barevná nebo malovaná menší skla.
Jako vitráž se označuje i samotná technika jejich vytváření. Používala se v kostelních oknech, největšího využití se dočkala při stavbách katedrál, kdy se stala samostatným řemeslem. V současnosti se používá i ve veřejných budovách.


Co je to Vitráž? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Vitráž. Co znamená odborný pojem Vitráž z kategorie Stavebnictví?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice slova Vitráž? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Vitráž je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: co znamená, stavebnictví, co to je, formulace, odborný výraz, popis, Vitráž, terminologie, lexikon, informace, vysvětlení, slovo, význam slova, pojem, přesný výraz, definice pojmu, stavebnictví, názvosloví


Pojem Vitráž je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vitráž? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vitraj (z franc. vitrail stejného významu) nebo nepřesné (hovorové), ale mnohem běžnější vitráž (fr. psané vitrage znamená zasklení, prosklená plocha) je výtvarně pojednaná skleněná mozaiková výplň skládaná do olova z obvykle barevných, často i malovaných malých skel. Používá se jako dekorativní alternativa skleněných tabulí, např. v kostelních oknech. V přeneseném slova smyslu jde také o název techniky, která se používá k jejich výrobě.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít Vitráž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Vitráž na Google.cz

Najít výraz Vitráž ve Wikizdrojích

Hledat pojem Vitráž ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Vitráž ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Vitráž na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Vitráž například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co znamená Vitráž? resp. co vlastně znamená slovo Vitráž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vitráž, odpověď na dotaz co je to Vitráž?. Víte např. kdo to je Blogerka? Znáte a víte kdo je Eva Machourková? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Vitráž i v jiných kategoriích (než stavebnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.