Co je to?
Definice výrazu, termínu Vitráž. Co znamená odborný pojem Vitráž z kategorie Stavebnictví?

Co je to Vitráž? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Vitráž?

Vitráž je slovo původem z francouzštiny, kde označuje prosklenou plochu, zasklení. Jde o skleněnou mozaikovou výplň, která se skládá do olověných rámečků a vytváří konkrétní obraz. Používají se barevná nebo malovaná menší skla.
Jako vitráž se označuje i samotná technika jejich vytváření. Používala se v kostelních oknech, největšího využití se dočkala při stavbách katedrál, kdy se stala samostatným řemeslem. V současnosti se používá i ve veřejných budovách.


Co je to Vitráž? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Vitráž. Co znamená odborný pojem Vitráž z kategorie Stavebnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Vitráž můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Vitráž je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: názvosloví, význam, definice, termín, přesný výraz, význam pojmu, heslo, lexikon, informace, Vitráž, wiki, terminologie, synonymum, formulace, význam slova, co je to Vitráž?, co znamená, terminus technicus


Pojem Vitráž je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vitráž? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Vitraj (z franc. vitrail stejného významu) nebo nepřesné (hovorové), ale mnohem běžnější vitráž (fr. psané vitrage znamená zasklení, prosklená plocha) je výtvarně pojednaná skleněná mozaiková výplň skládaná do olova z obvykle barevných, často i malovaných malých skel. Používá se jako dekorativní alternativa skleněných tabulí, např. v kostelních oknech. V přeneseném slova smyslu jde také o název techniky, která se používá k jejich výrobě.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Vitráž na Youtube

Najít výraz Vitráž na Google.cz

Hledat výraz Vitráž ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Vitráž ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Vitráž ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vitráž ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Vitráž například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Vitráž? resp. jaký je přesný význam slova Vitráž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vitráž, odpověď na dotaz co je to Vitráž?. Víte např. kdo to je Hinduista? Znáte a víte kdo je Padouch? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Stavebnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.