Co je to?
Definice výrazu, termínu Vitráž. Co znamená odborný pojem Vitráž z kategorie Stavebnictví?

Co je to Vitráž? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Vitráž?

Vitráž je slovo původem z francouzštiny, kde označuje prosklenou plochu, zasklení. Jde o skleněnou mozaikovou výplň, která se skládá do olověných rámečků a vytváří konkrétní obraz. Používají se barevná nebo malovaná menší skla.
Jako vitráž se označuje i samotná technika jejich vytváření. Používala se v kostelních oknech, největšího využití se dočkala při stavbách katedrál, kdy se stala samostatným řemeslem. V současnosti se používá i ve veřejných budovách.


Co je to Vitráž? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Vitráž. Co znamená odborný pojem Vitráž z kategorie Stavebnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Vitráž doporučujeme sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Vitráž se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: wiki, co je to Vitráž?, přesný význam, popis, odborné názvosloví, význam slova, synonymum, Stavebnictví, slovo, formulace, informace, Vitráž, co to je, Stavebnictví, význam, význam pojmu, lexikon, slovník


Pojem Vitráž je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vitráž? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Vitraj (z franc. vitrail stejného významu) nebo nepřesné (hovorové), ale mnohem běžnější vitráž (fr. psané vitrage znamená zasklení, prosklená plocha) je výtvarně pojednaná skleněná mozaiková výplň skládaná do olova z obvykle barevných, často i malovaných malých skel. Používá se jako dekorativní alternativa skleněných tabulí, např. v kostelních oknech. V přeneseném slova smyslu jde také o název techniky, která se používá k jejich výrobě.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat výraz Vitráž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Vitráž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Vitráž ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vitráž ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Vitráž ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vitráž ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Vitráž například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Vitráž? resp. co znamená Vitráž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vitráž, odpověď na dotaz co je to Vitráž?. Víte např. kdo to je Rarášek? Znáte a víte kdo je Padouch? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.