Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vitráž. Co znamená odborný pojem Vitráž z kategorie Stavebnictví?

Co je to Vitráž? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Vitráž?

Vitráž je slovo původem z francouzštiny, kde označuje prosklenou plochu, zasklení. Jde o skleněnou mozaikovou výplň, která se skládá do olověných rámečků a vytváří konkrétní obraz. Používají se barevná nebo malovaná menší skla.
Jako vitráž se označuje i samotná technika jejich vytváření. Používala se v kostelních oknech, největšího využití se dočkala při stavbách katedrál, kdy se stala samostatným řemeslem. V současnosti se používá i ve veřejných budovách.


Co je to Vitráž? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vitráž. Co znamená odborný pojem Vitráž z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Vitráž? Potom se o definici podělte se známými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Vitráž se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, odborný výraz, heslo, slovo, význam slova, význam, co znamená, definice, synonymum, význam pojmu, terminologie, stavebnictví, co je to Vitráž?, popis, wiki, přesný výraz, formulace, přesný význam


Pojem Vitráž je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Vitráž píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Vitraj (z franc. vitrail stejného významu) nebo nepřesné (hovorové), ale mnohem běžnější vitráž (fr. psané vitrage znamená zasklení, prosklená plocha) je výtvarně pojednaná skleněná mozaiková výplň skládaná do olova z obvykle barevných, často i malovaných malých skel. Používá se jako dekorativní alternativa skleněných tabulí, např. v kostelních oknech. V přeneseném slova smyslu jde také o název techniky, která se používá k jejich výrobě.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vitráž ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Vitráž na Youtube

Hledat výraz Vitráž ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Vitráž ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Vitráž ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Vitráž na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vitráž například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Vitráž? resp. co je to Vitráž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vitráž, odpověď na dotaz co je to Vitráž?. Víte např. kdo to je Martin Ditmar? Znáte a víte kdo je Joachim Peiper? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než stavebnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.