Co je to?
Odborný výraz, definice slova Alias. Co znamená pojem Alias z kategorie Latina?

Co je Alias?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Alias

Alias je slovo pocházející z latiny, v překladu znamená jinaký, jinak zvaný. Jeho možným synonymem je slovo pseudonym. Alias se často používá jako značka umělce, který zveřejňuje své dílo, popřípadě jako krycí jméno, pokud určitá osoba z nějakého důvodu nechce zveřejnit svou identitu při komunikaci s okolím. K tomu, aby alias byl odhalen, je nutný souhlas dotčené osoby. Alias nebo pseudonym patří k osobním právům člověka, každý autor nebo umělec má právo rozhodnout, jestli nebo jak chce být při publikování označen. Prozrazení jeho jména je porušením autorského zákona.
Slovo alias se užívá i v oblasti informačních technologií, kde znamená jiný způsob pojmenování jistého objektu, třeba pro zkrácení původního jména, aby práce s objektem byla pohodlnější. Alias zde lze využít i jako symbolický odkaz nebo ve skriptovacích jazycích pro funkci jiného jména tam, kde se vykonává stejná činnost či jako alternativní označení tabulek nebo sloupců. Používá se i pojem aliasing, pouze však jako hovorový výraz.


Co je to Alias? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Alias. Co znamená pojem Alias z kategorie Latina?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Alias s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Alias se nachází v sekci latina

Klíčová slova: co je to Alias?, přesný význam, co znamená, synonymum, přesný výraz, informace, význam, význam pojmu, odborný výraz, terminus technicus, pojem, terminologie, lexikon, latina, vysvětlení, odborné názvosloví, slovník, význam slova


Pojem Alias je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Alias?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alias je latinské slovo znamenající „jinak, jinak zvaný, vlastně“.

Jiné informační zdroje o pojmu Alias

Zkusit najít výraz Alias ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Alias na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Alias ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Alias ve Wikizdrojích

Najít heslo Alias ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Alias ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alias například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená slovo Alias? resp. jaká je definice slova Alias? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alias, odpověď na dotaz co je to Alias?. Víte např. kdo to je Playboy? Znáte a víte kdo je Alena Veliká? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je latina. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie latina, kniha a čaj, alias, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.