Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alias. Co znamená odborný pojem Alias z kategorie Latina?

Co je to Alias? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Alias?

Alias je slovo pocházející z latiny, v překladu znamená jinaký, jinak zvaný. Jeho možným synonymem je slovo pseudonym. Alias se často používá jako značka umělce, který zveřejňuje své dílo, popřípadě jako krycí jméno, pokud určitá osoba z nějakého důvodu nechce zveřejnit svou identitu při komunikaci s okolím. K tomu, aby alias byl odhalen, je nutný souhlas dotčené osoby. Alias nebo pseudonym patří k osobním právům člověka, každý autor nebo umělec má právo rozhodnout, jestli nebo jak chce být při publikování označen. Prozrazení jeho jména je porušením autorského zákona.
Slovo alias se užívá i v oblasti informačních technologií, kde znamená jiný způsob pojmenování jistého objektu, třeba pro zkrácení původního jména, aby práce s objektem byla pohodlnější. Alias zde lze využít i jako symbolický odkaz nebo ve skriptovacích jazycích pro funkci jiného jména tam, kde se vykonává stejná činnost či jako alternativní označení tabulek nebo sloupců. Používá se i pojem aliasing, pouze však jako hovorový výraz.


Co je to Alias? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Alias. Co znamená odborný pojem Alias z kategorie Latina?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Alias s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Alias patří do kategorie latina

Klíčová slova: terminus technicus, význam, co to je, slovo, co znamená, slovník, terminologie, formulace, odborné názvosloví, pojem, informace, vysvětlení, termín, Alias, co je to Alias?, přesný význam, synonymum, názvosloví


Pojem Alias je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Alias hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít slovo Alias ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Alias ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Alias ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Alias ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Alias na Youtube

Najít heslo Alias ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Alias například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Alias? resp. co to je Alias? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alias, odpověď na dotaz co je to Alias?. Víte např. kdo to je Kamarád? Znáte a víte kdo je Rabín? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je latina. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.