Co je to?
Odborný výraz, definice slova Alias. Co znamená pojem Alias z kategorie Latina?

Co je Alias? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Alias

Alias je slovo pocházející z latiny, v překladu znamená jinaký, jinak zvaný. Jeho možným synonymem je slovo pseudonym. Alias se často používá jako značka umělce, který zveřejňuje své dílo, popřípadě jako krycí jméno, pokud určitá osoba z nějakého důvodu nechce zveřejnit svou identitu při komunikaci s okolím. K tomu, aby alias byl odhalen, je nutný souhlas dotčené osoby. Alias nebo pseudonym patří k osobním právům člověka, každý autor nebo umělec má právo rozhodnout, jestli nebo jak chce být při publikování označen. Prozrazení jeho jména je porušením autorského zákona.
Slovo alias se užívá i v oblasti informačních technologií, kde znamená jiný způsob pojmenování jistého objektu, třeba pro zkrácení původního jména, aby práce s objektem byla pohodlnější. Alias zde lze využít i jako symbolický odkaz nebo ve skriptovacích jazycích pro funkci jiného jména tam, kde se vykonává stejná činnost či jako alternativní označení tabulek nebo sloupců. Používá se i pojem aliasing, pouze však jako hovorový výraz.


Co je to Alias? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Alias. Co znamená pojem Alias z kategorie Latina?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Alias s blízkými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Alias se nachází v sekci latina

Klíčová slova: co je to Alias?, synonymum, terminologie, co to je, přesný výraz, slovo, Alias, definice pojmu, lexikon, informace, heslo, formulace, terminus technicus, význam, co znamená, význam slova, termín, význam pojmu


Pojem Alias je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Alias? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alias je latinské slovo znamenající „jinak, jinak zvaný, vlastně“.

Pro další informace o termínu Alias zkuste tyto odkazy

Vyhledat výraz Alias ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Alias na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alias ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Alias ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alias ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Alias ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Alias například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Alias? resp. co přesně znamená slovo Alias? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alias, odpověď na dotaz co je to Alias?. Víte např. kdo to je Zvukař? Znáte a víte kdo je Věslav Michalik? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než latina). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.