Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pašmína. Co znamená pojem Pašmína z kategorie Materiály?

Co je Pašmína? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Pašmína?

Pašmína je luxusní forma kašmíru. Patří k drahým a vzácným látkám. Slovo pašmína znamená v perštině vlněnou látku. Vyrábí se z krční srsti koz tibetských. Nejkvalitnější vlna se získává od koz žijících ve vysokých nadmořských výškách.
Od jedné kozy se ročně získá pouze maximálně 30 dkg srsti. Ta se pak využívá k výrobě šál. Aby se výsledný produkt zpevnil a byl lesklejší, míchá se s hedvábím. Tkanina je velice tenká a jemná.


Co je to Pašmína? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Pašmína. Co znamená pojem Pašmína z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Pašmína patří do sekce materiály

Klíčová slova: definice pojmu, odborné názvosloví, heslo, význam pojmu, Pašmína, lexikon, slovník, přesný význam, slovo, synonymum, materiály, informace, vysvětlení, názvosloví, terminologie, význam, formulace, význam slova


Pojem Pašmína je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pašmína? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Pašmína je ušlechtilá forma kašmíru. Název pochází z perštiny, v níž označuje vlněnou látku.
Pašmína se získává ze srsti tibetských koz (čiang-ra) česáním (kartáčováním) nebo sběrem vláken zachycených na keřích a na pastvině. Vlákna z podsady (asi 70 % celkového obsahu srsti) mají průměr menší než 15 µm, tj. asi 5krát tenčí než lidské vlasy. Kozy poskytují každá 100 až 300 gramů srsti za rok, kvalita srsti závisí na nadmořské výšce, v níž kozy žijí – ve vyšších polohách poskytují kvalitnější vlnu s lepší izolační schopností.

Pro další informace o termínu Pašmína zkuste tyto odkazy

Najít heslo Pašmína ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Pašmína ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Pašmína ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Pašmína ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Pašmína ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Pašmína na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pašmína například ve videích na Youtube, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě nyní již víte co je to Pašmína? resp. co přesně znamená slovo Pašmína? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pašmína, odpověď na dotaz co je to Pašmína?. Víte např. kdo to je Zbojník? Znáte a víte kdo je Povstalec? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než materiály). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?