Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pašmína. Co znamená slovo Pašmína z kategorie Materiály?

Co je Pašmína?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Pašmína

Pašmína je luxusní forma kašmíru. Patří k drahým a vzácným látkám. Slovo pašmína znamená v perštině vlněnou látku. Vyrábí se z krční srsti koz tibetských. Nejkvalitnější vlna se získává od koz žijících ve vysokých nadmořských výškách.
Od jedné kozy se ročně získá pouze maximálně 30 dkg srsti. Ta se pak využívá k výrobě šál. Aby se výsledný produkt zpevnil a byl lesklejší, míchá se s hedvábím. Tkanina je velice tenká a jemná.


Co je to Pašmína? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pašmína. Co znamená slovo Pašmína z kategorie Materiály?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Pašmína patří do kategorie materiály

Klíčová slova: informace, co je to Pašmína?, terminus technicus, odborné názvosloví, co znamená, formulace, lexikon, popis, význam pojmu, definice, názvosloví, materiály, definice pojmu, význam slova, terminologie, odborný výraz, význam, wiki


Pojem Pašmína je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Pašmína?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pašmína je ušlechtilá forma kašmíru. Název pochází z perštiny, v níž označuje vlněnou látku.
Pašmína se získává ze srsti tibetských koz (čiang-ra) česáním (kartáčováním) nebo sběrem vláken zachycených na keřích a na pastvině. Vlákna z podsady (asi 70 % celkového obsahu srsti) mají průměr menší než 15 µm, tj. asi 5krát tenčí než lidské vlasy. Kozy poskytují každá 100 až 300 gramů srsti za rok, kvalita srsti závisí na nadmořské výšce, v níž kozy žijí – ve vyšších polohách poskytují kvalitnější vlnu s lepší izolační schopností.

Jiné informační zdroje o pojmu Pašmína

Zkusit najít Pašmína na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Pašmína na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pašmína ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Pašmína ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Pašmína ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Pašmína ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pašmína například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co znamená slovo Pašmína? resp. jaká je definice termínu Pašmína? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pašmína, odpověď na dotaz co je to Pašmína?. Víte např. kdo to je Jeremy Irons? Znáte a víte kdo je Překladatel? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Pašmína i jinde než v sekci než v materiály. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, bavlna vzor, pašmína, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?