Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pašmína. Co znamená odborný pojem Pašmína z kategorie Materiály?

Co je to Pašmína? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Pašmína

Pašmína je luxusní forma kašmíru. Patří k drahým a vzácným látkám. Slovo pašmína znamená v perštině vlněnou látku. Vyrábí se z krční srsti koz tibetských. Nejkvalitnější vlna se získává od koz žijících ve vysokých nadmořských výškách.
Od jedné kozy se ročně získá pouze maximálně 30 dkg srsti. Ta se pak využívá k výrobě šál. Aby se výsledný produkt zpevnil a byl lesklejší, míchá se s hedvábím. Tkanina je velice tenká a jemná.


Co je to Pašmína? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pašmína. Co znamená odborný pojem Pašmína z kategorie Materiály?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Pašmína? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pašmína se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: význam slova, heslo, slovo, terminologie, definice pojmu, termín, odborné názvosloví, co je to Pašmína?, Materiály, formulace, přesný význam, pojem, informace, názvosloví, Pašmína, co to je, synonymum, popis


Pojem Pašmína je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Pašmína?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pašmína je ušlechtilá forma kašmíru. Název pochází z perštiny, v níž označuje vlněnou látku.
Pašmína se získává ze srsti tibetských koz (čiang-ra) česáním (kartáčováním) nebo sběrem vláken zachycených na keřích a na pastvině. Vlákna z podsady (asi 70 % celkového obsahu srsti) mají průměr menší než 15 µm, tj. asi 5krát tenčí než lidské vlasy. Kozy poskytují každá 100 až 300 gramů srsti za rok, kvalita srsti závisí na nadmořské výšce, v níž kozy žijí – ve vyšších polohách poskytují kvalitnější vlnu s lepší izolační schopností.

Hledejte pojem Pašmína v následujících vyhledávačích

Vyhledat výraz Pašmína ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pašmína ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Pašmína ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Pašmína ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pašmína na Youtube

Zkusit najít slovo Pašmína ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pašmína například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Pašmína? resp. jaký je význam slova Pašmína? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pašmína, odpověď na dotaz co je to Pašmína?. Víte např. kdo to je Koželuh? Znáte a víte kdo je Jaroslav Kmenta? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Materiály Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?