Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pašmína. Co znamená odborný pojem Pašmína z kategorie Materiály?

Co je to Pašmína? Význam slova

Co znamená termín Pašmína? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pašmína je luxusní forma kašmíru. Patří k drahým a vzácným látkám. Slovo pašmína znamená v perštině vlněnou látku. Vyrábí se z krční srsti koz tibetských. Nejkvalitnější vlna se získává od koz žijících ve vysokých nadmořských výškách.
Od jedné kozy se ročně získá pouze maximálně 30 dkg srsti. Ta se pak využívá k výrobě šál. Aby se výsledný produkt zpevnil a byl lesklejší, míchá se s hedvábím. Tkanina je velice tenká a jemná.


Co je to Pašmína? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pašmína. Co znamená odborný pojem Pašmína z kategorie Materiály?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Pašmína? Pak se o ní podělte s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Pašmína je v kategorii materiály

Klíčová slova: formulace, názvosloví, slovo, Pašmína, materiály, terminus technicus, přesný význam, pojem, odborný výraz, odborné názvosloví, vysvětlení, slovník, termín, lexikon, materiály, definice, význam pojmu, co je to Pašmína?


Pojem Pašmína je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pašmína? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Pašmína je ušlechtilá forma kašmíru. Název pochází z perštiny, v níž označuje vlněnou látku.
Pašmína se získává ze srsti tibetských koz (čiang-ra) česáním (kartáčováním) nebo sběrem vláken zachycených na keřích a na pastvině. Vlákna z podsady (asi 70 % celkového obsahu srsti) mají průměr menší než 15 µm, tj. asi 5krát tenčí než lidské vlasy. Kozy poskytují každá 100 až 300 gramů srsti za rok, kvalita srsti závisí na nadmořské výšce, v níž kozy žijí – ve vyšších polohách poskytují kvalitnější vlnu s lepší izolační schopností.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem Pašmína na Google.cz

Vyhledat výraz Pašmína ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Pašmína ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Pašmína ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pašmína ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pašmína ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pašmína například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Pašmína? resp. co se přesně ukrývá za slovem Pašmína? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pašmína, odpověď na dotaz co je to Pašmína?. Víte např. kdo to je Mizera? Znáte a víte kdo je Jakub Kohák? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci materiály Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?