Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mlha. Co znamená pojem Mlha z kategorie Věda?

Co je Mlha?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Mlha

Mlha je seskupení kondenzovaných vodních par, které se vyskytuje v přízemní vrstvě vzduchu. Protože leží hned nad zemí, omezuje výrazně viditelnost. Mlha je podobná oblaku, který se však nepřibližuje zemskému povrchu.
Mlha se může skládat z drobných kapek vody nebo malých krystalů ledu, které jsou rozptýlené ve vzduchu. Vzniká tím, že se vzduch nad zemským povrchem ochlazuje. Toto ochlazení může mít různé příčiny, ke vzniku mlhy dojde tehdy, když teplota vzduchu klesne na teplotu rosného bodu. Časté jsou mlhy v oblastech exhalací.


Co je to Mlha? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mlha. Co znamená pojem Mlha z kategorie Věda?

Předem se omlouváme za případné chyby v textech. Uvítáme vaši pomoc a zpětnou vazbu.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Mlha se nachází v sekci věda

Klíčová slova: popis, informace, co je to Mlha?, přesný význam, názvosloví, přesný výraz, slovo, terminus technicus, definice pojmu, wiki, slovník, terminologie, termín, význam pojmu, věda, co to je, odborný výraz, co znamená


Pojem Mlha je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mlha? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mlha je oblak, který leží bezprostředně nad zemí a výrazně omezuje viditelnost na vzdálenost nižší než 1 km. Vzniká kondenzací vodní páry v přízemní vrstvě vzduchu. Skládá se z malých vodních kapiček nebo drobných ledových krystalků rozptýlených ve vzduchu. Mlha se od oblaku odlišuje pouze tím, že se dotýká zemského povrchu, zatímco oblak nikoliv. Ochlazování vzduchu nad zemským povrchem, které způsobuje vznik mlhy, může být vyvoláno různými faktory.

Mlha v lese

Mlha v lese. Ilustrační fotografie. Autor: LUM3N, zdroj: Pixabay
Mlha v lese. Ilustrační fotografie. Autor: LUM3N, zdroj: Pixabay


Další informace o pojmu Mlha hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít výraz Mlha ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Mlha ve Wikislovníku

Najít slovo Mlha ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Mlha na Google obrázcích

Najít heslo Mlha ve Wikizdrojích

Zkusit najít Mlha ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Mlha například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co je to Mlha? resp. jaká je definice slova Mlha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mlha, odpověď na dotaz co je to Mlha?. Víte např. kdo to je Radek Vondráček? Znáte a víte kdo je Dřevák? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než věda). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.