Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mlha. Co znamená odborný pojem Mlha z kategorie Věda?

Co je to Mlha? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Mlha

Mlha je seskupení kondenzovaných vodních par, které se vyskytuje v přízemní vrstvě vzduchu. Protože leží hned nad zemí, omezuje výrazně viditelnost. Mlha je podobná oblaku, který se však nepřibližuje zemskému povrchu.
Mlha se může skládat z drobných kapek vody nebo malých krystalů ledu, které jsou rozptýlené ve vzduchu. Vzniká tím, že se vzduch nad zemským povrchem ochlazuje. Toto ochlazení může mít různé příčiny, ke vzniku mlhy dojde tehdy, když teplota vzduchu klesne na teplotu rosného bodu. Časté jsou mlhy v oblastech exhalací.


Co je to Mlha? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mlha. Co znamená odborný pojem Mlha z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Mlha patří do kategorie věda

Klíčová slova: definice, odborné názvosloví, slovo, informace, heslo, co to je, terminologie, pojem, Mlha, formulace, názvosloví, wiki, lexikon, věda, popis, termín, co je to Mlha?, slovník


Pojem Mlha je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mlha? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mlha je oblak, který leží bezprostředně nad zemí a výrazně omezuje viditelnost na vzdálenost nižší než 1 km. Vzniká kondenzací vodní páry v přízemní vrstvě vzduchu. Skládá se z malých vodních kapiček nebo drobných ledových krystalků rozptýlených ve vzduchu. Mlha se od oblaku odlišuje pouze tím, že se dotýká zemského povrchu, zatímco oblak nikoliv. Ochlazování vzduchu nad zemským povrchem, které způsobuje vznik mlhy, může být vyvoláno různými faktory.

Mlha v lese

Mlha v lese. Ilustrační fotografie. Autor: LUM3N, zdroj: Pixabay
Mlha v lese. Ilustrační fotografie. Autor: LUM3N, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Mlha

Zkusit najít slovo Mlha ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Mlha ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Mlha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Mlha ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Mlha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Mlha na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Mlha například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Mlha? resp. co se skrývá pod slovem Mlha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mlha, odpověď na dotaz co je to Mlha?. Víte např. kdo to je Milada Horáková? Znáte a víte kdo je Pometlo? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je věda. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.