Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mlha. Co znamená pojem Mlha z kategorie Věda?

Co je to Mlha? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Mlha?

Mlha je seskupení kondenzovaných vodních par, které se vyskytuje v přízemní vrstvě vzduchu. Protože leží hned nad zemí, omezuje výrazně viditelnost. Mlha je podobná oblaku, který se však nepřibližuje zemskému povrchu.
Mlha se může skládat z drobných kapek vody nebo malých krystalů ledu, které jsou rozptýlené ve vzduchu. Vzniká tím, že se vzduch nad zemským povrchem ochlazuje. Toto ochlazení může mít různé příčiny, ke vzniku mlhy dojde tehdy, když teplota vzduchu klesne na teplotu rosného bodu. Časté jsou mlhy v oblastech exhalací.


Co je to Mlha? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mlha. Co znamená pojem Mlha z kategorie Věda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Mlha je v kategorii Věda

Klíčová slova: termín, informace, pojem, význam pojmu, Věda, popis, co to je, synonymum, wiki, definice, formulace, co je to Mlha?, terminus technicus, slovo, lexikon, terminologie, význam, odborný výraz


Pojem Mlha je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Mlha dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mlha je oblak, který leží bezprostředně nad zemí a výrazně omezuje viditelnost na vzdálenost nižší než 1 km. Vzniká kondenzací vodní páry v přízemní vrstvě vzduchu. Skládá se z malých vodních kapiček nebo drobných ledových krystalků rozptýlených ve vzduchu. Mlha se od oblaku odlišuje pouze tím, že se dotýká zemského povrchu, zatímco oblak nikoliv. Ochlazování vzduchu nad zemským povrchem, které způsobuje vznik mlhy, může být vyvoláno různými faktory.

Mlha v lese

Mlha v lese. Ilustrační fotografie. Autor: LUM3N, zdroj: Pixabay
Mlha v lese. Ilustrační fotografie. Autor: LUM3N, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Hledat výraz Mlha ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Mlha ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mlha ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Mlha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Mlha na Youtube

Hledat slovo Mlha ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mlha například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Mlha? resp. jaký je význam slova Mlha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mlha, odpověď na dotaz co je to Mlha?. Víte např. kdo to je Drvoštěp? Znáte a víte kdo je Recidivista? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Věda U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.