Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mlha. Co znamená pojem Mlha z kategorie Věda?

Co je to Mlha? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Mlha?

Mlha je seskupení kondenzovaných vodních par, které se vyskytuje v přízemní vrstvě vzduchu. Protože leží hned nad zemí, omezuje výrazně viditelnost. Mlha je podobná oblaku, který se však nepřibližuje zemskému povrchu.
Mlha se může skládat z drobných kapek vody nebo malých krystalů ledu, které jsou rozptýlené ve vzduchu. Vzniká tím, že se vzduch nad zemským povrchem ochlazuje. Toto ochlazení může mít různé příčiny, ke vzniku mlhy dojde tehdy, když teplota vzduchu klesne na teplotu rosného bodu. Časté jsou mlhy v oblastech exhalací.


Co je to Mlha? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mlha. Co znamená pojem Mlha z kategorie Věda?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mlha patří do sekce Věda

Klíčová slova: co je to Mlha?, informace, heslo, definice pojmu, slovník, názvosloví, odborný výraz, termín, slovo, Mlha, přesný výraz, odborné názvosloví, definice, co znamená, synonymum, popis, Věda, Věda


Pojem Mlha je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mlha? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Mlha je oblak, který leží bezprostředně nad zemí a výrazně omezuje viditelnost na vzdálenost nižší než 1 km. Vzniká kondenzací vodní páry v přízemní vrstvě vzduchu. Skládá se z malých vodních kapiček nebo drobných ledových krystalků rozptýlených ve vzduchu. Mlha se od oblaku odlišuje pouze tím, že se dotýká zemského povrchu, zatímco oblak nikoliv. Ochlazování vzduchu nad zemským povrchem, které způsobuje vznik mlhy, může být vyvoláno různými faktory.

Mlha v lese

Mlha v lese. Ilustrační fotografie. Autor: LUM3N, zdroj: Pixabay
Mlha v lese. Ilustrační fotografie. Autor: LUM3N, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Mlha v následujících vyhledávačích

Vyhledat výraz Mlha na Google.cz

Hledat termín Mlha ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Mlha ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mlha ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Mlha ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Mlha ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Mlha například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Mlha? resp. co znamená výraz Mlha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mlha, odpověď na dotaz co je to Mlha?. Víte např. kdo to je Chuligán? Znáte a víte kdo je Recidivista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Věda). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.