Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pesimismus. Co znamená pojem Pesimismus z kategorie Filozofie?

Co to je Pesimismus? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Pesimismus?

Pesimismus vychází z latinského slova, které v překladu znamená to nejhorší, což je vyjádřením charakteru stejnojmenného postoje. Pesimismus lze nazvat také škarohlídstvím. Pesimista obecně vnímá skutečnost jako špatnou a je přesvědčen o tom, že další vývoj bude ještě horší. Je přesvědčen o vítězství zla nad dobrem. Nemá víru v lepší budoucnost, nevidí perspektivu, u všeho očekává ten nejhorší vývoj.
Často se jedná o melancholika. Pesimismus nechce ovlivňovat svět, pouze čeká na výsledek a nesnaží se ho ovlivnit. Pokud takový člověk kritizuje nebo hodnotí věci jako špatné, je současně přesvědčen o tom, že se s tím nedá nic dělat. Pesimismus se vyskytuje ve filozofii již od jejích počátků, jeho novodobým typickým představitelem je například Arthur Schopenauer.


Co je to Pesimismus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pesimismus. Co znamená pojem Pesimismus z kategorie Filozofie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Pesimismus můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Pesimismus je v sekci Filozofie

Klíčová slova: přesný výraz, vysvětlení, Pesimismus, význam, informace, pojem, lexikon, co to je, terminologie, odborné názvosloví, přesný význam, co je to Pesimismus?, synonymum, wiki, slovo, terminus technicus, termín, formulace


Pojem Pesimismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pesimismus? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pesimismus (z lat. pessimum, to nejhorší), česky škarohlídství, znamená obecný postoj a přesvědčení, že věci jsou špatné nebo zlé a budou patrně ještě horší. Lze jej popsat také jako názor, že zlo stejně nakonec převládne nad dobrem. Jeho protikladem je optimismus, přesvědčení, že věci i svět jsou dobré a budou stále lepší.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pesimismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Pesimismus ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Pesimismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pesimismus ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Pesimismus ve Wikislovníku

Hledat heslo Pesimismus ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Pesimismus například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Pesimismus? resp. jaký je přesný význam slova Pesimismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pesimismus, odpověď na dotaz co je to Pesimismus?. Víte např. kdo to je Filolog? Znáte a víte kdo je Jana Bobošíková? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.