Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pesimismus. Co znamená pojem Pesimismus z kategorie Filozofie?

Co to je Pesimismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Pesimismus?

Pesimismus vychází z latinského slova, které v překladu znamená to nejhorší, což je vyjádřením charakteru stejnojmenného postoje. Pesimismus lze nazvat také škarohlídstvím. Pesimista obecně vnímá skutečnost jako špatnou a je přesvědčen o tom, že další vývoj bude ještě horší. Je přesvědčen o vítězství zla nad dobrem. Nemá víru v lepší budoucnost, nevidí perspektivu, u všeho očekává ten nejhorší vývoj.
Často se jedná o melancholika. Pesimismus nechce ovlivňovat svět, pouze čeká na výsledek a nesnaží se ho ovlivnit. Pokud takový člověk kritizuje nebo hodnotí věci jako špatné, je současně přesvědčen o tom, že se s tím nedá nic dělat. Pesimismus se vyskytuje ve filozofii již od jejích počátků, jeho novodobým typickým představitelem je například Arthur Schopenauer.


Co je to Pesimismus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pesimismus. Co znamená pojem Pesimismus z kategorie Filozofie?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Pesimismus doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pesimismus se nachází v sekci Filozofie

Klíčová slova: heslo, terminus technicus, slovník, Pesimismus, přesný výraz, formulace, názvosloví, co je to Pesimismus?, odborný výraz, informace, význam slova, Filozofie, význam pojmu, význam, synonymum, lexikon, definice, co to je


Pojem Pesimismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Pesimismus?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pesimismus (z lat. pessimum, to nejhorší), česky škarohlídství, znamená obecný postoj a přesvědčení, že věci jsou špatné nebo zlé a budou patrně ještě horší. Lze jej popsat také jako názor, že zlo stejně nakonec převládne nad dobrem. Jeho protikladem je optimismus, přesvědčení, že věci i svět jsou dobré a budou stále lepší.

Jiné informační zdroje o pojmu Pesimismus

Najít heslo Pesimismus ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Pesimismus ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Pesimismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Pesimismus ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pesimismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Pesimismus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pesimismus například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Pesimismus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Pesimismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pesimismus, odpověď na dotaz co je to Pesimismus?. Víte např. kdo to je Daňový rezident? Znáte a víte kdo je Babák? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Filozofie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.