Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pesimismus. Co znamená slovo Pesimismus z kategorie Filozofie?

Co je Pesimismus?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Pesimismus?

Pesimismus vychází z latinského slova, které v překladu znamená to nejhorší, což je vyjádřením charakteru stejnojmenného postoje. Pesimismus lze nazvat také škarohlídstvím. Pesimista obecně vnímá skutečnost jako špatnou a je přesvědčen o tom, že další vývoj bude ještě horší. Je přesvědčen o vítězství zla nad dobrem. Nemá víru v lepší budoucnost, nevidí perspektivu, u všeho očekává ten nejhorší vývoj.
Často se jedná o melancholika. Pesimismus nechce ovlivňovat svět, pouze čeká na výsledek a nesnaží se ho ovlivnit. Pokud takový člověk kritizuje nebo hodnotí věci jako špatné, je současně přesvědčen o tom, že se s tím nedá nic dělat. Pesimismus se vyskytuje ve filozofii již od jejích počátků, jeho novodobým typickým představitelem je například Arthur Schopenauer.


Co je to Pesimismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pesimismus. Co znamená slovo Pesimismus z kategorie Filozofie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Pesimismus patří do kategorie filozofie

Klíčová slova: co je to Pesimismus?, lexikon, slovo, formulace, definice pojmu, přesný význam, slovník, význam pojmu, názvosloví, co znamená, filozofie, pojem, informace, terminus technicus, vysvětlení, synonymum, definice, přesný výraz


Pojem Pesimismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Pesimismus?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pesimismus (z lat. pessimum, to nejhorší), česky škarohlídství, znamená obecný postoj a přesvědčení, že věci jsou špatné nebo zlé a budou patrně ještě horší. Lze jej popsat také jako názor, že zlo stejně nakonec převládne nad dobrem. Jeho protikladem je optimismus, přesvědčení, že věci i svět jsou dobré a budou stále lepší.

Hledejte výraz Pesimismus v dalších zdrojích

Najít výraz Pesimismus na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pesimismus ve Wikimedia Commons

Najít termín Pesimismus ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Pesimismus na Youtube

Zkusit najít slovo Pesimismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Pesimismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Pesimismus například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v metavyhledávači Info.com, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní již víte co znamená Pesimismus? resp. jaká je definice termínu Pesimismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pesimismus, odpověď na dotaz co je to Pesimismus?. Víte např. kdo to je Notář? Znáte a víte kdo je Whoopi Goldberg? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Pesimismus i v jiné části webu než je kategorie filozofie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie filozofie, filozof dítě, pesimismus, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.