Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pesimismus. Co znamená slovo Pesimismus z kategorie Filozofie?

Co je Pesimismus? Definice pojmu

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Pesimismus?

Pesimismus vychází z latinského slova, které v překladu znamená to nejhorší, což je vyjádřením charakteru stejnojmenného postoje. Pesimismus lze nazvat také škarohlídstvím. Pesimista obecně vnímá skutečnost jako špatnou a je přesvědčen o tom, že další vývoj bude ještě horší. Je přesvědčen o vítězství zla nad dobrem. Nemá víru v lepší budoucnost, nevidí perspektivu, u všeho očekává ten nejhorší vývoj.
Často se jedná o melancholika. Pesimismus nechce ovlivňovat svět, pouze čeká na výsledek a nesnaží se ho ovlivnit. Pokud takový člověk kritizuje nebo hodnotí věci jako špatné, je současně přesvědčen o tom, že se s tím nedá nic dělat. Pesimismus se vyskytuje ve filozofii již od jejích počátků, jeho novodobým typickým představitelem je například Arthur Schopenauer.


Co je to Pesimismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pesimismus. Co znamená slovo Pesimismus z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Pesimismus s dalšími osobami na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Pesimismus patří do kategorie filozofie

Klíčová slova: formulace, přesný význam, co znamená, slovo, vysvětlení, terminus technicus, odborné názvosloví, definice, význam slova, odborný výraz, pojem, Pesimismus, názvosloví, filozofie, terminologie, filozofie, co je to Pesimismus?, popis


Pojem Pesimismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pesimismus? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Pesimismus (z lat. pessimum, to nejhorší), česky škarohlídství, znamená obecný postoj a přesvědčení, že věci jsou špatné nebo zlé a budou patrně ještě horší. Lze jej popsat také jako názor, že zlo stejně nakonec převládne nad dobrem. Jeho protikladem je optimismus, přesvědčení, že věci i svět jsou dobré a budou stále lepší.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat pojem Pesimismus ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Pesimismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Pesimismus ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Pesimismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pesimismus ve Wikimedia Commons

Najít heslo Pesimismus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pesimismus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Pesimismus? resp. co přesně znamená slovo Pesimismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pesimismus, odpověď na dotaz co je to Pesimismus?. Víte např. kdo to je Toxický člověk? Znáte a víte kdo je Jan Švejnar? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je filozofie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.