Co je to?
Definice výrazu ADHD. Co znamená odborný pojem ADHD z kategorie Psychologie?

Co je ADHD? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu ADHD?

ADHD je zkratka z anglického názvu Attention Deficit Hyperactivity Disorder. V češtině se běžně používá označení hyperaktivita. Jedná se o vrozenou poruchu chování. Projevuje se nezvladatelným neklidem, poruchami pozornosti, motoriky, neadekvátními reakcemi na podněty apod. Zvládnout dítě s projevy ADHD není snadné, projevy onemocnění přetrvávají v jisté formě do dospělosti. Onemocnění je velmi často dědičně podmíněno. Při výchově dítěte s ADHD je třeba spolupracovat s odborníkem, dodržovat pravidelný denní režim a důsledně vyžadovat splnění zadaných úkolů. V těžších případech mohou pomoci léky jako například Ritalin, Concerta nebo Atomoxetin (Strattera).


Co je to ADHD? Význam slova, termín, Definice výrazu ADHD. Co znamená odborný pojem ADHD z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to ADHD? s blízkými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín ADHD je v sekci psychologie

Klíčová slova: co je to ADHD?, popis, pojem, lexikon, termín, wiki, význam pojmu, odborný výraz, význam slova, co to je, odborné názvosloví, názvosloví, terminologie, psychologie, význam, přesný výraz, synonymum, informace


Pojem ADHD je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu ADHD dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

ADHD (zkratka anglického „Attention Deficit Hyperactivity Disorder“ – hyperkinetická porucha (HKP)), porucha pozornosti s hyperaktivitou, patří mezi neurovývojové poruchy. Tato porucha se projevuje již od raného dětství, nejvíce však ve školním věku, kdy postihuje 3–7 % dětí. Ve 40–50 % případů přetrvává do dospělosti a vyskytuje se u 4–5 % dospělých. Spíše než hyperaktivita se v tomto období objevují pocity vnitřního neklidu, převládá impulzivita a poruchy pozornosti.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat slovo ADHD ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem ADHD ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo ADHD ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi ADHD ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz ADHD ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi ADHD ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo ADHD například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená ADHD? resp. co přesně znamená slovo ADHD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ADHD, odpověď na dotaz co je to ADHD?. Víte např. kdo to je Robert Plaga? Znáte a víte kdo je Prasák? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín ADHD hledat i v jiných kategoriích (než psychologie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?