Co je to?
Definice odborného termínu, slova ADHD. Co znamená pojem ADHD z kategorie Psychologie?

Co je to ADHD? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova ADHD?

ADHD je zkratka z anglického názvu Attention Deficit Hyperactivity Disorder. V češtině se běžně používá označení hyperaktivita. Jedná se o vrozenou poruchu chování. Projevuje se nezvladatelným neklidem, poruchami pozornosti, motoriky, neadekvátními reakcemi na podněty apod. Zvládnout dítě s projevy ADHD není snadné, projevy onemocnění přetrvávají v jisté formě do dospělosti. Onemocnění je velmi často dědičně podmíněno. Při výchově dítěte s ADHD je třeba spolupracovat s odborníkem, dodržovat pravidelný denní režim a důsledně vyžadovat splnění zadaných úkolů. V těžších případech mohou pomoci léky jako například Ritalin, Concerta nebo Atomoxetin (Strattera).


Co je to ADHD? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova ADHD. Co znamená pojem ADHD z kategorie Psychologie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova ADHD sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo ADHD patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: co je to ADHD?, Psychologie, názvosloví, význam, význam slova, termín, odborný výraz, popis, Psychologie, wiki, pojem, přesný význam, slovník, synonymum, odborné názvosloví, význam pojmu, definice pojmu, definice


Pojem ADHD je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem ADHD? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

ADHD (zkratka anglického „Attention Deficit Hyperactivity Disorder“ – hyperkinetická porucha (HKP)), porucha pozornosti s hyperaktivitou, patří mezi neurovývojové poruchy. Tato porucha se projevuje již od raného dětství, nejvíce však ve školním věku, kdy postihuje 3–7 % dětí. Ve 40–50 % případů přetrvává do dospělosti a vyskytuje se u 4–5 % dospělých. Spíše než hyperaktivita se v tomto období objevují pocity vnitřního neklidu, převládá impulzivita a poruchy pozornosti.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat výraz ADHD ve Wikizdrojích

Hledat pojem ADHD ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo ADHD ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo ADHD ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem ADHD ve vyhledávači Yandex

Najít termín ADHD ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo ADHD například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je ADHD? resp. co je to ADHD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ADHD, odpověď na dotaz co je to ADHD?. Víte např. kdo to je Olga Sehnalová? Znáte a víte kdo je Karel Dolejší? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Psychologie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?