Co je to?
Definice odborného termínu, slova ADHD. Co znamená pojem ADHD z kategorie Psychologie?

Co je to ADHD? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu ADHD?

ADHD je zkratka z anglického názvu Attention Deficit Hyperactivity Disorder. V češtině se běžně používá označení hyperaktivita. Jedná se o vrozenou poruchu chování. Projevuje se nezvladatelným neklidem, poruchami pozornosti, motoriky, neadekvátními reakcemi na podněty apod. Zvládnout dítě s projevy ADHD není snadné, projevy onemocnění přetrvávají v jisté formě do dospělosti. Onemocnění je velmi často dědičně podmíněno. Při výchově dítěte s ADHD je třeba spolupracovat s odborníkem, dodržovat pravidelný denní režim a důsledně vyžadovat splnění zadaných úkolů. V těžších případech mohou pomoci léky jako například Ritalin, Concerta nebo Atomoxetin (Strattera).


Co je to ADHD? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova ADHD. Co znamená pojem ADHD z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova ADHD sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem ADHD patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: ADHD, odborné názvosloví, pojem, význam pojmu, popis, terminologie, odborný výraz, informace, význam slova, názvosloví, význam, lexikon, přesný výraz, termín, co je to ADHD?, definice, Psychologie, přesný význam


Pojem ADHD je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu ADHD píše následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

ADHD (zkratka anglického „Attention Deficit Hyperactivity Disorder“ – hyperkinetická porucha (HKP)), porucha pozornosti s hyperaktivitou, patří mezi neurovývojové poruchy. Tato porucha se projevuje již od raného dětství, nejvíce však ve školním věku, kdy postihuje 3–7 % dětí. Ve 40–50 % případů přetrvává do dospělosti a vyskytuje se u 4–5 % dospělých. Spíše než hyperaktivita se v tomto období objevují pocity vnitřního neklidu, převládá impulzivita a poruchy pozornosti.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít termín ADHD na Google.cz

Hledat heslo ADHD ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo ADHD ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem ADHD ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo ADHD ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo ADHD ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo ADHD například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova ADHD? resp. co vlastně znamená slovo ADHD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ADHD, odpověď na dotaz co je to ADHD?. Víte např. kdo to je Demagog? Znáte a víte kdo je Karla Šlechtová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín ADHD hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?