Co je to?
Výraz, termín, definice slova ADHD. Co znamená odborný pojem ADHD z kategorie Psychologie?

Co je to ADHD? Význam slova

Co znamená termín ADHD? Vysvětlení pojmu, definice hesla

ADHD je zkratka z anglického názvu Attention Deficit Hyperactivity Disorder. V češtině se běžně používá označení hyperaktivita. Jedná se o vrozenou poruchu chování. Projevuje se nezvladatelným neklidem, poruchami pozornosti, motoriky, neadekvátními reakcemi na podněty apod. Zvládnout dítě s projevy ADHD není snadné, projevy onemocnění přetrvávají v jisté formě do dospělosti. Onemocnění je velmi často dědičně podmíněno. Při výchově dítěte s ADHD je třeba spolupracovat s odborníkem, dodržovat pravidelný denní režim a důsledně vyžadovat splnění zadaných úkolů. V těžších případech mohou pomoci léky jako například Ritalin, Concerta nebo Atomoxetin (Strattera).


Co je to ADHD? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova ADHD. Co znamená odborný pojem ADHD z kategorie Psychologie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (ADHD) můžete sdílet s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín ADHD patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: terminologie, psychologie, slovník, lexikon, ADHD, vysvětlení, informace, definice pojmu, popis, význam, slovo, odborný výraz, přesný význam, přesný výraz, odborné názvosloví, wiki, co znamená, terminus technicus


Pojem ADHD je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín ADHD? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

ADHD (zkratka anglického „Attention Deficit Hyperactivity Disorder“ – hyperkinetická porucha (HKP)), porucha pozornosti s hyperaktivitou, patří mezi neurovývojové poruchy. Tato porucha se projevuje již od raného dětství, nejvíce však ve školním věku, kdy postihuje 3–7 % dětí. Ve 40–50 % případů přetrvává do dospělosti a vyskytuje se u 4–5 % dospělých. Spíše než hyperaktivita se v tomto období objevují pocity vnitřního neklidu, převládá impulzivita a poruchy pozornosti.

Pro další informace o termínu ADHD zkuste tyto odkazy

Vyhledat termín ADHD ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz ADHD ve Wikislovníku

Hledat termín ADHD na Google.cz

Hledat slovo ADHD ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo ADHD ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo ADHD ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo ADHD například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova ADHD? resp. co to je ADHD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ADHD, odpověď na dotaz co je to ADHD?. Víte např. kdo to je Bezzemek? Znáte a víte kdo je Mirek Topolánek? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než psychologie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?