Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Azyl. Co znamená pojem Azyl z kategorie Politika?

Co to je Azyl? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Azyl?

Azyl čili útočiště je pojem pocházející z řečtiny. Jde o formu právní ochrany, která se vztahuje na takového cizince, který ve své vlasti (kde žil nebo byl občanem státu) nemohl zůstat, protože se oprávněně obával pronásledování.
Pronásledován může být z různých důvodů, například pro svou rasu, náboženství, politických názorů, sexuálního zaměření, příslušnost k určité sociální skupině apod. Azyl je ovšem udělen jen tehdy, jestliže jsou postoje žadatele legitimní.


Co je to Azyl? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Azyl. Co znamená pojem Azyl z kategorie Politika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Azyl patří do sekce Politika

Klíčová slova: názvosloví, formulace, synonymum, význam pojmu, odborný výraz, vysvětlení, přesný význam, popis, slovo, lexikon, přesný výraz, význam, wiki, význam slova, pojem, terminus technicus, heslo, slovník


Pojem Azyl je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Azyl doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat výraz Azyl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Azyl na Google.cz

Hledat videa s názvem Azyl na Youtube

Zkusit najít pojem Azyl ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Azyl ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Azyl ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Azyl například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Azyl? resp. co to je Azyl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Azyl, odpověď na dotaz co je to Azyl?. Víte např. kdo to je Manipulátor? Znáte a víte kdo je Arbitr? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Azyl i v jiných kategoriích (než Politika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.