Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Azyl. Co znamená pojem Azyl z kategorie Politika?

Co je Azyl?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Azyl?

Azyl čili útočiště je pojem pocházející z řečtiny. Jde o formu právní ochrany, která se vztahuje na takového cizince, který ve své vlasti (kde žil nebo byl občanem státu) nemohl zůstat, protože se oprávněně obával pronásledování.
Pronásledován může být z různých důvodů, například pro svou rasu, náboženství, politických názorů, sexuálního zaměření, příslušnost k určité sociální skupině apod. Azyl je ovšem udělen jen tehdy, jestliže jsou postoje žadatele legitimní.


Co je to Azyl? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Azyl. Co znamená pojem Azyl z kategorie Politika?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Azyl se nachází v kategorii politika

Klíčová slova: formulace, co znamená, názvosloví, co to je, definice, politika, terminus technicus, slovník, politika, wiki, význam slova, přesný význam, lexikon, význam, pojem, co je to Azyl?, Azyl, definice pojmu


Pojem Azyl je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Azyl? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Azyl (z řec. asylon, útočiště) je právní ochrana uprchlého cizince, který ve státě, jehož je státním občanem nebo kde bydlel (pokud jde o osobu bez státního občanství), má opodstatněné obavy z pronásledování, z rasových, náboženských nebo národnostních důvodů, z důvodů sexuální orientace či zdravotního stavu, kvůli zastávání určitých politických názorů či hlásání těchto názorů, přičemž tyto postoje jsou hodnoceny jako legitimní (např. ne nutně propagace nacismu), pro biologickou příbuznost s nějakou osobou nebo kvůli příslušnosti k určitému sociálnímu agregátu (např. náhodní svědci zločinů proti lidskosti) či sociální skupině, která nemá charakter zločinecké organizace, kvůli svému zvláštnímu tělesnému či jinému znamení, jež by mohlo být spojováno s nebezpečnými předsudky (např. pověry o čarodějnictví v rovníkové Africe), obává se výkonu soudně či jinak uloženého trestu, jenž je hodnocen jako nepřiměřeně přísný, exemplární trest či jako trest nehumánní (např. z pohledu mnoha států trest smrti), nebo možnosti, že takový trest bude uložen, a vzhledem k těmto obavám se nechce nebo nemůže vrátit zpět do svého domovského státu. Právo na azyl neodvisí od toho, zda důvody předjímané perzekuce jsou skutečné, či jen domnělé (např. odsouzení ve vykonstruovaném procesu za účast na smyšlené činnosti neexistující sabotážní skupiny).

Více informací o slovu Azyl doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Azyl ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Azyl ve Wikislovníku

Hledat výraz Azyl ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Azyl ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Azyl ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Azyl na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Azyl například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už víte co znamená Azyl? resp. co označuje slovo Azyl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Azyl, odpověď na dotaz co je to Azyl?. Víte např. kdo to je Sandra Pogodová? Znáte a víte kdo je Regina Řandová? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Azyl v jiné sekci než politika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.