Co je to?
Výraz, termín, definice slova Azyl. Co znamená odborný pojem Azyl z kategorie Politika?

Co je to Azyl? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Azyl?

Azyl čili útočiště je pojem pocházející z řečtiny. Jde o formu právní ochrany, která se vztahuje na takového cizince, který ve své vlasti (kde žil nebo byl občanem státu) nemohl zůstat, protože se oprávněně obával pronásledování.
Pronásledován může být z různých důvodů, například pro svou rasu, náboženství, politických názorů, sexuálního zaměření, příslušnost k určité sociální skupině apod. Azyl je ovšem udělen jen tehdy, jestliže jsou postoje žadatele legitimní.


Co je to Azyl? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Azyl. Co znamená odborný pojem Azyl z kategorie Politika?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Azyl je v kategorii politika

Klíčová slova: názvosloví, co je to Azyl?, pojem, terminus technicus, lexikon, co to je, význam, vysvětlení, přesný výraz, politika, odborné názvosloví, slovo, formulace, přesný význam, informace, Azyl, politika, co znamená


Pojem Azyl je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Azyl? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Azyl (z řec. asylon, útočiště) je právní ochrana uprchlého cizince, který ve státě, jehož je státním občanem nebo kde bydlel (pokud jde o osobu bez státního občanství), má opodstatněné obavy z pronásledování, z rasových, náboženských nebo národnostních důvodů, z důvodů sexuální orientace či zdravotního stavu, kvůli zastávání určitých politických názorů či hlásání těchto názorů, přičemž tyto postoje jsou hodnoceny jako legitimní (např. ne nutně propagace nacismu), pro biologickou příbuznost s nějakou osobou nebo kvůli příslušnosti k určitému sociálnímu agregátu (např. náhodní svědci zločinů proti lidskosti) či sociální skupině, která nemá charakter zločinecké organizace, kvůli svému zvláštnímu tělesnému či jinému znamení, jež by mohlo být spojováno s nebezpečnými předsudky (např. pověry o čarodějnictví v rovníkové Africe), obává se výkonu soudně či jinak uloženého trestu, jenž je hodnocen jako nepřiměřeně přísný, exemplární trest či jako trest nehumánní (např. z pohledu mnoha států trest smrti), nebo možnosti, že takový trest bude uložen, a vzhledem k těmto obavám se nechce nebo nemůže vrátit zpět do svého domovského státu. Právo na azyl neodvisí od toho, zda důvody předjímané perzekuce jsou skutečné, či jen domnělé (např. odsouzení ve vykonstruovaném procesu za účast na smyšlené činnosti neexistující sabotážní skupiny).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat pojem Azyl ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Azyl na Youtube

Vyhledat výraz Azyl ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Azyl ve Wikizdrojích

Najít výraz Azyl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Azyl ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Azyl například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Azyl? resp. co přesně znamená slovo Azyl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Azyl, odpověď na dotaz co je to Azyl?. Víte např. kdo to je Diletta Leotta? Znáte a víte kdo je Julius Streicher? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než politika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.