Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kognát. Co znamená pojem Kognát z kategorie Právo?

Co je to Kognát? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kognát?

Kognát je výraz z oblasti právní a antropologické. Užívá se pro označení příbuzných v přímé linii, jak po otci, tak po matce. V dřívějších společnostech byl přikládán větší význam příbuzenství v otcovské linii (pojem agnát), což zvláště v panovnických rodinách trvalo s přestávkami až do 18. století. Slovem kognát je tedy obecně označován pokrevní příbuzný.
Pojem kognát byl velmi podrobně řešen v římském právu, kde byly podrobně určeny jednotlivé druhy dědické posloupnosti.


Co je to Kognát? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kognát. Co znamená pojem Kognát z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kognát? s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kognát je v sekci Právo

Klíčová slova: Kognát, co znamená, přesný výraz, heslo, přesný význam, popis, názvosloví, odborný výraz, informace, Právo, slovo, formulace, vysvětlení, co to je, terminus technicus, Právo, termín, co je to Kognát?


Pojem Kognát je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kognát? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kognát (z latinského cognatus, společného původu) je právní a antropologický pojem pro příbuzenství v přímé linii, a to po otci i po matce.
V archaických společnostech, kde hrálo velkou roli dědictví, mělo význam hlavně příbuzenství agnatické, to jest v otcovské linii. Teprve když se staré rodové struktury začaly uvolňovat, mohli dědit i kognáti.
Ve feudální společnosti se dědictví většinou opět omezilo na agnáty a v panovnických rodinách to platilo až do 18. století.
Když měla rakouský trůn zdědit Marie Terezie vydáním zvláštního císařského výnosu (Pragmatická sankce), toto úsilí se neobešlo bez válek o rakouské dědictví.

Pro další informace o termínu Kognát zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Kognát na Youtube

Najít heslo Kognát na Google.cz

Zkusit najít slovo Kognát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Kognát ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kognát ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Kognát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kognát například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Kognát? resp. co znamená slovo Kognát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kognát, odpověď na dotaz co je to Kognát?. Víte např. kdo to je Učeň? Znáte a víte kdo je Zběh? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Právo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?