Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pamflet. Co znamená pojem Pamflet z kategorie Literatura?

Co je Pamflet? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Pamflet

Obecně se slovem pamflet rozumí nějaký literární výtvor nevalné kvality. V literatuře pamflet představuje dílo kratšího rozsahu, které něco nebo někoho kritizuje a uráží, tedy hanopis. Častým námětem je kritika různých společenských nešvarů nebo napadání oponenta, zejména v politice. Hledisko literární kvality nebývá u pamfletů důležité.


Co je to Pamflet? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pamflet. Co znamená pojem Pamflet z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pamflet s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Pamflet se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: literatura, názvosloví, informace, synonymum, vysvětlení, slovo, heslo, co znamená, popis, wiki, definice, odborné názvosloví, význam pojmu, definice pojmu, slovník, literatura, pojem, Pamflet


Pojem Pamflet je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pamflet? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Pamflet (v užším smyslu slova hanopis) je kratší literární dílo s hanlivým, kritizujícím obsahem. Nejčastěji bývá zaměřen proti společnosti. V literárních pamfletech přitom autor záměrně zdůrazňuje nebo zveličuje záporné stránky kritizovaného předmětu. Pamflety se často využívají v politickém boji (letáky apod.). Nenárokují si trvalou uměleckou hodnotu. Pamflety existují jak ve veršované, tak v prozaické formě.
V širším smyslu je pamflet jakékoliv urážlivé dílo. Může se jednat například o recenzi, ve které kritik uvádí pouze zápory díla. Může se také jednat o novinový článek či rozsáhlejší literární dílo.

Další možné informační zdroje

Hledat termín Pamflet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Pamflet na Youtube

Najít termín Pamflet na Google.cz

Zkusit najít termín Pamflet ve Wikizdrojích

Hledat slovo Pamflet ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Pamflet ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pamflet například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě nyní již víte jaký je význam slova Pamflet? resp. co se skrývá pod slovem Pamflet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pamflet, odpověď na dotaz co je to Pamflet?. Víte např. kdo to je Alexandre Dumas? Znáte a víte kdo je Barbora Seemanová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Pamflet i v jiné kategorii než je sekce literatura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.