Co je to?
Definice výrazu, termínu Pamflet. Co znamená odborný pojem Pamflet z kategorie Literatura?

Co je to Pamflet? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Pamflet?

Obecně se slovem pamflet rozumí nějaký literární výtvor nevalné kvality. V literatuře pamflet představuje dílo kratšího rozsahu, které něco nebo někoho kritizuje a uráží, tedy hanopis. Častým námětem je kritika různých společenských nešvarů nebo napadání oponenta, zejména v politice. Hledisko literární kvality nebývá u pamfletů důležité.


Co je to Pamflet? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pamflet. Co znamená odborný pojem Pamflet z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Pamflet? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pamflet patří do sekce Literatura

Klíčová slova: co to je, odborný výraz, přesný význam, Pamflet, přesný výraz, heslo, odborné názvosloví, definice, terminologie, vysvětlení, slovo, termín, význam slova, definice pojmu, co je to Pamflet?, popis, názvosloví, význam pojmu


Pojem Pamflet je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pamflet? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pamflet (v užším smyslu slova hanopis) je kratší literární dílo s hanlivým, kritizujícím obsahem. Nejčastěji bývá zaměřen proti společnosti. V literárních pamfletech přitom autor záměrně zdůrazňuje nebo zveličuje záporné stránky kritizovaného předmětu. Pamflety se často využívají v politickém boji (letáky apod.). Nenárokují si trvalou uměleckou hodnotu. Pamflety existují jak ve veršované, tak v prozaické formě.
V širším smyslu je pamflet jakékoliv urážlivé dílo. Může se jednat například o recenzi, ve které kritik uvádí pouze zápory díla. Může se také jednat o novinový článek či rozsáhlejší literární dílo.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat slovo Pamflet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Pamflet ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pamflet ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Pamflet na Google.cz

Vyhledat heslo Pamflet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Pamflet ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pamflet například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Pamflet? resp. jaký je význam pojmu Pamflet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pamflet, odpověď na dotaz co je to Pamflet?. Víte např. kdo to je Skladník? Znáte a víte kdo je Johannes Brahms? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Literatura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.