Co je to?
Definice výrazu, termínu Pamflet. Co znamená odborný pojem Pamflet z kategorie Literatura?

Co je Pamflet?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Pamflet?

Obecně se slovem pamflet rozumí nějaký literární výtvor nevalné kvality. V literatuře pamflet představuje dílo kratšího rozsahu, které něco nebo někoho kritizuje a uráží, tedy hanopis. Častým námětem je kritika různých společenských nešvarů nebo napadání oponenta, zejména v politice. Hledisko literární kvality nebývá u pamfletů důležité.


Co je to Pamflet? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pamflet. Co znamená odborný pojem Pamflet z kategorie Literatura?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Pamflet je v kategorii literatura

Klíčová slova: přesný výraz, literatura, formulace, terminus technicus, význam pojmu, vysvětlení, slovník, definice pojmu, přesný význam, literatura, Pamflet, synonymum, informace, co znamená, terminologie, pojem, lexikon, význam


Pojem Pamflet je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Pamflet?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pamflet (v užším smyslu slova hanopis) je kratší literární dílo s hanlivým, kritizujícím obsahem. Nejčastěji bývá zaměřen proti společnosti. V literárních pamfletech přitom autor záměrně zdůrazňuje nebo zveličuje záporné stránky kritizovaného předmětu. Pamflety se často využívají v politickém boji (letáky apod.). Nenárokují si trvalou uměleckou hodnotu. Pamflety existují jak ve veršované, tak v prozaické formě.
V širším smyslu je pamflet jakékoliv urážlivé dílo. Může se jednat například o recenzi, ve které kritik uvádí pouze zápory díla. Může se také jednat o novinový článek či rozsáhlejší literární dílo.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pamflet ve Wikimedia Commons

Najít pojem Pamflet ve Wikizdrojích

Najít heslo Pamflet ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Pamflet ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Pamflet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Pamflet na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Pamflet například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Pamflet? resp. co se skrývá pod slovem Pamflet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pamflet, odpověď na dotaz co je to Pamflet?. Víte např. kdo to je Ben Affleck? Znáte a víte kdo je Michal Krčmář? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je literatura. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Otevřená kniha, pamflet, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.